Skocz do zawartości
colt19

[ inne] Problem ze spryskiwaczem przedniej szyby

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem nie chce mi działać spryskiwacz szyby przedniej, nie widać żeby przewody gdzieś przepuszczały, wlany jest płyn zimowy(wiec nie powinno nic zamarznąć). Jeszcze niedawno co jakiś czas coś tam łapało i pryskało a teraz już nic.Czy może ktoś wie co może być nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompka od spryskiwaczy działa :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to "drastyczna" maetoda ale u mnie dwa dni temu też zdechły spryskiwacze. Wiec popryskałem w manetkę WD-40 i działa :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawdzić tą pompkę czy działa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak sprawdzić tą pompkę czy działa??

 

pompka jest przy zbiorniczku na płyn, najlepiej było by ją wymontowac i sprawdzić czy działa, ale w pierwszej kolejności zrob tak jak radzi Danek, bo może gdzieś tam nie styka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość brzesiu

To chyba jakaś plaga mi też ostatnio zdechły spryskiwacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak działa tylny spryskiwacz to chyba działa pompka? Ale w sumie nie wiem jak jest rozwiązane bo chyba nie ma oddzielnej pompki na tył? Tylko jakieś zaworki, które raz puszczają na tył, a drugim razem na przód...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie jest napisane o tylnim spryskiwaczu :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość brzesiu
Jak działa tylny spryskiwacz to chyba działa pompka? Ale w sumie nie wiem jak jest rozwiązane bo chyba nie ma oddzielnej pompki na tył? Tylko jakieś zaworki, które raz puszczają na tył, a drugim razem na przód...?

 

Dokldanie pompa jest jedna.

I u mnie uwalił sie pewnie przewód gdzies przy pompie tudziesz pompa zdechla bo ani tyl ani przód mi nie chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość peterson

A może po prostu zatkały Ci się końcówki spryskiwacza...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzy na raz? Mało prawdopodobne...

 

jak kombi to 5 ;)

 

A tak minimalnie odbiegająć od tematu. Jeżdżac VW LT spodobały mi się spryski jakie ma, próbował ktoś z was montowac je kiedyś w swoim Passacie :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzy na raz? Mało prawdopodobne...

 

jak kombi to 5 ;)

 

:szok::065::???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzy na raz? Mało prawdopodobne...

 

jak kombi to 5 ;)

 

:szok::065::???

 

A co miał autor na myśli? The_Saint napisał o trzech punktach - dwa na pokrywie silnika dla przedniej szyby i jeden na klapie bagażnika - razem 3szt.. Oryginalne dysze spryskiwaczy szyby przedniej mają po dwie dysze a szyby tylnej jedną, więc zdun_VW słusznie rozwinął skrót myślowy - 2x2 +1 = 5. ( mowa cały czas o kombi, bo w sedanie tylnej brak)

 

Nie rozumiem zdziwienia.

 

Wracając do pytania autora - ja zrobiłbym tak: na początek słucham czy pompka wydaje jakiekolwiek dźwięki (słychć w kabinie przy włączonym zapłonie) Jak wyje - coś się zatkało lub padł wirniczek. Jak nic nie wyje sprawdzam napięcie na kostce wpinanej do silniczka - jest napięcie - padła pompka, ni ma napięcia - szukam po instalacji (włącznik zespolony pod kierownicą - przypadek z pierwszej strony chyba najbardziej prawdopodobny) poprzez bezpieczniki - na tym samym chodzą wycieraczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 punkty lub 5 dysz

No dobra

Niech będzie

:krzeslem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc wczoraj popsikałem WD-40 tam gdzie jest manetka od wycieraczek i spryskiwacza i nadal nic. Pompka musi działać jeżeli pryska na tylną szybę, chyba że są dwie- w co wątpie. Przeczyściłem też szpilką wyloty spryskiwacza i nadal nic. Już teraz nie mam pojęcia co to może być, chyba trzeba będzie pojechać do jakiegoś mechanika :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz przy samym wyjściu węża z pompki czy leci. tak sobie przypomniałem, kiedyś miałem takie głupie zdarzenie, nie chciał mi działać prawy spryskiwacz, ten na pasażera, okazało się, że przy zamykaniu maski przytrzasnąłem wężyk :wstyd: może tobie się podobnie zrobiło, taka dziwna sugestia z mojej strony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pompka musi działać jeżeli pryska na tylną szybę, chyba że są dwie- w co wątpie.

 

Pompka faktycznie jest jedna, ale chodzi w dwie strony. To że działa spryskiwanie tylnej szyby, oznacza tyle że pompka jest sprawna i instalacja też jest sprawna, ale: inne styki są odpowiedzialne za tył, a inne za przód. teraz pozostaje Ci jedno: włączyć zapłon i słuchać - jeśli słychać pompkę tylko przy spryskiwaniu przedniej szyby - włącznik pod kierownicą, jeśli słychać również przy próbie spryskania przedniej - niedrożne węże. (np. przypadek Piotrka )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa moze WY macie cos takiego co sie nazywa zawor zwrotny...zeby plyn spowrotem nie splywal, z ukladu spryskiwania przedniej szyby, do zbiorniczka. Jesli pompka dziala na spryskiwanie przedniej szyby, to moze TAKOWY zaworek sie zepsl :hyhy: i nie puszcza plynu...MOZE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

colt19, sprawdź jeszcze pod maską czy nie spadł przewód z trójnika. Miałem taki przypadek i płyn lał sie .... gdzie chciał czyli pod samochód :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności