Skocz do zawartości
Gość pacman

Awaryjność silnika 2,5 TDI V6 163 KM

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, skad wy wiecie, jak to sprawdzacie ze walki szykuja sie Wam do wymiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona
jak to sprawdzacie ze walki szykuja sie Wam do wymiany

wystarczy zdjąć pokrywę i obejrzeć sobie krzywki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjac pokrywe to jedno a zmierzyc szczelinomierzem stopien wytarcia lub metoda "na paznokiec" to drugie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
RomanS,

 

Jak bedziesz juz po wymianie to zdaj relacje co, gdzie, jak i za ile? Jestem ciekawy bo walki juz powoli dojrzewaja do wymiany

 

OK. Napisze sumiennie co i jak. Zapewniam, że potrafie byc (nie chwaląc się to mam to z natury, hehe) spostrzegawczy i upierdliwy. Wiedzy też mi wystarcza aby ocenić prawidłowość napraw.

Jeżeli warsztat się sprawdzi to moze być wreszcie w Poznaniu jakiś zaufany mechanik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

Moze wsadze kij w mrowisko, ale... Podobno przebieg musi byc nie lichy, zeby wytarly sie krzywki na walkach... Kilkaset tysiecy km... Na pewno nie 200-300tkm, tylko o wiele wiele wiecej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum Audi wytrzymałość krzywek w silniku 2,5 ocenia sie na ok 200 tyś.Najlepszym silnikiem VW-audi byl 2,5 ale pod postacia rzędowej 5 o mocy 140km.Ten silnik byl niezawodny i długowieczny ,niestety montowany tylko w Audi.2,5 V6 jeśli jest sprawny pracuje pięknie ,jednak jest to jednostka która nie przynosi chluby VW z wiadomych przyczyn.Jest awaryjana i droga w obsludze.Zużycie paliwa pomijam ,gdyz niektorym pali podobno 5/100 i to średnio.Silnik ma bardzo zawodną gorę,a i dól silnika to w/g audi forum ok 190 km max, gdzie dla silnika 1,9 max oceniają na ok.220 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze wsadze kij w mrowisko, ale... Podobno przebieg musi byc nie lichy, zeby wytarly sie krzywki na walkach... Kilkaset tysiecy km... Na pewno nie 200-300tkm, tylko o wiele wiele wiecej...

 

Jak się ktos uprze to wszystko da się zajechać. Wiadomo, że Niemiec za bardzo się szczypał nie będzie, pojeździ te 200 kkm (obojętnie w jakim stylu) a potem i tak sprzeda, np. Polakowi.

Na moim liczniku (wA6) jest teraz 227 kkm, z porównania przebiegu wpisanego na Niemieckiej umowie z historia wytarganą z ASO wychodzi że Niemiec cofnął o 50 kkm. Potem auto przejeździło u nas 2 lata i przejechało 66 kkm. Potem je kupiłem. Jeśli to prawda to mam teraz 277 kkm. Jeśli w Polsce przejechało 2 razy tyle to mam 327 kkm.

Wałki są takie, że auto jeździ i to bez żadnych objawów poza hałasem. Mam zamiar tym autem kilka lat pojeździć, więc i tak napęd rozrządu do wymiany, dźwigienki i popychacze też bo hałasuja, no to jak nie wymienic wałków, ktore mają ślady zuzycia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem w ASO przebieg samochodu przed zakupem: ostatnia notatka ze stycznia 2008 i przebiegiem 186 000. Kupilem Paska we wrzesniu z licznikiem 197 000km wiec raczej ciezko zeby ktos przekrecil licznik o kilkadziesiat tys. kilometrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Kupilem Paska we wrzesniu z licznikiem 197 000km wiec raczej ciezko zeby ktos przekrecil licznik o kilkadziesiat tys. kilometrow

200tkm to magiczna liczba i latwiej jest sprzedac auto, ktore ma 195tkm niz 220-230tkm... Zauwaz, ze wiekszosc aut w ogloszeniach ma 190 kilka tysiecy km, czyli ponizej 200tkm...

Ale nie podwazam prawdziwosci Twojego przebiegu, oczywiscie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pacman
Sprawdzilem w ASO przebieg samochodu przed zakupem: ostatnia notatka ze stycznia 2008 i przebiegiem 186 000. Kupilem Paska we wrzesniu z licznikiem 197 000km wiec raczej ciezko zeby ktos przekrecil licznik o kilkadziesiat tys. kilometrow

Nie wszystkie serwisy ASO są podłączone do serwera producęta i nie we wszystkich Serwisach można to sprawdzić tzn.historje samochodu wiem to po swoim pasku napewno był serwisowany a Warszawskim serwisie Auto Viva nie ma o nim wzmianki a na 100% był serwisowany pozatym pewno skłamali w Aso ale śmieszny pan powiedział że jest to informacja tajna to go wyśmiałem i tyle. A co do tych podłączeń do serwera producenta to jestem pewien

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj byl sprowadzony z Rzeszy a tam Ordnung muss sein wiec jestem na 99% pewien ze przebieg jest faktyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym taki pewny nie był.Niezbadane są pomysly tamtejszych handlarzy.Osobiście widzuiałem prostowanie podłużnicy polegające na przywiązaniu auta do słupa i piłowaniu na wstecznym.Uwazam ze od Polakow muszą się jeszcze dlugo uczyc co znaczy naprawa auta ale w kombinacjach już nam dorównują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pacman
Witam ! Panowie nie oszukujmy się . Ten silnik to jeden z wielu przykładów motorów z wadami konstrukcyjnymi, podobnie jak 1.8 20 v VAGA, 1.4 12v Fiata bravo/ brava, Boxer alfa romeo.

 

To ze ktoś zrobił wiekszy przebieg niz typowy dla wystąpienia usterki ( czyli powiedzmy 200 000 km ,a nie 150 000) swiadzczy o niezywkłej dbałosci eksploatacyjnej( ponadprzecietnie czesta zmiana oleju) .

tłumacznie ze mój silnik jest ok jest zdecydowanie nie na miejscu , bo liczy sie powtarzalnośc usterki . jesli w 7 na 10 silników problem wystepuje, to bez watpienia można mowic o typowej przypadłosci. silnik, z uwagi na wady konstrukcyjne, wysokiego ryzyka i tyle.

 

na tej samej zasadzie, normalnei eksploatowany 1.4 12v fiata ( wymiana oleum co 15 tys km, neibutowany na zimno itd) , po 100 000 km ma do roboty cała góre ( wałek , kompensatory , czyszczenie głowicy ) . jak ktos wymienai olej co 8 tys km, regularnei dolewa , jezdzi na długich trasach to robi bez problemu 200 000 km, a nawet wiecej. Pozdrawiam Łukasz

Te ślniki o Oznaczeniu BDG podobno zostały weliminowane te wady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta dyskusja juz byla prowadzona kilka razy. Jednak na naszym forum przypadkow z tymi walkami to bylo chyba 1-2. Bo narazie to sa rozmowy ze tak sie dzieje, ale na szczescie jeszcze nie wielu sie przytrafilo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przestancie. ze 150 to jest jak z kobieta. delikatnie i z uczuciem, to jakos to bedzie. long life i odma to glowne przyczyny. inna sprawa, ze material walkow troszke slaby, no ale gdy ktos czesto i dobrze smarowal to do dzisiaj jezdzi bezawaryjnie. jak ktos nie jest pewny stanu silnika to na hamowni wszystko wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum Audi ktoś fajnie napisał,że jest to model silnika dla twardzieli z mocnymi nerwami ,lub dla mięczaków z grubym portfelem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej wymieniony, od dzis po raz pierwszy od wyjazdu z fabryki :562: Paszczak jest smarowany przez 5W-50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Garrett
Olej wymieniony, od dzis po raz pierwszy od wyjazdu z fabryki :562: Paszczak jest smarowany przez 5W-50

 

?????? W jakim Paszczaku wymieniales olej po raz pierwszy od wyjazdu z fabryki ???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do dzisiaj jezdzil na oleju 0W-30 - wiem to bo mam cala historie serwisowa, patrz zrzut ekranu z serwisu przy 47 000km

a.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Olej wymieniony, ... Paszczak jest smarowany przez 5W-50

 

Ja też od czwartku na tym samym, mam dziwne odczucie jakby sie trochę wyciszył. Jezeli jest to nie tylko moje pobozne życzenie:6:57: to az strach mysleć coza zupa była przed wymianą:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności