Skocz do zawartości
Carrey

Rozbiórka drzwi i naprawa zamka - Almannah dla potomnych :)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie ponieważ poprawiłem luty no płytce w zamku u kierowcy i wszystko fajnie działało do pewnego momentu zaczeły się świecić wszystkie lampki w oświetleniu wnętrza samochodu centralny się nie zamyka i w lusterkach słychać takie buczenie jak by niewielki prąd płyną do silniczków w lusterkach sprawdzałem krańcówkę i działa i nie wiem za co się teraz wsiąść?
Przewody obejrzyj jeszcze miedzy drzwiami a słupkiemLubią się przecierać.

do sprawdzenia jak już :kumple napisał , + sławny moduł komfortu , czy nie jest zatopiony i oblukaj dobrze przewody czy nie są uszkodzone ( moduł znajdziesz go pod wykładziną fotela kierowcy )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam... Panowie ja mam taki problem ze nie moge otworzyc wogole drzwi tylnich za kierowca... Od zewnatrz nie idzie ich otworzyc i do tego gosciu wlaczyl blokade przed dziecmi ze nie idzie otworzyc od srodka... Co ja mam teraz zrobic?? :-( Jak ten boczek sciagnac...?? :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co ja mam teraz zrobic??

 

Odpowiedź jest prosta-poszukać na forum :hyhy

 

Było ze sto razy opisane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy, ile jest spinek tapicerki (kołeczków) w przednich drzwiach w b5 ? Polamaly mi sie przy naprawie zamka i teraz skrzypią drzwi a chcialbym rozebrac dopiero majac już nowe na miejscu.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy, ile jest spinek tapicerki (kołeczków) w przednich drzwiach w b5 ? Polamaly mi sie przy naprawie zamka i teraz skrzypią drzwi a chcialbym rozebrac dopiero majac już nowe na miejscu.

Pozdro

zerknij :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam jest napisane, że 12 klipów :| Nie wierzę w to :D Dałbym sobie rękę uciąć, że nie wijęcej niż 7-8. Ktoś może potwierdzić te 12 jeśli ma rozebrane drzwi ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tam jest napisane, że 12 klipów :| Nie wierzę w to :D:D

 

Masz rację:> Kołków jest 6. Ilość elementów jest podawana dla pary drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Owszem jest opisane, ale tych drzwi nie idzie otworzyc... Wiec jak tam sie do czegos dostac?? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Owszem jest opisane, ale tych drzwi nie idzie otworzyc... Wiec jak tam sie do czegos dostac?? ;]

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=51448&page=5 J@ceq równiez rozbierał drzwi jak były u niego zatrzasniete. Pozdrawiam i miłej lektury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nukleuz

Witam,

 

Proszę o diagnozę. Lewe przednie drzwi, objawy:

 

1) Brak brzęczyka włączonych świateł,

2) Brak świecenia diodek przy grzybkach (również prawe drzwi)

3) Grzybek odbija. Czasem zaskakuje za pierwszym razem. Czasem trzeba kilkanaście razy próbować zamknąćżeby zaskoczył (pozostałe grzybki zaskakują bez problemu)

4) Standardowo, używając klucza zamek, chodzi bardzo ciasno

 

Aha, drzwi otwarte uruchamiają świecenie w kabinie.

 

Z tego co tu wyczytałem czeka mnie rozbiórka drzwi, sprawdzenie lutów (pytka), mikroprzełącznik? Cos jeszcze?

 

 

Pozdrawiam,

M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co tu wyczytałem czeka mnie rozbiórka drzwi, sprawdzenie lutów (pytka), mikroprzełącznik? Cos jeszcze?

Dobrze zapoznaj się z tematem rozbiórki drzwi, ułatwi Ci to sprawę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem Brak brzęczyka włączonych świateł już kilka razy przez to rozładowałem akumulator (do amentu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak brzęczyka-zamek w drzwiach kierowcy.Opisywane wiele razy ;)

poprawka zamka i bedzie :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1) Brak brzęczyka włączonych świateł,

2) Brak świecenia diodek przy grzybkach (również prawe drzwi)

3) Grzybek odbija. Czasem zaskakuje za pierwszym razem. Czasem trzeba kilkanaście razy próbować zamknąćżeby zaskoczył (pozostałe grzybki zaskakują bez problemu)

4) Standardowo, używając klucza zamek, chodzi bardzo ciasno

 

Aha, drzwi otwarte uruchamiają świecenie w kabinie.

 

Z tego co tu wyczytałem czeka mnie rozbiórka drzwi, sprawdzenie lutów (pytka), mikroprzełącznik? Cos jeszcze?

JA bym do tego jeszcze sprawdzil modul komfortu i okablowanie ktore idzie do niego.

I tak jak wyzej koledzy mowia czeka Cie rozbiorka drzwi i przelutowanie plytki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie, tym razem są wyniki pierwszych badań.

Umarła elektryka prawych przednich drzwi. Ani zamek, ani lusterko ani szyba nie działa. Sprawdziłem wszystkie kable w słupkach - wszystko OK. Jest jednak pewien niuans. Po wyciągnięciu i włożeniu TEJ (zaznaczono na zdjęciu) wtyczki, wszystko ożywa i ma się dobrze przez kilka godzin. Potem znów to samo.

Jak to naprawić (inaczej niż gmeranie tą wtyczką co dwie godziny?)?

 

?3http://www.voila.pl/129/h5d81/?3

?3

Edytowane przez brada
brak linku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponawiam pytanie, tym razem są wyniki pierwszych badań.

Umarła elektryka prawych przednich drzwi. Ani zamek, ani lusterko ani szyba nie działa. Sprawdziłem wszystkie kable w słupkach - wszystko OK. Jest jednak pewien niuans. Po wyciągnięciu i włożeniu TEJ (zaznaczono na zdjęciu) wtyczki, wszystko ożywa i ma się dobrze przez kilka godzin. Potem znów to samo.

Jak to naprawić (inaczej niż gmeranie tą wtyczką co dwie godziny?)?

 

Docisniej ja mocniej tak zeby nie mozna bylo jej wyciagnac, dopoki nie pociagnie sie dzyndzelka odblokowujacego wtyczke.

Ja podobnie mialem tylko, ze w zamku, myslalem rowniez ze wine mam w kablach a okazalo sie za slabo docisnieta wtyczka. JAk to nie bedzie to to musisz rozbebeszyc instalacje od wtyczek i sprawdzic czy kabel nie jest gdzies przerwany, badz czy pin w kostce nie ma zdanych luzow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już próbowałem, na prózno. Wtyczka jest OK, kable, piny też. :-( Sprawdziłem, nawet dmuchnąłem w kostkę WD40. dalej to samo. Działa przez kilka godzin po wypięciu. Potem znów ażeby zaczęło coś działać trzeba na nowo kostkę odpiąć. Tu nawet nie chodzi o ruszanie kablami, wystarczy wtyczkę fizycznie odpiąć na 1s. po czym wpiąć z powrotem i.. tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już próbowałem, na prózno. Wtyczka jest OK, kable, piny też. Sprawdziłem, nawet dmuchnąłem w kostkę WD40. dalej to samo. Działa przez kilka godzin po wypięciu. Potem znów ażeby zaczęło coś działać trzeba na nowo kostkę odpiąć. Tu nawet nie chodzi o ruszanie kablami, wystarczy wtyczkę fizycznie odpiąć na 1s. po czym wpiąć z powrotem i.. tyle.
Podlacz pod Vaga i zobacz moze jakis blad znajdzie w drzwiach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto było u dwóch różnych mechaników na VAGu. Jeden stwierdził że na 1000% przerwany jest kabel. Drugi powiedział że uszkodził się moduł komfortu który znajduje się w drzwiach - wycenił naprawę na 350zł. Jak widać, nie zawierzyłem żadnej opinii. Ponoć właściwy moduł, znajdujący się w podłodze działa w trybie awaryjnym. tyle wiem. Aha, drzwi wykazywały dwa błędy. Ich kasowanie nic nie dawało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Auto było u dwóch różnych mechaników na VAGu. Jeden stwierdził że na 1000% przerwany jest kabel. Drugi powiedział że uszkodził się moduł komfortu który znajduje się w drzwiach - wycenił naprawę na 350zł. Jak widać, nie zawierzyłem żadnej opinii. Ponoć właściwy moduł, znajdujący się w podłodze działa w trybie awaryjnym. tyle wiem. Aha, drzwi wykazywały dwa błędy. Ich kasowanie nic nie dawało.

Moduł komfortu jest pod fotelem (w zasadzie przed) kierowcy.I tylko tam,niech Ci głupot mechanik nie wmawia.Jeżeli by zdechł to padła by i reszta.Jakie są błędy??Wrzuć je tu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności