Skocz do zawartości
Phoenix

Odtwarzacz MP3 jako zmieniarka

Rekomendowane odpowiedzi

A jak włączyć wejście na w radiu gamma V, żeby doprowadzony sygnał przez mini iso np z ipoda można było wzmocnić poprzez radio. Używam tego adaptera http://www.allegro.pl/show_item.php?item=421248600

 

Naciskasz przycisk CD w radiu i to wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wyskakuje komunikat że nie mam zmieniarki cd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zapco

Niestety, aby uaktywnić wejście zmieniarki w radiach/nawigacjach VW trzeba elektroniki, która w prosty sposób zasymuluje obecność niby zmieniarki. Czy ktoś z was testował takie cóś : http://www.allegro.pl/item432029625_masz_zmieniarke_audi_chcesz_mp3_wma_z_sd_usb.html

Jest wersja tego z kostką 8-pin, działa z radiami VW ale z nawigacja MFD podobno ma problemy.

Dziwne że na e-bay sprzedawcy tego DMC polecaja jak najbardziej do MFD, a polski sprzedawca mówi że nie będzie działać.....Gdzie leży prawda ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to wyskakuje komunikat że nie mam zmieniarki cd

 

Widocznie radio nigdy nie pracowało ze zmieniarką.

Trzeba zakodować VAG-iem.

Jak nie masz kabelka, pogadaj z kimś z forum , kto blisko mieszka, to ci machnie to za przysłowiowe piwko ;-)

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety, aby uaktywnić wejście zmieniarki w radiach/nawigacjach VW trzeba elektroniki, która w prosty sposób zasymuluje obecność niby zmieniarki. Czy ktoś z was testował takie cóś : http://www.allegro.pl/item432029625_masz_zmieniarke_audi_chcesz_mp3_wma_z_sd_usb.html

Jest wersja tego z kostką 8-pin, działa z radiami VW ale z nawigacja MFD podobno ma problemy.

Dziwne że na e-bay sprzedawcy tego DMC polecaja jak najbardziej do MFD, a polski sprzedawca mówi że nie będzie działać.....Gdzie leży prawda ??

 

testowalem, nie dziala z MFD (mimo ze MFD dzialala z orginalna CDC), dzialalo z Beta, ogolnie od DMC lepszy jest Xcarlink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem adapter Xcarlink docelowo do RNS MCD ale radyjko go nie widzi.w gammaV śmiga az miło.Prawdopodobnie w MCD nigdy nie chodziła zmieniarka.Trzeba zakodować VAG-iem????

czy ktoś z okolic bylego zamojskiego pomógłby mi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widocznie radio nigdy nie pracowało ze zmieniarką.

Trzeba zakodować VAG-iem.

Jak nie masz kabelka, pogadaj z kimś z forum , kto blisko mieszka, to ci machnie to za przysłowiowe piwko ;-)

 

pozdr

Mam kabelek i VAGa . Tylko jak to zrobić?

wchodze vagiem na radio i co dalej

my.php?image=radio2gv2.jpghttp://img135.imageshack.us/my.php?image=radio2gv2.jpg

zmienić któreś z tych wartości? jeśli tak to na jakie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukać ci sie nie chce. Jak sie bawisz VAG-COM'em to ta stronka to podstawa.

 

Obecne kodowanie 05401 to:

05- Passat Variant

xx4- cztery głośniki

xxx0- bez DSP

xxxx1- antena aktywna z zasilaniem

 

a więc do ostatniej pozycji musisz dodać 2, co oznacza zmieniarkę.

 

Nowy kod 05403

Edytowane przez Jetta_GT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie coś takiego:

 

http://www.allegro.pl/item439595613_zmieniarka_vw_mp3_usb_karta_sd_2gb_gratis.html

 

Pod koniec lipca. Od razu jak przylazło rozbebeszyłem pół auta i podpiąłem to cudo. Następnym moim krokiem było sprzedanie oryginalnej zmieniarki CD z bagażnika, a to maleństwo jeździ ze mną. Pioseneczki wybiera w trymiga, współpraca z moim radiem wzorowa. Po prostu polecam każdemu, kto ma oryginalne wejście na zmieniarkę i chce sobie takową zakupić! A karty są tanie jak barszcz i zajmują malutko miejsca! Oczywiście nie bez kozery dałem tego sprzedawcę - kupowałem u Niego!

Edytowane przez Charakterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem sobie coś takiego:

 

http://www.allegro.pl/item439595613_zmieniarka_vw_mp3_usb_karta_sd_2gb_gratis.html

 

Pod koniec lipca. Od razu jak przylazło rozbebeszyłem pół auta i podpiąłem to cudo. Następnym moim krokiem było sprzedanie oryginalnej zmieniarki CD z bagażnika, a to maleństwo jeździ ze mną. Pioseneczki wybiera w trymiga, współpraca z moim radiem wzorowa. Po prostu polecam każdemu, kto ma oryginalne wejście na zmieniarkę i chce sobie takową zakupić! A karty są tanie jak barszcz i zajmują malutko miejsca! Oczywiście nie bez kozery dałem tego sprzedawcę - kupowałem u Niego!

Witam.Miałes zmieniarkę a teraz masz mp3 słyszysz jakąś różnicę w dzwięku między tymi urządzeniami,pytam bo chciał bym sobie coś takiego zakupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obecne kodowanie 05401 to:

05- Passat Variant

xx4- cztery głośniki

xxx0- bez DSP

xxxx1- antena aktywna z zasilaniem

 

a więc do ostatniej pozycji musisz dodać 2, co oznacza zmieniarkę.

 

Nowy kod 05403

 

Zmieniłem kod na 05403, podłączyłem dzwięk zewnętrzny poprzez kabel http://www.allegro.pl/show_item.php?item=421248600 wtyczką mini iso. I dalej nic"NO CD CHANGER"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Miałes zmieniarkę a teraz masz mp3 słyszysz jakąś różnicę w dzwięku między tymi urządzeniami,pytam bo chciał bym sobie coś takiego zakupić

 

Powiem Ci tak. Jedynie naprawdę zauważalną różnicą jest... szybkość dostępu. Jeśli zmieniałeś z płyty 1 na 6 to wiesz ile to trwało. Teraz to zajmuje mniej niż sekundę. A co do jakości dźwięku - ja pokompresowałem swoje płytki z bitrate 320. I już mi się nie rysują w aucie, nie mam stresa, że ja a noc zostawiłem i coś może się im stać, a karty SD to zabieram w kieszeń i już. A co do jakości dźwięku - praktycznie by to zauważyć musiałbyś mieć sprzęt audiofilski w swoim aucie. Przy tym, co jest to nie ma różnicy. Naprawdę nie ma się czego bać. Ja nie żałuję i polecam. Po niedzieli dam fotki gdzie to umieściłem i filmik z czasami dostępu płytek i piosenek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ adamko251

 

Kolego to jest kabelek a nie ADAPTER. Do Gammy V potrzebny jest ci adapter, czyli symulator zmieniarki i nie kosztuje 9,50 :D. Ten sprzedawca napisał przecież, że to do radia, które przełącza sie w tryb AUX.

Szukaj symulatora (emulatora) np. taki

 

Aha, jest jeszcze wersja dla ubogich, czyli skorzystanie z wejścia na telefon. Podłaczasz mp3-playera wyjście słuchawkowe (mini jack) do TEL+ i TEL- (niestety dźwięk jest mono) i po podaniu masy na styk MUTE radio przełaczy się i pociągnie sygnał z mp3.

Edytowane przez Jetta_GT
uzupe?nienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej dwa linki. Pierwszy to sposób zamocowania zmieniarki a drugi to jej obsługa i szykość działania. Dżwięku raczej nie ma co z tego linku oceniać, bo to jest jak wiadomo flv, a on akurat ma za zadanie być jak najmniejszy.

 

zm01wc9.th.jpg

 

http://pl.youtube.com/watch?v=ZhFyZc76pzs

 

Gdy załaduję avika na Rapida - dam linkę, choć dźwięk jest bardziej taki, jakim go słyszy aparat, a nie człowiek...

 

EDIT:

 

Avik już jest:

 

http://rapidshare.com/files/149473441/DSCF7117.AVI

Edytowane przez Charakterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grovemasta
Jeśli do Bety można "dosztukować" (bo niektóre radia mają fabrycznie) wejście liniowe, to jakość będzie wypadkową jakości mp3-playera, radia, głośników i samej mp3-ka aktualnie odtwarzanej - czyt. nie będzie strat jakości na połączeniu, ergo jakość będzie bardzo dobra (o ile w ogóle coś, co jest skompresowane do mp3 można nazwać dobrą jakością, no ale to już inna bajka :))

Czy takie roziazanie jest ogólnie znane?

PZDR

http://allegro.pl/item426114817_adapter_aux_in_vw_gamma_4_premium_audio_f_vat.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki adapter urzywalem go gdy mialem Gamme4 Philipsa i to dziala ;) co do jakości nie będę się rozpisywal bo mialem 2 orginalne głośniki w podszybiu i grało to zadowalajaca ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiem Ci tak. Jedynie naprawdę zauważalną różnicą jest... szybkość dostępu.

Witaj,

Ja mam pod wejscie zmieniarki (nawigacja MCD) podpiety odtwarzacz MP3 kablem niebieskie miniISO - 2 chinche.

Grac to to gra ale zdecydowanie ciszej, niz muzyka z plyty wsadzona bezposrednio w nawigacje lub radio.

Jak czasami sie zapomne i przelacze z CD (Mp3) na FM to ryknie ze wszyscy w aucie na bacznosc stoja.

Z ta Twoja zmieniarka nie ma takich problemow?

Gra tak samo dobrze i glosno jak plyta wsadzona bezposrednio w radio/nawigacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie płyty audio w nawigację się nie wtyka. Głośność mam identyczną co radio - zero różnic. A może ty masz w tym radiu regulację głośności ze zmieniarki? Popatrz sobie w ustawieniach. Bo może wystarczyć podbić głośność na radiu i się wsio wyrówna. Ewentualnie musisz głośność w tym odtwarzaczu MP3 dać większą. (bo z tego co zrozumiałem nie masz tam zmieniarki MP3, tylko zwykły kieszonkowy odtwarzacz...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie zestaw:

 

1.RNS 300 z oryginalnym wejściem USB zamiast zmieniarki

2. Te same utwory (pliki) mp3 na płycie CD i na sticku

 

Efekt:

 

1. Z płyty dżwięk bardziej dynamiczny i głośniejszy niż z USB

2. Poziom głośności tryb radio i USB podobny.

3. Poziom głośności z płyty CD i płyty z mp3 zdecydowanie wyższy od trybu radio i USB

Edytowane przez Jetta_GT
babol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności