Skocz do zawartości
TomJund

Pali mi 50l/100km

Rekomendowane odpowiedzi

kolego chyba nie zrozumiałeś pytania...:)

chodzi o to zeby pokazywało ile litrów spalił na danym odcinku trasy, ciekawe czy jest to do zrealizowania w naszych autach, przydatna była by taka funkcja..

masz racje, źle to zrozumiałem :wstyd:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem pisać nowego posta ale podepnę się pd tego. Powiedzcie proszę więc jak to jest dokładnie i jak ma się do rzeeczywistości.

Ja również na zimnym jak odpalę pokazuje 99l. Później wiadomo spada. Ja mieszkam w łodzi, jazda tutaj w godzinach szczytu id od rana to masakra i ja niestety tak jeżdże. Cały czas prawie stoję i komputer przy takich postojach pokazuje mi około 15 l. Jak auto się dobrze nagrzeje i trochę wreszcie ujadę bez postoju to sobie skoczy na jakies 10 - 11.

Ale w większej części muszę liczyć się z tym , że jednak po mieście pali mi około 15, zgadza się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zgadza się?

 

Nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, a czemu nie? Komputer swoje a spalanie swoje? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to tylko niemiarodajne liczydło i tyle. To ile Ci spala to jedynie można sprawdzić lejąc pod korek, przejeżdżając 100 km i znów tankując pod korek i wtedy Ci wyjdzie 99% pomiar spalania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o spalanie przy ruszaniu, to u mnie jest podobnie. Jak zimny, to potrafi pokazać powyżej 50l/100km. A wogóle zauważam od jakiegoś czasu wzrost apetytu na paliwo. Średnie spalanie wskazywane przez MFA to 8,5-8,8 litra przy dosyć spokojnej jeździe. Po sprawdzeniu faktycznego spalania (tankowanie po korek) okazało się, że wskazanie MFA jest zawyżone o ok. 10%. W związku z tym mam pytanie, czy można to w jakiś sposób zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba racja z tym komputerem. Ale dzis np. jechałem z innego miejsca do pracy i ruch rano był taki, że mogłem chwile ujechać bez ciągłego zatrzymania nie tak jak po pracy:) to komp. pokazywał mi średnio prawie 10 l. Trasa to bajka 5,6 - 5,8 l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te komputery nie zawsze muszą kłamać, nawet jeżeli ruszamy pokazuje nam 30 litrów to może to jest prawda bo to pokazuje ile pali na 100Km a nie w danym czasie.Nikt z nas nie wiej jak by pokazywał komp np. w B3 może przy ruszaniu tam też by było że spala 30 litrów.W nowych autkach (np. B6) na postoju komp pokazuje ile spala litrów na godzine (np. 0,8 z tym sie spotkałem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, ale spalanie chwilowe różni sie od faktycznego na 100km - a to chyba róznica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hemigrand
ile spala litrów na godzine (np. 0,8 z tym sie spotkałem).

Chciałbym żeby mi tyle palił na postoju:D Ostatnio nie używam funkcji kiedy pokazuje spalanie w danym momencie, nie chce się już stresowac:eek: 50 pokazuje przy spokojnym ruszaniu:o

 

 

Taki mały offtopic:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie, ale spalanie chwilowe różni sie od faktycznego na 100km - a to chyba róznica?

 

 

tak b chwilowe pokazuje w odniesieniu do 100km Wiec tak czy siak pokazuje ile by spalilo auto gdybys w takich warunkach jechal przez 100km czyli chwilowe wlasciwie pokazuje spalanie na 100km tylko ze sie zmienia :) Ja tak to rozumiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hemigrand
Ja tak to rozumiem :)

Bo tak jest:one:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kulkamocy

witam

mam problem moj komputer mnie oklamuje o jakis lits on

to znaczy pokazuje mniej a pali wiecej

czego to jest wina mozna to zniwelowac ??

srednie teraz pokazuje 5.1 a pali 6

a jak ruszam to srednie spalanie zaczyna sie od 15.9 i to zawsze nawet jak bylo -15 stopni :D

oczywiscie jak chwile przejdade sie a potem zatrzymam bez wylaczania to podchodzi do gory ale nigdy jak zaczynam wiecej sredniego jak 15.9

moj pasek to 1.9 110 tdi

czy moze to byc tez spowodowane tym ze czasami mi sie zacina i niechce przekroczyc 120 km/h

--- scalone ---

i tak to jest jak nie zalozysz nowego posta to kazdy stare olewa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i tak to jest jak nie zalozysz nowego posta to kazdy stare olewa

 

A co Ci napisać ? To że komputer to tylko liczydło i nie jest w 100% pewny jak waga aptekarska ? Na MFA się nie patrzy, lepiej popatrz na wyświetlacz radia, chociaż częstotliwość stacji radiowej jest prawdziwa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

U mnie na postoju w zimie pali 0,6l/h, a lecie jak działa klimatyzacja nawet 0,9l/h.

Jeśli chodzi o spalanie 50l/100km - tak wysokie to podobnie miałem ostatnio, jak mi wymienili jakiś czujnik i nie skasowali błędu to też mi niezłe wartości pokazywał średnie tak 17-20l/100km (nie chodzi mi o chwilowe), po skasowaniu błędu wróciło do normy.

Jeśli chodzi o pokazywanie ilości km do zatankowania to zgadza się ze wskaźnikiem na zegarze. Zastanawia mnie dwie rzeczy:

1. ile jeszcze km mozna przejechać jak pokazuje 0 km do przejechania na posiadanym paliwie? Szwagier miał 0 i jeszcze lekką nogą przejechał 20km.

2. czy istnieje zabezpieczenie, wyłączające samochód zanim dojdzie do całkowitego braku paliwa i zapowietrzenia układu?

 

Pozdrawiam, Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. wskaznik wskaznikowi nierowny...u jednego przejedziesz (na "0" wskazaniu) 50 km u innego 5...nie ma reguly...jeszcze zalezy jak jedziesz, bo wiadomo inaczej "na kapelusznika" i inaczej "na pirata"...najlepiej to przetestuj (banka z paliwem w bagaznik i troche w butelke do nalania do filtra...aczkolwiek moze byc niepotrzebna; jak odczujesz, ze auto nie reaguje na gaz i parska tzn. ze juz koncowka paliwa, gasisz, nalewasz z banki i wracasz zatankowac) swoje auto to zobaczysz :)

 

2.a na co takie zabezpieczenie?? po to jest wskaznik rezerwy(tzw. ksiegowy) zebys wiedzial, ze nastapil czas tankowania i ,że masz na to jakies 100 km...inaczej sie zapowietrzy i zgasnie

Edytowane przez dzidzion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fafior

mi pali 15 w rzeczywistości po mieście (wynika z przeliczenia realnego mile na litry anglik 0 ten typ tak ma ze dużo pali poprostu niemiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności