Skocz do zawartości
Carrey

Rozbiórka drzwi i naprawa zamka - Almannah dla potomnych :)

Rekomendowane odpowiedzi

A mój problem polega na tym że jak otworzę drzwi kierowcy to mruga światełko w drzwiach i na fisie świruje zamykanie i otwieranie drzwi . Czy to wina krańcówki zamka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mój problem polega na tym że jak otworzę drzwi kierowcy to mruga światełko w drzwiach i na fisie świruje zamykanie i otwieranie drzwi . Czy to wina krańcówki zamka ?
Tak, na 99% winny jest microswitch albo jego zimne luty(dwa przewody, czerwony i niebieski poprowadzone są od niego na płytkę zamka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś z Wrocławia, który potrafi naprawić tą krańcówkę , bądź robił to już?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, na 99% winny jest microswitch albo jego zimne luty(dwa przewody, czerwony i niebieski poprowadzone są od niego na płytkę zamka)

 

Powiedz mi kolego rozbierać to i kombinować naprawić czy wymienić zamek na nowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie rozbierałem drzwi,światełko i brzęczyk nie dziala jak sie dzrwi otworzy i światła są właczone. ale jak sie drzwi troche przymknie,nie zatrzaskujac to i światelko i brzęczyk działa .... co moze nie łączyć? gdzie szukać??
Mialem identycznie w swiom aucie. tam gdzie masz dolna czesc zamka jest tam mikrostyk po zamknieciu drzwi powinien on byc nie przycisniety a gdy otworzysz drzwi to zamek powinien na niego naciskac. W moim przypadku w tym wyrobil sie plastik (powycieral sie) i nie dociskal na mikroprzelacznik ale troszke dalem tam plastiku i ladnie dziala do tej pory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi nie działa mikrostyk w drzwiach pasażera z przodu. Tzn. czasami działa, ale to od wielkiego dzwonu i to zadziała tylko na chwile. Poznaje to po tym, że zapala się lampka w drzwiach i pokazuje na FISie. Czyli u mnie tez do wymiany mikrostyk, czy może jakoś da to się naprawić :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czasami działa to stawiam tylko na zimne luty. Mam instrukcje w pdfie jak sie dostać do zamka i jak go rozebrać i złożyć żeby było cacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam instrukcje w pdfie jak sie dostać do zamka i jak go rozebrać i złożyć żeby było cacy.
zapodaj ją tu lub [email protected] jeśli możesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat trochę inny niż wszystkie :) A mianowicie otwierając centralny z kluczyka (od strony pasażera) centralny otwiera się i od razu zamyka (rygluje). Był założony na pilota ale działo się to samo.

 

komfort suchy

przelotki ok

mikroswitche ok

 

"bloce" wyskakują i od razu opadają. Jedynie szybkie otwarcie drzwi i otwieranie kolejno drzwi pomaga (zapłon + guzik otwierania od środka)

 

 

Spotkał się ktoś z czymś takim?

Może któryś z siłowników mieć za duży opór? Bo już dzisiaj nie zdążyłem tego sprawdzić. Może jakieś inne propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij boczek i odepnij wtyczke która wchodzi w silniczek od elektrycznej szyby. Wtedy spróbuj otworzyć samochód pilotem i powiedz jaki jest efekt. Wydaje mi sie, że pękła Ci sprężynka która niejako "dobija" zamek we właściwe położenie (otwarty albo zamknięty). Efekt uszkodzenia jest taki jak piszesz, moduł komfortu otwiera zamki, poczym nie dostaje sygnału, że zamek "master" (z wkładka na kluczyk) się otworzył, pomimo, że fizycznie sie otworzył, to wewnątrz jeden mikroprzełącznik pozostaje rozwarty i ****. Efekt jest taki, że moduł komfortu wymusza zamknęcie samochodu. Możesz również zamknąć się w samochodzie i sprówbować otworzyć samochód z pilota i szybko złapać bolec i podciągnąć go do góry pomagając tak zamkowi stanąć w odpowiedniej pozycji, tak przynajmniej nie musisz boczka zdejmować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mam rozebrane. Drzwi od pasażera rozebrałem odłączyłem bez efektu. Biorę się za kierowce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam z gory przepraszam ze tak na perwera ale musze na szybko wymienic zamek w drzwiach tylnych i mam problem z wymontowaniem zamka w zasadzie to wymieniam drzwi ktore kupilem gole i teraz probuje przezbroic z mojego passata wszystko juz z grubsza zrobione ale nie potrafie wyjac zamka i klamki ze swoich starych drzwi zamek odkrecilem i trzyma sie on tylko na lince idacej od klamki zewnetrznej prosze pomozcie jak rozlaczyc ten zamek i zdemontowac klamke z gory dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gandalf daj mail to dostaniesz fotostory:)

 

---------- Post added at 15:52 ---------- Previous post was at 15:50 ----------

 

W skrócie pod uszczelką na wysokości klamki masz otwór w głębi śrubkę na torx T20 lub T25 musisz ją odkręcić do wyczucia oporu, wtedy wyjmiesz zaślepkę koło klamki (w przednich drzwiach masz w niej zamek) i odczepisz linkę. Jak odczepisz linkę to klamkę wyciągasz do siebie i sama wyjdzie. Jeżeli chcesz też mocowanie klamki czyli to co jest od wewnątrz drzwi to musisz odkręcić jeszcze jeden Torx i spline :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slaweeek

Wrzuć to w dział WARSZTAT dla potomnych bo naprawdę warto

dobrze radzę:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slaweeek wielkie dzieki dzis juz nic nie poradze bo ciemno ale jutro sprubuje jak moge to prosze fotki na [email protected] kozacki opisik wlasnie problem tkwil chyba w tej zawleczce ale okaze sie jutro

 

PS moge zapytac co to jest spline :-)

Edytowane przez gandalf bialy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS moge zapytac co to jest spline :-)

 

Spline to rodzaj klucza a w tym przypadku nasadki :P

http://www.narzedziowy.pl/15828_YATO-Klucz-trzpieniowy-spline-1-2-cala-Rozmiar-M6-Waga-g-101.html

Trzymają one zamek i nie jest to torx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra zamek wymontowany wszystko jak w opisie wiec jeszcze raz piekne dzieki ale zawsze jest jakies ale :niekumam panowie pomozcie jak zdjac klamke bo musze przelozyc ja do nowych drzwi a jak zwykle nie chce nic na sile zeby nie polamac i nie wladowac sie w koszty

 

a i jeszcze jedno panowie chcialbym dla kolegi slaweeek przyznac ze pomogl bo opis ze zdjeciami super ale ni. wiem jak, moze jakas mala wskazowka

Edytowane przez gandalf bialy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dobra zamek wymontowany wszystko jak w opisie wiec jeszcze raz piekne dzieki ale zawsze jest jakies ale :niekumam panowie pomozcie jak zdjac klamke bo musze przelozyc ja do nowych drzwi a jak zwykle nie chce nic na sile zeby nie polamac i nie wladowac sie w koszty

 

a i jeszcze jedno panowie chcialbym dla kolegi slaweeek przyznac ze pomogl bo opis ze zdjeciami super ale ni. wiem jak, moze jakas mala wskazowka

W lewym rogu na dole jego postu pod Awatarem masz przycisk "Pomógł" wystarczy go kliknąć.:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności