Skocz do zawartości
Gość pacman

Awaryjność silnika 2,5 TDI V6 163 KM

Rekomendowane odpowiedzi

Gość amor
Oj, no to zycze tylko bezawaryjnej obslugi tego silnika :)

Bo jak juz sie cos skopie, to maja nawet w ASO problem z tym silnikiem :(

Ogolnie obsluga silnika (poza paliwem, olejem i filtrami) do tanich z pewnoscia nie nalezy :(

nie ma to jak człowieka pocieszyć;)ale dziękuję bardzo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 2.5 V6 nie jest zle. Jak kupiles fure w dobrym stanie i odpowiednio bedziesz o nia dbal to recze, ze banan z buzi nie bedzie Ci schodzil.

U mnie w ciagu roku padla tylko pompa od wspomagania: regeneracja 250 zlociszy i tyle samo montaz z rozebraniem przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pasek86

Spalanie ponizej 6 litrow w trasie przy wylaczonej klimie jest jak najbardziej mozliwe (w manualu). Mi przy predkosciach 140-200 km/h, najczesciej 150 km/h spalil 6,9 litra. W miescie przy bardzo spokojnej jezdzie mozna zejsc do 8 litrow, przy normalnej okolo 8,5 w porywach do 9 litrow. Jak na ten silnik i na kulture pracy, to na pewno nie jest duzo. Koledze 1.9 tdi 130 km w automacie pali tyle samo, albo nawet ciut wiecej, a wrazenia z jazdy nieporownywalnie gorsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też posiadam takowego 2.5 V6 ale automacika, jazda mi się podoba, a na baku robie od 500 do 700 km

 

ale powiem szczerze że nie mam lekkiej nóżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość amor
Z 2.5 V6 nie jest zle. Jak kupiles fure w dobrym stanie i odpowiednio bedziesz o nia dbal to recze, ze banan z buzi nie bedzie Ci schodzil.

U mnie w ciagu roku padla tylko pompa od wspomagania: regeneracja 250 zlociszy i tyle samo montaz z rozebraniem przodu.

jeszcze dobrze sie nie nacieszyłem autkiem a już mi pompa wtryskowa strzeliła..

 

Przejechałem może z 1000 km i pierd.....pompa wtryskowa(auto ma 180tys.),pojechałem do jednego z serwisów w centralnej Polsce i zaśpiewali mi 5000pln!!!(mimo ,że w czasie rozmowy tel .określili max granicę na 3500pln),wykonałem tel. do znajomego i polecił mi taki sam punkt w Garbowie koło Lublina(dieseltechnika),tam za zostawiłem starą pomkę i wziąłem inną za 3000pln(róznica 2000pln),trzeba było tylko ją zakodować (200pln)i autko odpaliło,jutro odbieram samochodzik mam mam nadzięję ,że wszycho będzie oki

 

//używaj opcji "edytuj". dzięki. artmin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm..powiem tak...uważaj kolego na świece..maja tendencję do zapiekania się i lepiej je wymieniać częściej. Już tu kiedyś poruszałam wątek moich świec. Dałam za tą cała 'operację' wymieniania świec 2,5 tysia bo trzeba było wyjmować głowicę . Lepiej wymienić te nasze '6-tki' wcześniej. Jeżeli nie wiesz kiedy były wymieniane..radzę sie tym zająć. Poza tym nigdy nie oddawaj auta do jakiegoś mechanika Zdzisia w okolicy tylko do porządnych mechaników. Silnik 2.5 to jeszcze dla przeciętnych mechaników trofeum niezdobyte i jeszcze długo tak będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto wie, czy ta pompa wtryskowa była reanimowana pod sprzedaż samochodu. Jak widzisz zrobiłeś 1000km i kaplica.

 

Świece w dieslu, silniku o zapłonie samoczynnym???

Chyba chodzi o wtryski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świece żarowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość amor
hm..powiem tak...uważaj kolego na świece..maja tendencję do zapiekania się i lepiej je wymieniać częściej. Już tu kiedyś poruszałam wątek moich świec. Dałam za tą cała 'operację' wymieniania świec 2,5 tysia bo trzeba było wyjmować głowicę . Lepiej wymienić te nasze '6-tki' wcześniej. Jeżeli nie wiesz kiedy były wymieniane..radzę sie tym zająć. Poza tym nigdy nie oddawaj auta do jakiegoś mechanika Zdzisia w okolicy tylko do porządnych mechaników. Silnik 2.5 to jeszcze dla przeciętnych mechaników trofeum niezdobyte i jeszcze długo tak będzie.

czy swiece mają związek z pompą???:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mają bo ja nie o tym pisałam. Na poprzedniej stronie pisałeś,że niewiele wiesz o motorze 2.5 i chciałeś się ogólnie dowiedzieć co i jak. Dlatego napisałam uważaj na świece.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość amor
nie mają bo ja nie o tym pisałam. Na poprzedniej stronie pisałeś,że niewiele wiesz o motorze 2.5 i chciałeś się ogólnie dowiedzieć co i jak. Dlatego napisałam uważaj na świece.

sorki..już się ogarnąłem;)bardzo dziękuję

 

troszkę poczytałem na forum audi i faktycznie trzeba pieścić ten motor...

 

//edytuj posty. dzięki. artmin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o każdy trzeba dbać.....:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość amor

Zauważyłem ,że mojego passata troszkę trzesie na postoju na wolnych obrotach,nie ciągle ,ale tak nieregularnie,takie niby lekkie szarpnięcia,macie cos takiego?gdzieś kiedyś wyczytałem ,że to taki ich urok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Zauważyłem ,że mojego passata troszkę trzesie na postoju na wolnych obrotach,nie ciągle ,ale tak nieregularnie,takie niby lekkie szarpnięcia,macie cos takiego?gdzieś kiedyś wyczytałem ,że to taki ich urok...

Czy to takie cos, jakby wypadal zaplon :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość amor
Czy to takie cos, jakby wypadal zaplon :?:

silnik pracuje równo,nie ma żadnych błędów na VAG,wszycho jest niby oki ,ale czuć takie wachnięcia budą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
silnik pracuje równo,nie ma żadnych błędów na VAG,wszycho jest niby oki ,ale czuć takie wachnięcia budą

Z tym to nawet w ASO nie umieja sobie poradzic... Sprawdz tylko, czy nie masz uszczelki walnietej-jesli bedzie dobra to raczej nie baw se w naprawe tych wachniec, bo zaraz od wrozek z ASO uslyszysz, ze to wtryki, potem pompa wtryskowa i poplyniesz w tysiace...

Ile masz kilometrow przejechanych :?: Ale chodzi mi o prawdziwy przebieg...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość amor
Z tym to nawet w ASO nie umieja sobie poradzic... Sprawdz tylko, czy nie masz uszczelki walnietej-jesli bedzie dobra to raczej nie baw se w naprawe tych wachniec, bo zaraz od wrozek z ASO uslyszysz, ze to wtryki, potem pompa wtryskowa i poplyniesz w tysiace...

Ile masz kilometrow przejechanych :?: Ale chodzi mi o prawdziwy przebieg...

mam przejechane 182tys.a pompę wtryskową już wymieniłem ,w zeszłym tygodniu,te wachnięcia również były przed wymianą pompy,ale faktycznie tak jak mówisz ,w ASO to sami fachowcy;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
takie niby lekkie szarpnięcia,macie cos takiego?gdzieś kiedyś wyczytałem ,że to taki ich urok...

 

u mnie nie ma czegoś takiego i raczej to nie jest ich urok.....urokiem tych aut jest to ,że pięknie 'mruczą' :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość amor
u mnie nie ma czegoś takiego i raczej to nie jest ich urok.....urokiem tych aut jest to ,że pięknie 'mruczą' :)

jak się pieści to i mruczą;)

...a tak naprawdę to dżwięk jest piękny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

Wiecie, ten silnik jest bardzo fajny do jazdy-bardzo elastyczny, cichy... Ale jak cos nawali, to odkladajcie pieniadze na naprawe, bo serwisowanie go idzie juz w tysiacach zlotych...

amor, a Tobie zycze, zebys trafil na lepsze ASO (badz serwis), niz to w Poznaniu.

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności