Skocz do zawartości
Gość siara32

VAG-COM + Interface = problem z połączeniem

Rekomendowane odpowiedzi

A np po to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok wersja 606.5 ma dużo nowego. Ale nie mozna wymagać że kabelek za 150zł będzie z nią działać jak w wiekszości przypadków ich możliwości kończą sie na wersji 409.1 Chciałem tu zaznaczyć różnice pomiedzy wersjami 311 a 409 że prkatycznie nie ma ich wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam pytanie jaki interfejs podłaczony do złącza OBD w B5 z 99r. działa dobrze.

Pozdrawiam :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najprostrzy np USB z allegro za 120pln, lub tanszy COM. K+L lub KKL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam Vaga 311.2 interfejsy i nie mogę połączyć się z komputerami w aucie

-napięcie w gnieżdzie jest

Pytanie gdzie we wiązce przewodów deski rozdzielczej jest punkt A76 łączący komputery z linią K. Jaka jest metodyka sprawdzania poszczególnych komputerów?.

Pozdrawiam :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie jaki interfejs podłaczony do złącza OBD w B5 z 99r. działa dobrze.

Np. taki: http://www.forum.vw-passat.pl/topics22/interfejsy-vag-com-vt12282.htm#111102

najprostrzy np USB z allegro za 120pln

no i taniej. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sfinks

no to ja podepne sie pod temat, otoz kupilem kabelek i teoretycznie powinien dzialac z wersja 311.2 i 409.1 i bez problemu komp laczy sie z interfejsem w wersji 311.2, natomiast w wersji nowszej czyli 409.1 interfejsu nie mozna znalezc. Dodam ze ustawienia dla jednego i dugiego sa takie same, wiec wszystko powinno byc ok, ale tak nie jest. Acha kabel jest na Rs-ie. Co moze byc nie tak?? Macie jakies pomysly??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sfinks

to nie jest kabel usb->zlacze tylko rs(com)->zlacze, a poza tym nie zmieniajac zadnych ustawien w wersji starszej jest ok, tyko z nowsza nie moze znalezc interfejsu...Sam nie wiem czemu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasami tak bywa, ze ze starszymi vagami niektore kable dzialaja, a juz z nowszymi niet :| , kiedys tez mialem na com-a i mi tylko na 311 chulal, a na nowszych nic :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pobs, z tymi fejsami co są na alldrogo to max 311 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, samemu to doswiadczylem, dlatego na usb-ka sobie sprawilem, i jest niebo a ziemia. Przekaz jakby mial szybszy. Obecnie w pozyczkach, bo mandzynek sobie pozyczyl :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja wszedłem w posiadanie kabelka na USB, od Viakena.

http://www.allegro.pl/item173375777_interfejs_vag_usb_kkl_vw_skoda_seat_audi_promocja.html

Ale jeszcze nie wykonałem zadnych testów, ponieważ po zainstalowaniu fejsu i wgraniu sterowników z załączonej płytki, nie mogę się polączyć z gniazdem auta, bo cały czas mam komunikat , Port Com - OK, Interface- NOT FOUD.

Nic nie daje zmiana portu COM 1 do 4 w ustawieniach w kompie, w wersjach softu 311.2 lub 409,1, czy jeszcze innych 1.05 PL, 208.1 PL, 3.03.2 PL.

Kompletna klapa, pomimo moich starań w rozwiązaniu problemu, a miało być tak dobrze, ale czekam cierpliwie na pomoc od dostawcy kabelka.

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednym słowem :niepewny: większość niebawem przestanie korzystać z Alle-gavno i przesiądzie się na Henia od odbrego dostawcy. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem w tym, że Port Com = OK czyli problem prawdopodobnie z softem lub fejsem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stefano, a zaglądałeś Tu

Oczywiście chcę posiąść wiedzę w tym temacie i obczytałem co dostępne, to i inne fora.

 

Marek, w aucie gniazdo było używane z sukcesem w sewisie przez innych i jego jestem pewien, a porty zmieniałem i w sofcie VAG i w ustawiewniach Windowsa, dlatego komunikaty; Staus Port - OK, natomiast Adapter Status- Not Foud or Not Ready.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Not Foud or Not Ready
no właśnie to mnie zastanawia, nie wiem co vienio tam nawyrabiał w tym fejsie ale ciężko mi coś podpowiedzieć, trzeba by sprawdzić tego fejsa na innym laptopie który ma soft i wiadomo że jest sprawny wtedy będzie możliwości więcej aby coś wykluczyć - lapa czy fejs ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, obym nie trafił tylko na skopany kabelek, poczekam więc do poniedziałku, co powie 'Vienio'

Jutro niedziela więc mam trochę wiecej czasu na taka cichą zabawę z VAGiem, może coś ruszy.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę się przyznać, ze jednak pochopnie oceniłem ten kabelek, bo okazał się OK !!!

Nie wiem co się stało, ale poprostu zaczął działać,..... te same programy, te same porty w programie jak i w ustawieniach menadżera i wcześniej nic, a dzisiaj śmiga.

Trzeba mi było jednak poczekać z opiniami, ale człowiek chciałby szybko, aby zaraz wszystko działało, a tak się nie zawsze da, a to trza sobie posiedzieć, odpocząć, podumać, poczekać..............a efekty są.

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności