Skocz do zawartości
Leon66

Fabryczny alarm w pasku.

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzilem i jest tak. Alarm aktywny, otwieram drzwi kluczykiem, podswietlenie pod drzwiami zalaczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy fabryczny alarm posiada jakiś "gong" czy coś w tym stylu, że jak go bujasz to włącza się alarm ? Mam fabryczny alarm i chyba nawet jakbym go rozbujał, aż na dachu by stanął to by się nie włączył. Czujki ruchu w środku mam, gitara działają (czasem).

Ale co do "bujania" to można coś, gdzieś ustawić, aby po uderzeniu włączał ? Jeżeli tak to gdzie tego szukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pukalem mocno w drzwi i szybe i nic. Tylko jak siedzialem w srodku to po uzbrojeniu zaraz sie syrena wlaczala.

 

Od paru dni mam kolejne utrudnienie dla amatorow cudzej wlasnosci - odciecie zaplonu :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo czujki są z tyłu, przy lampce sufitowej i temu się włącza. Jak zostawiasz "coś" lub "kogoś" w środku to możesz wyłączyć monitorowanie wnętrza przyciskiem na prawym słupku, obok fotela kierowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko juz wiem, z tym ze dozor wnetrza u mnie nie dziala. Na przysiku nie zapala sie zadna kontrolka, a vag nie mogl nawiazac polaczenia z modulem dozoru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kolego smok, tutaj jest wszystko z forum, co dotyczy modułu komfortu i jak włączyć domykanie szyb z pilota i który moduł to obsługuje: navbits_start.gif Passat forum > Techniczne > Diagnostyka VAG navbits_finallink_ltr.gif MODUŁ KOMFORTU - Diagnostyka VAG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zauwazylem rowniez, ze alarm /centralny zalacza sie tylko wtedy gdy drzwi kierowcy sa zamkniete. Pozostale drzwi moga byc otwarte, a po nacisnieciu pilota wszystkie rygle ida w dol, mimo ze 3 drzwi otwarte sa.

 

Mam ten sam problem alarm nie widzi że nie zostały zamknięte któreś z pozostałych 3 drzwi i się normalnie uzbraja ...? Alarm fabryczny widzi tylko drzwi kierowcy że są nie zamknięte i wtedy nie zamyka centralnego . Ostatni się przeraziłem bo jak zwykle pojechałem z rodziną do marketu i dziecko jedno z tyłu nie zamknęło drzwi tylko przymknęło ja nie wiedząc o tym nacisnąłem pilotem (scyzoryk fabryczny) zamknięcie centralnego i uzbrojenie alarmu i odszedłem ........a po przyjściu jakie moje było zdziwienie jak zobaczyłem lekko uchylone tylne drzwi ???

Dioda uzbrojenia alarmu po zamknięciu samochodu z pilota też zawsze mruga nawet jeśli nie zamknę któryś z pozostałych 3 drzwi.

Dodam że wszystkie zamki są ok, lampki pod drzwiami się zapalają po ich otwarciu jak i również w podsufitce wewnątrz auta.

Kierunkowskazy zawsze mrugają po aktywowaniu alarmu.

Wychodzi na to że taki "debilny" jest fabryczny alarm że tylko sprawdza zamknięcie drzwi kierowcy a inne go nie obchodzą, czy da się to jakoś przeprogramować.

Bardzo proszę o pomoc.

Edytowane przez kot_ik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wychodzi na to że taki "debilny" jest fabryczny alarm że tylko sprawdza zamknięcie drzwi kierowcy a inne go nie obchodzą, czy da się to jakoś przeprogramować.

No wlasnie, skoro lampka podswietlenia potrafi zapalic sie tylko przy danych otwartych drzwiach to i alarm powinien dane drzwi też widziec oddzielnie a tu ****.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie po naciśnieciu zamknięcia centralnego zamykają sie wszystkie drzwi, tylko problem polega na tym że po jakiejś chwili włącza sie alarm. I szlak mnie trafia. bo go wyłącze i potem znów naciskam żeby sie drzwi zamknęły i po chwili znowu alarm wyje. Dziś w nocy z 10 razy wstawałem bo alarm wył. Co może być przyczyną??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie czasami sie zalaczal jak mialem podlokietnik niefabryczny skopany. Z zimna otwierala mi sie pokrywa i robila lekki halas a czujki to wychwytywaly i sie zalaczal alarm.

Moze okno ktores masz niedomkniete i halasy dochodza do srodka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wszystko mam pozamykane, sprawdzałem i zamykałem jeszcze raz wszystkie drzwi i sie włącza alarm. CO do szyb to nawet raz pod hipermarketem miałem nie domknieta tylną szybe i sie alarm nie włączył wtedy, a teraz włącza sie gdy wszystko pozamykane. Nie raz włącza sie po 30 minutach a nieraz nawet po 30 sekundach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź instalacje przy module komfortu czy nie zzieleniała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie on się znajduje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A gdzie on się znajduje??

Pod twoimi stopami, pod wykładziną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie kontrolka otwarcia drzwi zapala się dopiero po przekręceniu kluczyka w stacyjce czy ktos wie wczym tkwi problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie kontrolka otwarcia drzwi zapala się dopiero po przekręceniu kluczyka w stacyjce czy ktos wie wczym tkwi problem?

Chyba to normalne zachowanie, bo wtedy dajesz zasilanie na zegary.

Pozniej sprawdze u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka powinna się świecić (chyba) nawet bez zapłonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mnie kontrolka otwarcia drzwi zapala się dopiero po przekręceniu kluczyka w stacyjce czy ktos wie wczym tkwi problem?

Mam tak samo. Jesli stacyjka nie przekrecona na zegarach nic sie nie zapala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc,

U mnie taki problem jest,ze jak uzbrajam alarm fabryczny, gdy siedze w srodku nie reagują czujniki ruchu w lampkach. Alarm zalączy sie gdy przekręce luczyk w stacyjce wtedy tylko swiecą kierunkowskazy, syrenki nie slychac. Niestety nie działają mi lampki sufitowe (na stale i po otwarciu drzwi), jedynie świecą dwie prawe lampki w drzwiach.

Prosze o podpowiedzi usterki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czesc,

U mnie taki problem jest,ze jak uzbrajam alarm fabryczny, gdy siedze w srodku nie reagują czujniki ruchu w lampkach. Alarm zalączy sie gdy przekręce luczyk w stacyjce wtedy tylko swiecą kierunkowskazy, syrenki nie slychac. Niestety nie działają mi lampki sufitowe (na stale i po otwarciu drzwi), jedynie świecą dwie prawe lampki w drzwiach.

Prosze o podpowiedzi usterki.

 

Co do braku syreny, a raczej klaksonu to sprawdź ustawienia w module komfortu. Alarm ustawia się na różne regiony zgodnie z obowiązującymi przepisami odnośnie używania sygnału dźwiąkowego.

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności