Skocz do zawartości
Gość koel777

bezpiecznik grzania świec żarowych + przekaźnik

Rekomendowane odpowiedzi

a gdzie jest przekaźnik świec żarowych do odpalania silnika

Jeśli ETKA się nie myli, to gniazdo nr 13.

f6b30054f9d3cea5.png

Edytowane przez GURAL
poprzednie zdj?cie nie dzia?a?o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

etka daje ciała byłem dziś w serwisie pokazali mi to samo gniazdo 13 a przekaźnik który wymienia etka mam zamontowany w 12 z etki wynika że tam powinien być pompy paliwa pojechałem do elektryka i według niego jest tak jak ma być w dizlu nie ma czegoś takiego jak pompa pod przekaźnik mamy mechaniczne prosty test wyjął przekaźnik z gniazda a silnik dalej sobie chodził wniosek przekaźnik świec gniazdo 12 nr. 103przekaźnika nr.serwisowy 357911253 tę teorie byłem sprawdzić jeszcze u innego maga potwierdza więc etka i serwis nie do końca mają rację Ale jak to mówią pan zostawi samochód sprawdzimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
etka daje ciała byłem dziś w serwisie pokazali mi to samo gniazdo 13 a przekaźnik który wymienia etka mam zamontowany w 12 z etki wynika że tam powinien być pompy paliwa

A patrzyłeś dobrze na tego screena, którego wstawiłem?? Gniazdo nr 12 też jest opisane, że może tam być przekaźnik świec żarowych (tylko w innym silniku niby). No cóż, tak to już jest z tymi programami. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak do silnika AAZ a ja mam 1Z więc nawet jeśli paczymy na etkę to dlaczego ja mam przekaźnik w 12 a nie w 13 oznaczenia silników dotyczą koni 1Z ma 90KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to gdzie wkoncu zlokalizowany jest bezpiecznik świec żarowych, ja tez musze go sprawdzić bo ciezko mi pali auto. mam jeszcze takie pytanie czy prócz świeć zartowych sa jeszcze jakieś inne świece? tak jak w benzynce np? czy diesel ma tylko świece zarowe?

 

bo z tego co zrozumiałem to w skrzynce bezpieczników taki gruby na dórze kwadratowy w gnieździe numer 12 to jest przekaźnik świec, a w komorze silnika na podszybiu takie budełeczko z drugikiem w srodku odpoiwada za grzanie cieczy, a gdzie w koncu jest bezpiecznik świec?? i jeszcze interesuje mnie jak sprawdzić przekaznik swiec i przekaznik tej cieczy czy sa sprawne no i oczywiście bezpiecznik świec jak juz mi ktos napisze gdzie jest??

Edytowane przez Krynio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli auto źle odpala na zimnym (bo pewnie o to chodzi) to nie tylko świece i przekaźnik może być winny. Bardzo ważny jest kąt wtrysku! :) dla silnika 1Z firmowo powinien być chyba 47. Nie zaszkodzi jednak ustawić sobie na około 50-55, czyli z małym wyprzedzeniem. Też miałem problem z odpalaniem mimo nowych świec. Podpiąłem vaga, ustawiłem jak należy i teraz silnik pali od pierwszego kopnięcia. Motorek pracuje też równiej i lekko żwawiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie zarówno dawka jak i kat był ustawiony niedawno, na komputerze bosha nie wiem czy to taki sam jak vag ale na takim był ustawiany. podejrzewam ze to cos ze swiecami ale nie wiem jak samemu to sprawdzic dlatego prosze o wnikliwy opis :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mamy lato, więc praktycznie świece nie powinny grzać. Z tego co wiem to świece zaczynają grzać gdy temperatura jest niższa niż 5 stopni. Wiec czy świece są dobre czy nie, to obecnie nie powinny miec znaczenia gdyć nie są wykorzystywane przy rozruchu silnika ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko przy jakiej temperaturze włączają się świece podgrzewania płynu chłodniczego i w jakiej kolejności tz. jedna czy dwie czy też wszystkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy ja mam bezpiecznik swiec zarowych na scianie grodziowej od strony silnika, obok tego bezpiecznika i sterownika od podgrzewania płynu:) w czarnym plastikowym pudeleczku, bezpiecznik paskowy 50A byl ale nie było takiego to dałem 80 bo taki akurat paskowy mieli w sklepie. świeca robiła zwarcie i wywalało go. zmieniłem świece, bezpiecznik, i działa wszystko, a zdziwiłem sie bo jeżdząc z tą usterką auto rewelacyjnie paliło nawet gdy był "minus" na dworze. o to foto bezp swiec u mnie(to czarne pudełeczko do którego wchodzi gruby czerwony kabel z białym paskiem, obok po lewej sterownik z bezp od grzania plynu chłodzącego ;) pozdraVWiam

DSC01302.jpg

DSC01303.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam pytanko przy jakiej temperaturze włączają się świece podgrzewania płynu chłodniczego i w jakiej kolejności tz. jedna czy dwie czy też wszystkie

 

Poniżej -5 stopni. Włączają się wszystkie i na określony czas, im zimniej tym dłużej grzeją.

 

\

o to foto bezp swiec u mnie

 

To teraz bezpieczniki świec żarowych pakują w obudowy od zaworka N75? :D :D Bo tylko ten zaworek widać na zdjęciach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prawej stronie od zaworka jest mała czarna puszka w niej jest schowany bezpiecznik świec i jeszcze w prawo słabo widoczny na zdjęciu przekaźnik grzania świec do podgrzewania płynu ;) . Gdzieś wyczytałem że włączają się stopniowo 1, 2 ,3,

w zależności od temperatury

Edytowane przez qgoldi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja koło zaworka N75 mam pudełeczko z szybką i tam jest blaszkowy z opisu wynika ze jest to bezpiecznik do świec cieczy bo takie są w 1Z u mnie. Gdzie szukać bezpiecznika od grzania świec komór silnika a może to jest jeden bezpiecznik do jednych i drugich świec ???

Edytowane przez mateuszhg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a może to jest jeden bezpiecznik do jednych i drugich świec
ten za bialym plastikiem jest od grzania swiec płynu chłodzącego :) i jest tylko do tego :) 50 podajże, a jeśli nie masz bezpiecznika miedzy właśnie tym bezpiecznikiem co piszesz a zaworkiem N75 to bedziesz miał w środku samochodu za skrzynka bezpiecznikow na ścianie grodziowej, ale nie wiem jak to wygląda i gdzie jest bo ja mam między N75 a tym od świec cieczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik świec żarowych wygląda tak...

 

attachment.php?attachmentid=19618&d=1259098825

 

To ten duży biały, jest za skrzynką bezpieczników. Ten blaszkowy nie jest tylko od świec podgrzewających płyn chłodzący, ja mam taki bezpiecznik, a tych świec w ogóle nie mam. Blaszkowy bezpiecznik jest także od normalnych świec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wychodzi na to że od świec są dwa bezpieczniki. Macie napięcie na tym (niby to od cieczy koło n75) na ściance grodziowej podczas grzania świec ?? Bo u mnie właśnie na tym nie ma a tego drugiego jeszcze nie szukałem za bezpiecznikami. W sumie pewnie trzeba będzie zaczynać od wyciągnięcia deski z bezpiecznikami i szukania napięcia na tym drugim.

Edytowane przez mateuszhg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam taki bezpiecznik, a tych świec w ogóle nie mam.

jestes pewien ze ich nie masz ?:P jesli nie tylko od tych swiec to do czego jeszcze ten bepiecznik służy u Ciebie ? :D bo jestem ciekaw ;) on jest razem ze sterownikiem (ta czarna puszeczka właśnie) i z tego co mi wiadomo jest tylko od tych 3 świeczek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jestes pewien ze ich nie masz ? jesli nie tylko od tych swiec to do czego jeszcze ten bepiecznik służy u Ciebie ? bo jestem ciekaw on jest razem ze sterownikiem (ta czarna puszeczka właśnie) i z tego co mi wiadomo jest tylko od tych 3 świeczek

 

Nie, kuźwa ślepy jestem i ich nie widzę :) Albo niewidzialne może są :D U mnie służy do tego samego co u wszystkich, zabezpiecza obwód świec żarowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie znalazłem już bezpiecznik był tam jak pisaliście koledzy za bezpiecznikami w głębi. Był spalony założyłem dzisiaj no i zobaczymy na pewno już grzeją bo widać to po akumulatorze i na listwie prąd jest a nie było. Tylko jeszcze mam takie pytanie bo na tym bezpieczniku blaszkowym od świec grzania płynu nie mam prądu możecie coś poradzić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłącz czujnik temperatury i zobacz wtedy czy się pojawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności