Skocz do zawartości
olko25

problem z odpalaniem na mrozie w tdi ....

Rekomendowane odpowiedzi

heh, a u mnie z kolei może i nie osiąga temperatury po 15 minutach przy -26, ale jedno jest ważne:

i wczoraj i dziś odpalił z pierwszego zakręcenia - i to jest najważniejsze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki kolego Radar ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w ogole po wymianie czesci auto zaczelo lapac temperature roboczą silnika po 3-4km jazdy!
Osobiscie to i mi sie wydaje ze to jest nie mozliwe zeby przy takiej temp. powietrza zlapal 90'C. w tak krotkim czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja na zakończenie napisze tak... jak mi nagrasz filmik przy temp -15 -10 st po przejechaniu 3-4km, czyli ok 8-10min będziesz miał 90 st, to stawiam Ci we Wrocławiu dobrą 0,7L.

Nie uwierzę, póki nie zobaczę, też mam diesla i mi to zajmuje ok 7-9km jadąc oczywiście spokojnie czyli do 2,2-2,3k obrotów, a wiem że auto mam sprawne. Po 4 km miałem 90st ale w benzynie 1.8T gdzie faktycznie szybko się zagrzewał.

Pozdrawiam Adam

 

Chcecie żeby się szybciej silnik zagrzewał to ustawiajcie climatronic na "LO", w samochodzie będzie zimno jak na zewnątrz, ale silnik złapie 90' o wiele szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, koledze prmx89 , to wymiana świec i aku pomogła w naprawie centralnego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi odpalił przy -27st. (3 razy grzałem świece). nie jest to palenie jakiego oczekuje (miałem golfa AHU palił na dotyk przy -25st).

byłem u pompiarza - pompa i wtryski ok, kąt wtrysku -ok, świece ok, filtr nowy - knecht, paliwa nie cofa (przy -5st jest ok).

 

nie wiem co może być jeszcze nie tak. zrobiłem zrzuty z poszczególnych grup w VAGu. jeśli ktoś miałby ochotę mam prośbę o analize co jeszcze może być nie tak /- robiłem to jak silnik miał ok. 55st./

001.jpg

003.jpg

004.jpg

005.jpg

007.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powinienem zmienić filtr paliwa ?? świece to kupie nowe i tak wymienię zobaczę jak założę nowe czy będzie to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam objaw co ty , dziś wymieniłem filtr paliwa zobaczę co jutro będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...dziś wymieniłem filtr paliwa zobaczę co jutro będzie

 

Ja jestem dwa dni po tym zabiegu i różnica jest mocno odczuwalna. Przed wymianą długo kręciłem i palił nierówno teraz mu to przeszło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie powiedzieć po co te grzanie świec x3 ? Wystarczy jedno, przy -25 grzeją prawie 10s więc wystarczająco żeby sprawny silnik odpalił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...sporo czasu walczyłem z problematycznym odpalaniem na mrozie. Teraz po kłopocie, sprawdzałem wszystko prócz najprostszej rzeczy. Przepalony bezpiecznik świec żarowych w skrzynce pod maską skutecznie odciął nowe zresztą świece i pasek męczył się odpalając bez nich. Pisze, może komuś pomoże.

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wszystko sprawdziłem prad do swiec dociera tylko ze jedna swieczka padła zamierzam wymienic jeszcze filtr paliwa i olej moze to potym polepszy sie z odpalaniem kurcze w zeszłym roku odpalał od strzała nawet jak było minus 32 st a teraz ma jakies problemy przy minus 26 ale i ako juz nie to słabiej kreci wkoncu ma prawo ma 6 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w poscie numer 43 (w telefonie nie dziala cytowanie) opisany jest przebieg wydluzania czasu grzania swiec przez adaptacje w VAGu. Wie ktos moze jak sie te zmieniane liczby maja do faktycznego czasu grzania? Np. zmniejsze podana liczbe o 10 to o ile wydluzy sie czas grzania w sek.? (np. przy te samej temp.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i prosze o pomoc mam paska z 2001r 1.9 101km na pompowtryskach wymieniłem wszystkie swiece kable sprawdzałem prąd dochodzi i mam problemy z odpalaniem przy -10 stopniach strasznie ciezko pali musze go trzymac na rozruszniku odpala jak zalany dwusów nie na wszystkie cylindry a jak odpali to zuca silnikiem czy to moga byc pompowtryski ,ropa czy moze sie gdzies zapowietrza prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich! Po raz pierwszy tu jestem jako zarejestrowany i zalogowany, ale na bieżąco śledzę to forum. Kupiłem samochód 16 stycznia (do wczoraj stał na podwórku, a ja go odpalałem średnio co 2 dnia, żeby sobie pochodził ze 20 min.) wczoraj go ubezpieczyłem i chciałem sobie pojeździć, ale spotkało mnie nie miłe zaskoczenie, a mianowicie: przekręcam kluczyk w stacyjce wsztystkie kontrolki gasną zastaje tylko - wiadomo ta od świec (no i akumulatora), kontrolka od świec zgasła no i staram się od razu odpalić samochód, a tu nic - nagle zaczęły się włączać wszystkie kontrolki, także wszystko świeciło jak na choince, spróbowałem jeszcze raz powtórzyć te czynności,ale znów to samo. dwie osoby na forum miały podobny problem, ale nikt go konkretnie nie zdiagnozował. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... zacząłbym od sprawdzenia aku, może się "skończył" skoro niedawno kupiłeś autko to nie wiadomo w jakim jest stanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkich! Po raz pierwszy tu jestem jako zarejestrowany i zalogowany, ale na bieżąco śledzę to forum. Kupiłem samochód 16 stycznia (do wczoraj stał na podwórku, a ja go odpalałem średnio co 2 dnia, żeby sobie pochodził ze 20 min.) wczoraj go ubezpieczyłem i chciałem sobie pojeździć, ale spotkało mnie nie miłe zaskoczenie, a mianowicie: przekręcam kluczyk w stacyjce wsztystkie kontrolki gasną zastaje tylko - wiadomo ta od świec (no i akumulatora), kontrolka od świec zgasła no i staram się od razu odpalić samochód, a tu nic - nagle zaczęły się włączać wszystkie kontrolki, także wszystko świeciło jak na choince, spróbowałem jeszcze raz powtórzyć te czynności,ale znów to samo. dwie osoby na forum miały podobny problem, ale nikt go konkretnie nie zdiagnozował. Proszę o pomoc.

Na początek akku ;) A jak się te kontrolki zaświeciły to kręcił w ogóle silnik??

PZdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wczesniej ze mam problemy z odpalaniem !!! pocztałem i wymieniłem aku sprawdziłem swiece i wsio ok wczoraj podchodze o 6 rano do pracy trza jechac -22 stopnie i zonk !!! wiec mowie cos innego dzis rano wychodze +1 podeszłem SZOK odpalił za 1 razem poszłem tak z ciekawosci sprawdzic czy pokreci itp CO to moze byc ?? moze byc ze olej przy -22 nie daje rady wymienic go czy jak ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pisałem wczesniej ze mam problemy z odpalaniem !!! pocztałem i wymieniłem aku sprawdziłem swiece i wsio ok wczoraj podchodze o 6 rano do pracy trza jechac -22 stopnie i zonk !!! wiec mowie cos innego dzis rano wychodze +1 podeszłem SZOK odpalił za 1 razem poszłem tak z ciekawosci sprawdzic czy pokreci itp CO to moze byc ?? moze byc ze olej przy -22 nie daje rady wymienic go czy jak ??

Po 1:nie krzycz...

Po 2: piszesz o akku i świecach a nie wspomniałeś o filtrze-i co z nim?Logiczne jest że podczas mrozów może paliwo zamarznąć i wytrąca się z niego później parafina i zapycha filterek.Czyli proste-zależne od temperatury,wszystko było opisywane.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności