Skocz do zawartości
Phoenix

Odtwarzacz MP3 jako zmieniarka

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie

szukam kogoś kto zanabył/wykonał urządzenie dostępne w dziale warsztat pod nazwą SOLISTO a będące odtwarzaczem MP3 podłączanym jako zmieniarka

 

pozdrawiam

Feniks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się wpierw pożądnie zastanowił - po co inwestować w MP3 Playera, skoro są radia na DVD i to już nie takie drogie - nagrywszasz płytkę dwuwarstwową i masz 8,5 Giga MP3, a płytek możesz wozić z sobą wiele, ich koszta zaś to sprawy groszowe (1,5 zł za 4,3GB i 12 zł za płytkę 8,5GB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omus, ale co jeśli Phoenix, nie chce kupować radyjka a ma juz MP3 playera :) ?

BTW: Phoenix, wydaje mi się, że nikt z nas tego nie montował - kubelt przetłumaczył to z niemieckiej strony, gdy była dyskusja o cudach pod tytułem adapter w formie kasety do MP3 playerów itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć wszystkim

 

własnie cały problem zaczyna się od tego, że NIE chcę zmieniać radia które mam oryginalnie (beta V) choćby dlatego, ze potrzebuję odtwarzacza kaset a drugim powodem to to ze nie chcę inwestować w jakieś wymyslne "cuś" co mi za chwilę amba wetnie.

 

te dziwne solisto działa nie tylko z odtwarzaczem mp3 ale z dowolnym pendriv'em na slocie USB - tak wynika z opisow

 

biorąc pod uwagę, że cena 1Gb pena to teraz niewiele ponad 100zł, oraz łatwość wgrywania i usuwania plików jest to dla mnie chyba najbardziej optymalne rozwiązanie :)

 

a szukam ludzi którzy to mieli lub widzieli po to, by wiedzieć czy ewentualnie warto to nabyć

 

pozdrawiam

Phoenix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość blur

do iPodów są już przystawki prawie do wszystkich fabrycznych radyjek, do SONY już widziałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phoenix, jeśli znasz niemiecki uderz do źródła - http://www.passatplus.de/umbauten/solisto/index.htm'>http://www.passatplus.de/umbauten/solisto/index.htm czyli bardziej ogólnie http://www.passatplus.de - stamtąd zaczerpnięty opis, więc ktoś to montować musiał :)

 

ps: jak zdecydujesz się montować mimo że fotki i opis mamy - udokumentuj też swoją prace :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chetnie bym to zamontował i jeszcze chetniej podzielił sie z Wami dokumentacja tej czynnosci łącznie z odpowiednimi fotkami ale ...

 

żona mi zabroniła kupować "to cuś" dopuki cana nie spadnie minimum o połowę :639: :625:

 

a wielka szkoda bo mam parę fajnych pomysłów jak i gdzie to czamontować

 

w związku z tym poczekam na:

 

1- informacje od kogoś kto to kupił i uzywa

 

lub

 

2 - poszukam innego, tanszego ale podobnego funkcjonalnie rozwiazania

 

generalnie jak ktoś to słusznie zauważył, zależy mi bardziej na tym by nie było to urządzenie nazbyt widoczne, stąd nie chcę montować nic pod radiem ani zmieniać samego radia

 

pozdrawiam i nadal czekam na informacje

 

p.s.

tak poza konkursem: jedrus skąd Ty jesteś koło wawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lopek3

Ja zastanawiam się nad zakupem transmitera np. takiego:

 

http://www.allegro.pl/item105697922_og3_sluchaj_mp3_z_pendrive_w_aucie_fm_transmiter.html

 

Obawiam się tylko jakości dźwięku, bowiem wszystko odbywa się za pomocą fal radiowych, które obcinają częstotliwość dźwięku i dynamikę.

Chyba jednak bezpośrednie połączenie kabelkiem będzie o wiele lepsze.

 

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sasiednim wątku o zmieniarce wypowiada się właściciel takiego wynalazku i określa to jako hała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lopek3

Tak właśnie myślałem, że po falach radiowych nie będzie tak pięknie.

Jednak po kabelku byłoby najlepiej.

 

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem w tym że na tym kabelku, pomiedzy radiem a odtwarzaczem mp3 MUSI być jeszcze jakies małe ustrojstwo

 

i o to ustrojstwo własnie mi chodzi :620:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i o to ustrojstwo własnie mi chodzi :620:

 

A nie wystarczyłby Ci najzwyklejszy w świecie adapter, np. taki jak TEN ?

Dodatkowo zasilanie Mp3 playera z gniazda zapalniczki i jazda :617:

A po pen'a to się lepiej nie wybieraj na stadion do Warszawki, bo jeszcze trafisz coś takiego:

 

13012006_122642_igi3100igi.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lopek3
A nie wystarczyłby Ci najzwyklejszy w świecie adapter, np. taki jak TEN ?

Dodatkowo zasilanie Mp3 playera z gniazda zapalniczki i jazda

TEN jest pod względem przesyłu sygnału podobny do transmitera radiowego. Na drodze stoi kodowanie/dekodowanie przez odtwarzacz kasetowy (głowicę). Duuża strata na jakości.

Najlepszy byłby przesył bezpośredni po kablu, jak do IPoda.

 

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co to jest TEN ale otwiera mi sie strona firmy CORTLAN (główna strona bez TEGO) i gdzie mam szukać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem co to jest TEN ale otwiera mi sie strona firmy CORTLAN (główna strona bez TEGO) i gdzie mam szukać?

 

Coś się zmieniło na stronie i faktycznie link wcięło, ale już poprawiłem.

A jak się znowu sypnie, to można wyszukać coś co się nazywa "Belkin Mobile Cassette Adapter".

 

Na drodze stoi kodowanie/dekodowanie przez odtwarzacz kasetowy (głowicę). Duuża strata na jakości.

 

Mam taki adapterek Sony w domu, kiedyś używałem i powiem szczerze, że straty zauważyłem jedynie na poziomie głośności. Melomanem nie jestem, spadku jakości nie wyczułem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lopek3

Uups, link jest już nieaktualny, ale to był adapter w formie kasety magnetofonowej z kabelkiem do gniazda słuchawkowego.

Natomiast mnie najbardziej by interesowało coś takiego: http://www.passatworld.com/forums/showthread.php?t=204511&highlight=mp3

Oczywiście nie do IPoda, ale do memory sticka/mp3 playera.

Niestety w necie jest pełno adapterów do IPoda, do mp3 z USB nie mogę znaleźć (w Polsce).

 

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro znalazłeś tego więcej to może zapodaj parę linków

 

moze coś mi w końcu z tego wyjdzie :)

 

solisto spełnia chyba wszystko co potrzebuję ale cena mnie powala, więc wszystko inne nadal mnie interesuje

 

a najlepiej to jak byś widział gdzieś jak takie urządzenie sie robi .... to już super by było

 

pozdrawiam i dobrej nocki zycze wszystkim

 

lecę spełnić swój obowiązek :629:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie zastanawiam nad podlaczeniem PDA ( jako odtwarzacz MP3 ) do Gammy 4. Gamma ma wyjscie na zmieniarke a PDA ma mini USb. Czy jest to mozliwe, jak myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lopek3

Pisząc "pełno adapterów do IPoda", miałem na myśli gotowe urządzenia. Do memory sticków jest plaża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby ktoś znalazł jakas dokumentacje na jakiej zasadzie radyjko odczytuje nagrania ze zmieniarki itd :) to by sie coś wymyśliło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności