Skocz do zawartości
kononowicz

Spryskiwacz tylnej szyby (Kombi)

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

 

jak chyba większość w tym wątku mam problem tylnym spryskiwaczem (1,9 tdi 2001) a mianowicie:

 

przy naduszeniu manetki wycieraczka pracuje i słychać odgłos pracującej pompki spryskiwacza ale woda zamiast lecieć na tylna szybę wylatuje pod silnikiem. niezła kałuża po przestawieniu samochodu. zastanawiam się czy problem tkwi np w tym że jakiś wężyk obluzował się i spadł czy może coś innego.

przód działa bez zastrzeżeń.

 

problem zauważyłem wczoraj późno w nocy i jeszcze nie wchodziłem pod samochód, nie wiem czy on od spodu jest tak zabudowany że guzik zobaczę czy może coś się da zrobić.

 

może ktoś miał podobne doświadczenie, podpowie gdzie dokładnie szukać usterki albo może nawet ma jakieś fotki będę wdzięczny ...

 

dodam jeszcze tylko że ostatnio miałem robiony rozrząd, paski, filtry, poduchę pod silnikiem, wahacz, jak wiadomo żeby się do tego dostać mechanik musiał zdemontować pół przodu ;) nie wiem jak to w środku wygląda ale czy istnieje szansa że podczas tej naprawy coś rozłączył a potem zapomniał podpiąć.

 

z góry dzięki za każdą podpowiedz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie była podobna sytuacja. Wyciek miałem może i niewielki podczas spryskiwania tylnej szyby. Przyczyna był pekniety wężyk do tylnego spryskiwacza. Z tego co pamietam był on około 20-30 cm od pompy uszkodzony. Był albo przetarty o nadkole albo przetarty przy wejsciu do komory silnika.

Żeby to zobaczyć musisz zdjac koło, zdjać nadkole i wszystko bedzie jasne. Ja uciełem w uszkodzonym miejscu i wstawiłem zamiast tego spreżystego (karbowanego) przewód gumowy. Zrobiłem to tez profilaktycznie z przewodem do spryskiwaczy przednich - bo predzej czy pozniej było by to samo. Sprawa bardzo prosta i nie sprawiajaca trudności - przynajmniej dla mnie.

Pozdrawiam i powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarny0122 dzięki serdeczne za podpowiedz :), przynajmniej już wiem że za co mam się zabierać w pierwszej kolejności, rozumiem że mówimy o kole lewym?

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak o kole lewym. Najlepiej jak zdejmiesz nadkole to zmierz grubosc tej rurki karbowanej. Załuż koło i podjedz do sklepu i kup z 500mm dlugi. Wyedy jak obetniesz rurke to szybko założysz ten nowy i nie bedzie problemu. U mnie było tak jak obciełem rurke to przez nia leciał płyn ze zbiorniczka (grawitacyjnie). Awiec lepiej sie zaopatrzyc wczesniej w odpowiednia rurke. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki tak zrobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moja dysza kręci sie razem z wycieraczką

ja myślałem, ze tak ma być.

znaczy czeka mnie rozgrzebywanie w sobotę. przejżałem twoje zdjęcia i powiedz mi dkladnie która rurka się ukręca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W środku jest taka jakby miedziana rurka (rurka jest przymocowana do plastiku do którego przymocowany jest wężyk z płynem), która jak sie zatrze to się ukręci. Ja próbowałem zaimplementować coś innego (inną rurke), działało bardzo krutko. Pojechałem do sklepu i kupiłem cały zestaw naprawczy tego.

Kosztował około 160 PLN. Wymieniłem i jest już ok jakieś 6 miesiecy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

u mnie okazało się że miałem rozpięty wężyk.

dostęp do niego był od góry (z komory silnika) musiałem parę rzeczy poodkręcać żeby znaleźć w/w wężyk - udało się.

nadkole tez demontowałem co nie było konieczne ale ujawniło iż mam ułamany uchwyt zbiornika spryskiwacza - dzięki Czarny0122 za podpowiedz :).

poniżej kilka fotek może komuś pomogą (niestety robione komorka więc sorry za jakość)

Zdj%C4%99cie007b.jpg

Zdj%C3%84%C2%99cie007b.jpg007b.jpg

Zdj%C4%99cie016.jpg

016.jpg

 

001.jpg

Zdj%C4%99cie001.jpg

 

naprawiony uchwyt za nadkolem

023.jpg

 

mała rada: jeśli ktoś będzie miał taki problem niech założy koniecznie opaski zaciskowe na obu łączeniach (tzn tam są dwa wężyki połączone złączką która wchodzi w ich środki) ja dałem zaciski tylko na jednym końcu przekonany iż drugi wężyk to monolit ale się pomyliłem i po dwóch dniach operacja od nowa ;(

Zdj%C4%99cie023.jpg

Edytowane przez Bobcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Cena zestawu naprawczego w ASO na dzień szóstego marca, to 170 złotych. Tyle zapłaciłem w Kielcach, ale w innych stacjach jest podobnie np. w Radomiu. Próbowałem patentu z polietylenową rureczką od płynu do szyb, ale bez lepszego rezultatu.

 

Pozdrawiam,

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam cenę - wyjściowo tyle kosztuje, dostałem z dużym rabatem za 120. Kupiłem bo bez spryskiwacza tylnej szyby ciężko, a na majsterkowanie niestety nie mam czasu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie jest tak że na przód normalnie psika na tył natomiast nie leci nic i nawet pompki nie słychać żeby chodziła ale wycieraczka działa.Podobny problem był już opisywany ale nigdzie nie mogłem dopatrzeć się odpowiedzi.Czy są może jakieś bezpieczniki czy coś takiego?Czy w manetce coś mogło się zepsuć?Czy może trzeba by zajrzeć do pompki? I jeszcze jedno-sprysk tylnej szyby załącza się gdy dłużej przytrzymamy manetkę odepchniętą od siebie zgadza się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja naprawiłem tą miedzianą rurkę częścią anteny od radia i śmiga już rok!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Mikunas gdybym miał urwaną rurkę to też bym sobie to zrobił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pielgrzym

Witam. Moim problemem jest obracanie się dyszy razem z wycieraczką (płyn leci pionowo do góry i potem coraz bardziej w prawo, aż przez moment leci poziomo do prawej strony!). Jak to naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim problemem jest obracanie się dyszy razem z wycieraczką (płyn leci pionowo do góry i potem coraz bardziej w prawo, aż przez moment leci poziomo do prawej strony!). Jak to naprawić?
Zapewne ukrecona w środku miedziana rurka przez,która leci płyn do dyszy i dysza okreca sie razem z ruchem wycieraczki.. Albo domowe sposoby albo oryginalny vw zestaw naprawczy.. Poczytaj inne posty,bo na ten temat jest dużo na forum. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi jak rozebrac tylnia lewa czesc bagaznika bo musze wymienic przewod od tylniej wycieraczki

z klapa sobie poradzilem, gorzej ze oslona slupka nie chce wyjsc no i boczek w bagazniku jak go zdjac???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi tez ukreciła sie rurka od spryskiwacza koszt naprawy 80 gr i trochu czasu jak ktos che to powiem co i jak trzeba zrobic 80 gr to metr wezyka 3 fi i godzinka roboty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja także miałem problem ze spryskiwaczem. U mnie rozłączyło się kolanko z tyłu w bagażniku i pękł przewód przy spryskiwaczu.

 

Natomiast u kolegi w b5 3b rozłączył się przewód przy spryskiwaczu. Kilka osób pisało, że ma obcięty wężyk. Radzę poszukać czarnego przewodu (wężyka) i po prostu połączyć dwie końcówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry patent z tym wężykiem od płynu do szyb, ja wczoraj wstawiłem od Clina :) U mnie trzeba było rozwiercać starą rurkę, ale udało się i wszystko działa.

A warto było tym bardziej, że wycieraczka robiła sobie odpoczynek gdzieś tak w środku szyby, więc wyczyszczenie i przesmarowanie całego mechanizmu bardzo się przydało.

 

W każdym razie zabierającym się za naprawę polecam rzucić też okiem na opis ze forum Golfa:

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=124314

 

Zdechł już komuś patent z rurką z płynu do szyb? Ile to wytrzymuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności