Skocz do zawartości
Carrey

Rozbiórka drzwi i naprawa zamka - Almannah dla potomnych :)

Rekomendowane odpowiedzi

witam, a jak zdjąć korbkę szyby z tylnych drzwi? w pasacie B6

 

Musisz zdemontować tą zaslepkę od przodu-wysuwa się ją-korbka jest przykręcana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musisz zdemontować tą zaslepkę od przodu-wysuwa się ją-korbka jest przykręcana.

Jesteś pewien że tak jest w B6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

passat b6 i korbka ??? te helmuty to normalnie nie mają wyczucia!!! na wszystkim oszczędzają skurczybyki! skandal!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świetny opis, bardzo mi pomógł, pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wyskakuje mi błąd 928 Siłownik zamka centralnego lewy przód-F220 nieprawidłowy sygnał. wszystko dziala jak nalezy lampki się świecą dioda mruga, tylko przy otwarciu klapy bagaznika środkowym przyciskiem w kluczyku otwierają się również drzwi kierowcy:(po zamknięciu klapy drzwi powinny sie z powrotem ryglować a niestety tak nie jest,bagażnik pozostaje otwarty. gdzie może tkwić przyczyna? Dodam że przelutowałem wszystkie luty w zamku ale nie pomogło:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam wyskakuje mi błąd 928 Siłownik zamka centralnego lewy przód-F220 nieprawidłowy sygnał. wszystko dziala jak nalezy lampki się świecą dioda mruga, tylko przy otwarciu klapy bagaznika środkowym przyciskiem w kluczyku otwierają się również drzwi kierowcypo zamknięciu klapy drzwi powinny sie z powrotem ryglować a niestety tak nie jest,bagażnik pozostaje otwarty. gdzie może tkwić przyczyna? Dodam że przelutowałem wszystkie luty w zamku ale nie pomogło

Wymieniales któryś zamek na nowy? U mnie mialem identyczne objawy po wymianie zamka, po otworzeniu z pilota zamek w klapie niechcial sie pozniej sam zaryglowac (caly czas klapa byla otwarta i za pomoca klamki moglem ja otworzyc). Wiec pojechalem do kolesia u ktorrego kupowalem zamek, rozlozylem drzwi sobie i podlaczalem kazdy zamek az klapa zaczela sie sama ryglować, wtedy zlożylem drwzi i było wszystko OK. Jeżeli nie zmieniales to wina może być jeszcze w plytce, może gdzies wystepuje przepiecie na inna sciezke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może opis i zdjęcia jak złożyć zamek w b5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma ktoś może opis i zdjęcia jak złożyć zamek w b5?

 

Kuna, błagam Cię...!!!:doh Przejrzyj ten wątek od początku, na pierwszej stronie masz dokładne fotostory!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kuna, błagam Cię...!!! Przejrzyj ten wątek od początku, na pierwszej stronie masz dokładne fotostory!!!

 

OK JUŻ SOBIE PORADZIŁEM

zamek złożony

 

Tylko jeszcze jedno ale zamek wo gule nie dział zamykanie centralne dalej brak podświetlenia wnętrza nie wiem czy może jakieś kable są gdzieś przerwane pomużcie gdzie szukać

Edytowane przez robi1993

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OK JUŻ SOBIE PORADZIŁEM

zamek złożony

 

Tylko jeszcze jedno ale zamek wo gule nie dział zamykanie centralne dalej brak podświetlenia wnętrza nie wiem czy może jakieś kable są gdzieś przerwane pomużcie gdzie szukać

To sprawdź pod fotelem (a raczej przed nim) pod dywanikiem masz moduł komfortu.Sprawdź czy nie jest zawilgocony,oraz instalację idącą do niego.Także pod izolacją.Resztę masz opisaną na forum ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem pierwsza stronę i jakoś nie znalazłem odpowiedzi...

Pytanie brzmi czy da rade wyciągnąć samą wkładkę zamka bez rozbierania boczku drzwi? a później wsadzić ją na nowo?

 

Odkręciłem śrubę pod zaślepką, jednak wkładka nie chciała wyjść, byłem dość delikatny, co jeszcze mogłem zrobić źle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przejrzałem pierwsza stronę i jakoś nie znalazłem odpowiedzi...

Pytanie brzmi czy da rade wyciągnąć samą wkładkę zamka bez rozbierania boczku drzwi? a później wsadzić ją na nowo?

 

Odkręciłem śrubę pod zaślepką, jednak wkładka nie chciała wyjść, byłem dość delikatny, co jeszcze mogłem zrobić źle?

to odkręcaj z kluczykiem we wkładce i wyciągaj kluczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem pierwsza stronę i jakoś nie znalazłem odpowiedzi...

Pytanie brzmi czy da rade wyciągnąć samą wkładkę zamka bez rozbierania boczku drzwi? a później wsadzić ją na nowo?

 

Odkręciłem śrubę pod zaślepką, jednak wkładka nie chciała wyjść, byłem dość delikatny, co jeszcze mogłem zrobić źle?

to odkręcaj z kluczykiem we wkładce i wyciągaj kluczyk

Jak napisał kolega powyżej, ale jeszcze pociągnij za klamkę jak do otwarcia drzwi i przytrzymaj w tej pozycji bo klamka vs wkładka są w lekki klin względem siebie i na zamkniętej klamce ona też podblokowuje wkładkę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie ponieważ poprawiłem luty no płytce w zamku u kierowcy i wszystko fajnie działało do pewnego momentu zaczeły się świecić wszystkie lampki w oświetleniu wnętrza samochodu centralny się nie zamyka i w lusterkach słychać takie buczenie jak by niewielki prąd płyną do silniczków w lusterkach sprawdzałem krańcówkę i działa i nie wiem za co się teraz wsiąść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a z wsadzeniem spowrotem nie ma problemu? czy wtedy juz trzeba rozbierać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy a z wsadzeniem spowrotem nie ma problemu? czy wtedy juz trzeba rozbierać?

nic nie musisz rozbierać , wsadzasz wkładkę na swoje miejsce przykręcasz śrubę którą wcześniej poluzowałeś ( nie odkręcaj jej w całości tylko tyle aby wkładka wyszła ;)) i to tyle w temacie :dobrze . Kilka zdjęć w tym temacie post 98

Edytowane przez johny x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam takie pytanie ponieważ poprawiłem luty no płytce w zamku u kierowcy i wszystko fajnie działało do pewnego momentu zaczeły się świecić wszystkie lampki w oświetleniu wnętrza samochodu centralny się nie zamyka i w lusterkach słychać takie buczenie jak by niewielki prąd płyną do silniczków w lusterkach sprawdzałem krańcówkę i działa i nie wiem za co się teraz wsiąść?

 

Przewody obejrzyj jeszcze miedzy drzwiami a słupkiem;)Lubią się przecierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PaoloM86[/b];1357135]Koledzy a z wsadzeniem spowrotem nie ma problemu? czy wtedy juz trzeba rozbierać?

 

nie ma specjalnego problemu - jednak należy pamiętać, by trafić końcówką wkładki w odpowiednie miejsce w zamku - dla zobrazowania opiszę to tak: wygląda to jakbyś miał trafić płaskim śrubokrętem w rowek śruby. Pozdro i powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności