Skocz do zawartości
Gość Krawcol

halogeny nie gasna przy dlugich/drogowych

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krawcol

Koledzy :]

Pisze w takiej sprawie... Jakis czas temu zauwazylem, ze kiedy wlaczam swiatla drogowe, to nie gasna mi halogeny... A przeciez powinny... W sumie mam na to totalny zlew, ale zastanawiam sie, gdzie moze byc przyczyna tego zjawiska :niepewny: Czy jakis przekazniczek mogl sie skopcic, czy moze poprzedni wlasciciel cos tam sobie przerobil...

W sumie w zadnym wypadku nie jest to pilna sprawa, ale... Czekam na jakies sugestie z Waszej strony, dlaczego tak sie dzieje... A z czasem zaczne sprawdzac...

Swiatelka to bi-xenon. Caly zestaw fabryczny-nic nie bylo dokladane ani przekladane...

 

A oto filmik ilustrujacy zjawisko:

http://pl.youtube.com/watch?v=newcJzZWqgk

 

Pozdrawiam i z gory dzieki za pomoc :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkalem jeszcze auta w ktorym po zalaczeniu dlugich gasly by halogeny, bo jaki mialo by miec to sens? Ani w Land Cruiserze, ani Civicu, B6, Golfie nie spotkalem sie z czym takim. A skad pomysl ze maja sie wylaczac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem tak być powinno - mijania z halogenami, drogowe bez halogenów ale w pasku tak nie jest.

Tak kiedyś mówiły przepisy.

Było to bardzo rozsądne, bo co z halogenów(świateł przeciwmgielnych) jeżeli zasięg świateł jest na tyle duży , że można używać drogowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale skoro zadne z wyzej wymienionych aut nie ma czegos takiego, znaczy ze taki przepis nie istnieje, przeciez nie tworzono byc czegos wbrew prawu. PAmietam ze nawet w Polonezie z 94 roku czyli ponad 10 lat temu cos takiego nei istnialo i szczerze nie mam pojecia gdzie mogłbyc taki przepis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, nawet w B5 3B w zespolonych lampach z halogenami jest tak jak piszesz Krawcol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znaczy ze taki przepis nie istnieje,

 

Nie wiem czy istnieje ale istniał. Zabroniona była jazda na drogowych i halogenach jeszcze na początku lat 90-tych ale w tamtych przypadkach ręcznie musiałeś wyłączyć halogeny i dopiero można było włączyć drogowe.

 

Krawcol, a co Ci to przeszkadza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuczlaw,

ze kiedy wlaczam swiatla drogowe, to nie gasna mi halogeny... A przeciez powinny... W sumie mam na to totalny zlew
Ot pyta czysto teoretycznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Krawcol, a co Ci to przeszkadza?

Mi to nie przeszkadza, ale podejrzewam, ze cos jest zle :/ Bo u chara halusy gasna przy dlugich, tak samo u mnie w drugim Pasku-halogeny gasna przy dlugich... Sprawdzalem tez u kumpla w Golfie IV-u niego rowniez halusy gasna... Po prostu pierwszy raz sie spotkalem z tym, zeby halogeny nie gasly w momencie wlaczenia swiatel drogowych :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Krawcol, a co Ci to przeszkadza?

Mi to nie przeszkadza, ale podejrzewam, ze cos jest zle :/ Bo u chara halusy gasna przy dlugich, tak samo u mnie w drugim Pasku-halogeny gasna przy dlugich... Sprawdzalem tez u kumpla w Golfie IV-u niego rowniez halusy gasna... Po prostu pierwszy raz sie spotkalem z tym, zeby halogeny nie gasly w momencie wlaczenia swiatel drogowych :|

 

A ja pierwszy raz spotykam sie z czyms takim ze maja gasnac. Na pewno od 2003 roku ten przepis nie obowiazuje, moze koledzy maja auta zarejestrowane wczesniej?

Polecam

DZ.U 32 z 2003 r poz.262 dokladne rozporzadzenia co do m.in swiatel

 

nie ma tam zadnego zastrzenia co do halogenow i drogowych.

O wymogach podlaczenia halogenow jest napisane : powinny być włączane i wyłączane niezależnie od świateł drogowych i świateł mijania

Co do drogowych

1) powinny być włączane wszystkie równocześnie lub parami,

 

2) przełączenie świateł mijania na światła drogowe musi powodować włączenie co najmniej jednej pary świateł drogowych,

 

3)przełączenie świateł drogowych na światła mijania musi powodować równocześnie wyłączenie wszystkich świateł drogowych

 

Jest natomiast takie zastrzenie ze swiatla do jazdy dziennej :

Powinny się automatycznie wyłączać, jeżeli włącza się światło mijania lub drogowe, z wyjątkiem krótkotrwałego włączania światła mijania lub drogowego jako ostrzegawczego sygnału świetlnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
A ja pierwszy raz spotykam sie z czyms takim ze maja gasnac. Na pewno od 2003 roku ten przepis nie obowiazuje, moze koledzy maja auta zarejestrowane wczesniej?

Golf, Passat chara i moj Passat, w ktorym halusy gasna sa z rocznikow 2001-2002, a Passat, w ktorym halusy nie gasna jest z 2003... W sumie dobre wytlumaczenie :]

Ale dobre, jesli chodzi o polski rynek, a wszystkie auta poza Paskiem chara sa z Niemiec :zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 2003 obowiazuje DZ.U 32 z 2003 r poz.262. Nei wiem jak bylo przedtem. W sumie tak naprawde to nie problem:) Obserwujac auto swoje i znajomych moge na pewno stwierdzic ze w Toyocie Land Cruiser z 2003, Civicu z 2004 , Ibizie 2004, Pasku B6 2005 i Golfie 2005 , Mistubishi L200 2006 jak wlaczy sie dlugie to halogeny nie gasna. Pasek jest z Francji a Ibiza z Wloch reszta salonowe Polskie. Stad sie zdziwilem Twoim pytaniem. Skoro wszystkie polaczenia masz oryginalne i nic nigdy nie bylo przy tym grzebane najwyrazniej wszystko jest ok i nie ma sensu kontynuowac tematu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

Wazzi, mozliwe, ze masz racje...

Moze tylko niech sie jeszcze kilka osob dopisze, jak to u nich wyglada i przy okazji podadza rocznik autka-i mysle, ze wowczas temat mozna zamknac :cwaniak:

Wazzi, dziekuje Ci za jakies konkrety :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krawcol a ty zawsze pomykasz z włącznymi halogenami ????? Ze tak ci to potrzebne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wazzi, dziekuje Ci za jakies konkrety :ok:

 

Od tego jest forum by wymieniac sie tym co wiemy i zarazem sobie pomagac:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyne co by mogło być zmienione to żeby przy włączaniu swiateł drogowych wyłączały się światła mijania, ale tak nie jest i jest to normalne w pasku, gdyż pisze o tym nawet w instrukcji ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie gasną, pasek 2001 na bi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie gasną, pasek 2001 na bi

Chwalisz się ? :zeco

OT!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki źle napisałem ,chciałem powiedzieć że tak jest seryjnie.

Przy przełączaniu na długie halogeny gasną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogarnij datę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to ja odkopie trochę wątek, w jaki sposób jest rozwiązane automatyczne wyłączanie sie p/mgielnych podczas włączania świateł długich w b5fl? Można to jakoś rozłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności