Skocz do zawartości
Gość siara32

VAG-COM + Interface = problem z połączeniem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam vag 4.9 i nie moge polaczyc sie z pompa diesla, z zakladka silnika lacze sie bez problemu, moge przeskanowac poszczegolne bloki moze ktos wie co moze byc przyczyna, zalezy mi na sprawdzeniu wartosci pompy i nastawnika mam blad 01268

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z szanownych forumowiczów posiada taki zestawik?http://allegro.pl/item999086242_vag_k_can_commander_pin_immo_licznik_ecu_diagnoza.html jak on się sprawuje i czy warto do mojego pasia go kupić z tym programikiem? dziękuje za rady :)

Edytowane przez Robcyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy. Chciałbym prosić o pomoc podpinając się pod temat. Mam problem z połączeniem Vag-a z moim paskiem B5 1.9 TDi 1997. Problem tkwi w tym że przedtem nie było problemów z połączeniem a teraz coś się podziało z gniazdem. Możecie mi powiedzieć czy można się podpiąć w inny sposób do komputera wykluczając gniazdo koło ręcznego?? A po drugie w którym miejscu jest wyprowadzenie przewodów do tego gniazda, może w ten sposób sprawdzę co z gniazdem jest nie tak. Z góry dziękuje.

Ps. Czy jest możliwość wyciągnięcia tego gniazda bez rozbierania obudowy tunelu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mój samochód to passat b5 1998 rok

mam taki problem

tak jak widać na załączonym zdjęciu mam dwa kabelki jeden interface viaken kkl, drugi commander którego kupiłem dziś,

i ten pierwszy kabelek koloru szarego oczywiście pasuje i działa wzorowo,

natomiast tego kabelka z czarną wtyczką Commander - nie mogę podpiąć do wtyku wtyczka nie pasuje tak jak widać na zdjęciu

i czy to co widać na zdjęciu co blokuje to moge wyciąć? czy to specjalnie tak jest zrobione jest żeby nie podłączać bo się coś zepsuje ?? S8303354.jpg

S8303348.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mój samochód to passat b5 1998 rok

mam taki problem

tak jak widać na załączonym zdjęciu mam dwa kabelki jeden interface viaken kkl, drugi commander którego kupiłem dziś,

i ten pierwszy kabelek koloru szarego oczywiście pasuje i działa wzorowo,

natomiast tego kabelka z czarną wtyczką Commander - nie mogę podpiąć do wtyku wtyczka nie pasuje tak jak widać na zdjęciu

i czy to co widać na zdjęciu co blokuje to moge wyciąć? czy to specjalnie tak jest zrobione jest żeby nie podłączać bo się coś zepsuje ?? [ATTACH=CONFIG]93743[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]93744[/ATTACH]

 

 

Chiński gówniany wtyk OBD. Na siłe wejdzie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chiński gówniany wtyk OBD. Na siłe wejdzie

 

Zawsze możesz sobie kupić drugi kabel bez CAM-u pod usb :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee tam panowie, ten plastik wyłamię

i bedzie gitara dałem za to 30 zł za używane na allegro :)

 

a ten oryginalny to 1700 kossztuje hehe także nie ma co narzekać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ee tam panowie, ten plastik wyłamię

i bedzie gitara dałem za to 30 zł za używane na allegro

 

zamiast łamać może prościej będzie przypiłować :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie rewelacja, zrobiłem zabieg chirurgiczny nożem i działa :P

tzn chce się połączyć ale nie łączy się, jakiś stycznik tam mi cyka w aucie, bo ja mam 98 rok bez sterownika silnika, ale teraz będę próbował sprawdzać auta po 2000 roku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponoć już odblokowany VCDS Lite 1.2 dla starych kabli bez CAN, wystarczy niby zainstalować i działa wszystko dobrze jako zarejestrowany.

Ano odblokowany i nawet działa. :)

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trzeba ten folder przenieść z folderu $_OUTDIR
tzn?? gdzie go szukać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś pomoże? Kupiłem 1,5 roku temu kabelek od kolegi tu z forum, niestety od dłuższego czasu nie ma z nim kontaktu. Jest to wersja VCDS 10.6.2 Mój problem pojawił się niedawno i nie wiem czy to wina kabelka czy programu.

Po włączeniu VCDSa i próbie np: Auto scanu wyskakuje coś takiego:

Interface Status = -99

Interface Not Ready!

Possible Reasons:

I tu jest wymienione kilka przyczyn.

Ale wydaje mi się że może to być jakiś problem ze sterownikami, które odpowiadają za połączenie laptopa z kabelkiem. Próbowałem instalować jeszcze raz ale nic to nie daje. Jak robię test to wyskakuje coś takiego:

Ross-Tech USB Interface Not Found!

Interface: Not Found!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

irek30 czy udało ci się pozbyć problemu?Mam ten sam i czytałem, żę ponoć wszystkie te stery są napisane pod Win 32 bit-owego i to może być przyczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może po prostu masz klona i go ubiłeś;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hulek84 okazało się że kabelek jest uwalony. Wczoraj siedzieliśmy z kumplem prawie cały dzień w necie, zaryzykowaliśmy. No i pełen sukces :) Pomogła nam instrukcja, którą znaleźliśmy już nie pamiętam na jakiej stronie (załącznik). Mam nadzieje ,że Ci którzy na tym zarabiają mnie nie powieszą :):) Jeżeli masz taki problem jak w tym opisie to na 99% naprawisz kabelek sam. Będzie Ci potrzebny również tzw wsad. Ale najpierw poczytaj ten opis.

Reanimacja kabla VCDS v1.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj walczyłem z wymiana nagrzewnicy i udało się, Tylko jest jedno ale VAG nie chce się połączyć z żadnym sterownikiem, nie wiem czy mogłem cos urwać czy co? Co sprawdzić?

 

A i może mi ktoś napisać jakie powinno być napięcie na przewodach w gnieździe OBD? I gdzie w ogole prowadzi ten przewód i w jakich miejscach się łączy, na wypadek gdyby nie było napięcia w gnieździe?

Edytowane przez dezerter_sdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam zamiar nabyć kabelek i program do passata b5 fl 2002 r jaki zestaw polecacie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie dajcie linka na jakis najlepszy program.mam kabelek obd2 kkl.Mam polski vag,lecz nie we wszystkie opcje moge wejsc.Probuje pobierac vag com i vcds lite.ale mi nie dzialaja.port wykrywa ale nie interfejsa.niewiem o co chodzi.a vcds lite 1.2 mi chodzi tylko jest po angielsku.nic nie rozumiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd pobrać pobrać DOBRĄ wersje VAG-COM? Bo mnie zaraz cos strzeli..pobrałem dwa razy i po zainstalowaniu komunikat "program przestał działać"...żeby jeszcze kiedykolwiek mi zadziałał to można by było powiedzieć że "przestał"...masakra. Pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności