Skocz do zawartości
Remek

Ubezpieczenie pierwszego auta

Rekomendowane odpowiedzi

Remek a sprawdzałeś w PZU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma może jakiś wzór rezygnacji z ubezpieczenia :?: Będę zmieniał ubezpieczyciela i muszę wysłać rezygnację żeby nie płacić w dwóch firmach, nie wiem tylko jak taki dokument powinien wyglądać :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie. W poniedziałek wysłałem rezygnację do Link4, a że jutro kończy mi się ubezpieczenie to trzeba dzisiaj było zawrzeć kolejne. No i zadzwoniła miła pani z mBanku, wypełniamy wniosek i do zapłaty wychodzi ponad ... 740 PLN :szok: Czyli z prawie najtańszej oferty wskoczyli na najdroższą :o Nie wnikałem w szczegóły tylko grzecznie się z panią pożegnałem. Zdecydowałem się jednak na allianz direct. Nie przebiegło to tak płynnie jak w linku, ale w końcu zawarłem ubezpieczenie (okazało się że jakaś tam promocja się skończyła i do zapłaty 436, ale to wciąż najtańsza oferta). Tyle tylko że ubezpieczenie będzie na mojego dziadka (współwłaściciel z pełnymi zniżkami)a ja będę figurował na nim jako współwłaściciel. No i przelewik wykonany i oczekuję na PDFa z ubezpieczeniem...

 

Pozdrowionka dla wszystkich którym się kończy ubezpieczenie :P

 

Do zobaczenia za rok ;)

 

 

:provw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi kończy się ubezpieczenia w AXA no i zadzwoniła pani i proponuje mi za moje auto 1350 zł OC + AC i to było najtaniej bo w każdej innej ubezpieczalni wychodziło o jakieś 800 zł drożej dlatego na kolejny rok zostaje z AXA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dot. OC za samochód zarejestrowany na firmę. Prowadzę działalność gospodarczą i zastanawiam się czy opłaca mi się przerejestrować auto na firmę. Teraz mam zarejestrowane z ojcem jako współwłaścicielem (60% zniżek). Jeśli przerejestruję na firmę, które zniżki są brane pod uwagę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz spolke z.O.o czy jednoosobowa dzialalnosc gospodarcza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ubezpieczysz na firme to będziesz miał wyższą składkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeżeli ubezpieczysz na firme to będziesz miał wyższą składkę

 

Ja mam auto na firmę i składki ma normalne i od 5 lat mam auta na firmę, a druga sprawa to że auto jest na firmę to ubezpieczyciel nic do tego nie ma przynajmniej jak firma jest na osobę fizyczną, nie wiem jak jest ze spółkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam auto na firmę i składki ma normalne i od 5 lat mam auta na firmę,

 

to dlaczego jak sprawdzasz składkę on-line gdy zaznaczysz że auto ma służyć do celów zarobkowych to składka jest wyższa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to dlaczego jak sprawdzasz składkę on-line gdy zaznaczysz że auto ma służyć do celów zarobkowych to składka jest wyższa ?

 

Ja nigdy nie liczyłem on-line tylko u agenta a byłem w HESTII, PTU, MTU i jeszcze kilku mówiłem że auto jest na firmę i nic nigdy nie miałem doliczone.

Edytowane przez makss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Firma jednoosobowa, VAT.

Kombinuję jak to zrobić, żeby auto było na firmę, ale zniżki były ojcowskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że temat o ubezpieczeniu to może ja się podłącze pod niego z moim problemem.

 

Przejąłem od taty paska. OC kontynuuje bo zostało jeszcze ponad poł roku..... mimo że nie mam jeszcze skonczonych 25 lat podjąłem decyzje że polise AC tez bede kontynuował. Umowa podpisana jest z PZU. Wszystko było by w porządku gdyby nie to że przedstawicielka PZU troche sie zakręciła i co nastepuje.

 

Treść maila od babeczki...........

 

"Dzień dobry Panie Tomku,

 

Dostałam informacje o zwrocie składki z AC I NNW. Wprowadziłam Pana w

błąd z sumą do dopłaty( miało być ok 1700-1800 według jej obliczeń) bo przeoczyliśmy( chyba raczej ona przeoczyła), że składka z AC (2056 zł) z

poprzedniego ubezpieczenia była rozłożona na II raty, z czego jedna

została zapłacona (1028 zł). Zwrot z tytułu tej składki wynosi 707 zł,

zwrot z tytułu NNW 56 zł, czyli razem 763 zł zostały panu zaliczone na

poczet obecnej składki za całe ubezpieczenie. Do dopłaty zostało 2751 zł

za AC, 50 zł za szyby, 90 zł za NNW MAX, razem 2891 zł."

 

Pytanie do osób które moga mi w tym pomóc.

 

Czy jest mozliwość odstąpić od tej polisy AC w przypadku gdy zostałem wprowadzony w błąd( niestety nowa umowa jest juz zawarta pomiedzy mną a PZU a ta dopłata wyszła dopiero ok 1,5 tyg po zawarciu umowy) , bo tak jak z nia ustalałem , jeżeli bedzie dopłata oscylowała w granicy 1700- 1800 to wyrażam zgode ale nie na 2800 zł........1000zł to jest kupa kasy........

 

lub ewentualnie przejść na minicasco które nie obejmuje stłuczek itp rzeczy ale tylko samą kradzież

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jest mozliwość odstąpić od tej polisy AC w przypadku gdy zostałem wprowadzony w błąd( niestety nowa umowa jest juz zawarta pomiedzy mną a PZU a ta dopłata wyszła dopiero ok 1,5 tyg po zawarciu umowy) , bo tak jak z nia ustalałem , jeżeli bedzie dopłata oscylowała w granicy 1700- 1800 to wyrażam zgode ale nie na 2800 zł........1000zł to jest kupa kasy........

 

lub ewentualnie przejść na minicasco które nie obejmuje stłuczek itp rzeczy ale tylko samą kradzież

Nie wiem jak jest w PZU, ale jeżeli zawarłeś umowę na kwotę niższą a teraz masz dopłatę z winy agenta to moim zdaniem idziesz do dyrektora placówki w której pracuje ten agent przedstawiasz sprawę i masz umowę za którą zapłaciłeś, a tą różnicę płaci PZU.

Jest to ewidentna wina agenta a nie Twoja. Sam pracuję w ubezpieczeniach(HESTIA).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj jest tak, że za swój błąd odpowiada Sprzedawca, tak samo jak w sklepie, czy gdziekolwiek indziej. Jeżeli coś będzie sprzedane poniżej ustalonej ceny, to właściciel firmy pociągnie do odpowiedzialności sprzedawcę. A tak BTW czy zwykłe AC działa też za granicą? Mam na myśli dokładnie Rumunię, miał ktoś z tym styczność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak BTW czy zwykłe AC działa też za granicą? Mam na myśli dokładnie Rumunię, miał ktoś z tym styczność?

Na Rumunię działa,dodatkowe opcje wykupu to Mołdawia,Rosja,Białoruś.

Tymniemniej,jest pytanie czy w czasie ubezpieczenia auto opuści terytorium Polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa sie wyjasniła dzis. Konsultantka PZU anulowała mi AC i przeszedłem na minicasco PZU, całe szczescie ze ta kasa co przeszła na poczet nowego ubezpieczenia prawie że wystarczyła na zapłacenie minicasco wraz z NNW max i Auto szyba, jedyne co musze dopłacić to 3 zł

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też mam agenta, który dba o mnie. B3 kosztuje mnie około 305 zł 1.8 benzyna 91rok . B5 oc z ac około 1200. Oczywiście są tam jeszcze dodatki assistance, szyby i inne duperele. Podobno najlepszą ofertę na ten rok miała właśnie hestia. Najlepiej udać się do agencji i oni sami sprawdzą dla ciebie polisą najlepszą. Tak jak kolega mówił wcześniej. OC można wybierać wg. ceny. AC już warto sprawdzić firmę.

 

---------- Post added at 23:07 ---------- Previous post was at 23:01 ----------

 

Sprawa sie wyjasniła dzis. Konsultantka PZU anulowała mi AC i przeszedłem na minicasco PZU, całe szczescie ze ta kasa co przeszła na poczet nowego ubezpieczenia prawie że wystarczyła na zapłacenie minicasco wraz z NNW max i Auto szyba, jedyne co musze dopłacić to 3 zł

Ja bym sięnie godził na jakieś mini ac. To była wina agantki i ciebie to nie może obchodzić. Nie wolno korygować umowy w czasie jej trwania na niekorzyść klienta. Myślę, że jak być zdecydowanie kazał babie spadać to byś miał na starą umowę.

Edytowane przez plecak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisał Remek Zobacz post

2008

LINK 4 : 389 PLN (OC + holowanie + pomoc prawna + NNW + drobna naprawa)

Commercial Union Direct : 450 PLN (OC + NNW + pomoc prawna + assistance)

Liberty Direct : 480 PLN (OC + mini assistance + NNW)

mBank : 488 PLN (OC + NNW + ubezp. życia + pobyt w szpitalu)

Allianz : 707 PLN (nie zapisałem co wchodzi w skład...)

AXA : 842 PLN (OC + zielona karta + assistance + NNW)

2009

COMMERCIAL UNION: 944

AXA: 450

GENERALI 376

LINK4 371

Kolejny roczek minął i oto jakie oferty przedstawili mi wybrani ubezpieczyciele:

2010

Allianz Direct: 411

mBank: 444

Liberty Direct: 689 (546)

Aviva CU: 543

AXA: 533

Link4: 609 (473)

 

W tym roku nie bawiłem się zbytnio z szukaniem nowych ubezpieczycieli. Allianz przysłał mi maila z nową ofertą - droższa od poprzedniej o 4 zl. W międzyczasie dzwoniło do mnie dwóch innych (nie pamiętam jednego - był droższy, AXA proponowała kilka zł. mniej).

Dzisiaj zadzwonił pan z Allianz Direct, pogadaliśmy, przekonał mnie, że taniej się nie da (440), więc zgodziłem się na przedłużenie. Po kilku minutach miałem już na stronie Allianz gotową polis, na @ przyszedł blankiet do przelewu. Ale postanowiłem chwilkę pokombinować, i ... opłaciło się :D

Na stronie z promocjami tygodniowymi https://www.allianzdirect.pl/ubezpieczenia/aktualnosci-allianz-direct.html?id=5014 znalazłem kod PR021 który daje:

WSZYSCY KIEROWCY

dla wszystkich posiadaczy samochodów, zniżka:

- 88 zł na pakiet OC, AC/SC.

33zł OC, 55 zł AC lub SC

 

Zrobiłem nową kalkulację, i do zapłaty wyszło 407 PLN ;)

 

Składka ubezpieczeniowa wynosi:

Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej: 357.00

Ubezpieczenie Autocasco: 0

Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków: 50.00

Ubezpieczenie Ochrony Prawnej: 0

Składka łączna: 407.00 PLN

 

Zawsze to kilka bro gratis ;)

 

także rada: nie dajcie się nabijać w butelkę, pytajcie wujka GOOGLE ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi w alianzie wyszła porażka - 664 pln

 

 

za to w aviva jest całkiem całkiem -361 pln

Edytowane przez cysiokysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności