Skocz do zawartości
colt19

[ inne] Problem ze spryskiwaczem przedniej szyby

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj nie miałem czasu na sprawdzenie, ale podczas jazdy zdenerwowany na ten spryskiwacz, zacząłem mocniej naciskać manetkę myślałem że może coś tam nie styka i tak ją złamałem. To teraz już mam dwa problemy i bez mechanika napewno nie obędzie się :( Dzięki za rady.Może jeszcze uda mi się coś samemu pogrzebać przy tych stykach,tylko boję się że znowu mogę coś popsuć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak... :rotfl:

Nie ma potrzeby ciągania tej wajhy na siłę, ponieważ styk spryskiwacza jest przesuwny, więc pociągnięcie/pchnięcie jej powoduje przesunięcie mostka na pole styku, więc......

Ale madry po szkodzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych- byłem dzisiaj u mechanika i wymienił mi tą manetkę od spryskiwacza, z robocizna i manetka = 100zł ale teraz działa SUPER. Mechanik powiedział, że spryskiwacz nie działał ponieważ wytarły się styki w manetce i bez wymiany i tak by się nie obyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość brzesiu

U mnie winowajcą okazał sie zatarty silniczek.

Łożysko dostało wilgoci.

W niedziele na giełdzie kupiłem za 10 zł używany silniczek ze starej Audicy trzeba było tylko wtyczkę przerobić.

Trochę tawotu co by ten nie dostał wody i działa jak marzenie.

 

Gdyby ktoś rozbierał ten silniczek uwazajcie na plastiki bo z biegiem czasu staja sie cholernie łamliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
colt19, sprawdź jeszcze pod maską czy nie spadł przewód z trójnika. Miałem taki przypadek i płyn lał sie .... gdzie chciał czyli pod samochód :D

 

 

ja dzisiaj miałem ten sam przypadek :-)

 

wlałem nowy płyn zimowy, wsiadam do auta pryskam a tu coraz słabiej aż wreszcie w ogóle przestało lecieć.

Poleciało kilka słów z łaciny - wysiadam a tu kałuża płynu koło lewego przedniego koła. Otwieram maskę a tam w podszybiu mokro - wężyk który idzie do dysz wysunął się z tego rozgałęźnika i płyn wylewał się na podszybie - wcisnąłem i działa - więc odczekałem aż ciśnienie wróci do normy i pojechałem do domu ;-)

 

ps. sorki za opowieść - tak musiałem się wygadać hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem co kolega colt19 tyle ze jak wlaczajac spryskiwacze niewazne czy tyl czy przod to nie dosc ze plyn nie leci to w dodatku nawet nie dzialaja wycieraczki bezpiecznik jest ok sprawdzalem i napiecie do pompki tez nie dochodzi wiec co to moze byc? mam problem bo jesli to manetka b.trudno taka poszukac (steruje sie nia tez komputer ) czy to w sklepie czy na rynku wtornym prosze o porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

antojuja - nawet nie wiemy jakie masz auto, więc jakim sposobem możemy pomóc? Tak czy inaczej prawdopodobnie jest to wina manetki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz po naprawie rozebralem manetke i odtluscilem bo bylo sporo syfu i narazie jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przestał mi działać spryskiwacz przedni-ten od strony kierowcy i po nieskutecznym czyszczeniu szpilką trzeba będzie chyba przejrzeć wężyki pod maska i tu mam pytanie-są jakieś problemy z sprawdzeniem tych wężyków?czy trudno one schodzą/wchodzą na łączniki?nie chciałbym nic tam połamać:-/

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
są jakieś problemy z sprawdzeniem tych wężyków?czy trudno one schodzą/wchodzą na łączniki?nie chciałbym nic tam połamać

 

Przy obecnych temperaturach prawdopodobnie nie uda ci się ściągnąć wężyka bez podgrzania go. Fabrycznie na wężyk jest założony kawałek czarnej rurki - to da się zsunąć bez problemu, następnie trzeba podgrzać wężyk, aby zrobił się elastyczny i normalnie się ściąga. Ja podgrzewam zapalniczką. Jak chcesz wyciągnąć dyszę spryskiwacza, to od dołu znajdziesz zatrzask - trzeba go nacisnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności