Skocz do zawartości
Benek52

[ nadwozie] blachy

Rekomendowane odpowiedzi

powiedzcie koledzy czy passat b4 1996r ma ocynkowane blachy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

źródło:

 

http://passatb4.fm.interia.pl/zmianywstosunkudob3.htm

 

 

"...Konstrukcja VW Passata B4 bazowała na jego poprzedniku B3, który został zbudowany od podstaw przez VW bez pomocy AUDI, a nie tak jak to miało miejsce w modelu B2. VW Passat B4 miał częściowo ocynkowane nadwozie tzn. maskę, klapę bagażnika, dach i drzwi oraz profile zamknięte. Zmianie uległo również zawieszenie, które stało niezależne przez co było bardziej miękkie co przełożyło się na większy komfort, nie tracąc przy tym na dobrych właściwościach jezdnych..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błotniki przednie też ma, przynajmniej mój ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
źródło:

 

http://passatb4.fm.interi...tosunkudob3.htm

 

 

"...Konstrukcja VW Passata B4 bazowała na jego poprzedniku B3, który został zbudowany od podstaw przez VW bez pomocy AUDI, a nie tak jak to miało miejsce w modelu B2. VW Passat B4 miał częściowo ocynkowane nadwozie tzn. maskę, klapę bagażnika, dach i drzwi oraz profile zamknięte. Zmianie uległo również zawieszenie, które stało niezależne przez co było bardziej miękkie co przełożyło się na większy komfort, nie tracąc przy tym na dobrych właściwościach jezdnych..."

 

a ten cytat to jakiś autoryzowany :vw: tekst? bo ja przeciez na swojej stronie moge napisać że B4 miał wysadzaną diamentami tapicerkę :evil:

 

Błotniki przednie też ma, przynajmniej mój ma

 

a skąd wiesz przecież masz je polakierowne? darłes do ocynku w celu stwierdzenia faktu jego posiadania?

no a mój chyba nie ma :( bo po błotnikach czerwona mamba poszła jak nic (w miejscach oparcia gabki/pianki wewnętrznej), bąble na dachu po zarysowniu lakieru kilka lat temu, na drzwiach uderzenie po lakierze lewarkiem (oryginalnym :evil: ) i już wysyp bąbelków, podobnie na klapie tylnej każde zadrapanie lakieru po zimie objawa się tak samo, sorry ocynk tak się nie zachowuje (oczywiście mowa o odprysku lakieru czy podkładu nie zaoraniu w blache pod teoretyczny ocynk),

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomala

Niestety w pasku B4 ocynku brak!!!

Dopiero w modelu B5 były blachy cynkowane.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B4 nie miały ocynku :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w B3 '90 na progach jest. Podejżewam że na drzwiach też może być.

Możliwe że było tak, że auta na pewne rynki (np. Włochy) ocynku nie miały :583:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a skąd wiesz przecież masz je polakierowne?

Wiem bo wymieniałem jeden błotnik, kupiłem drugi używany oryginalny i ten już nie miał ocynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
B4 nie miały ocynku :mur:

 

wal w sciane, wal, bo nie wiesz a sie wypowiadasz !

 

PASSAT B4 BYL W OCYNKU !!!

 

tak jak koledzy pisali, blotniki, drzwi, maska, klapa. zewnetrzne blachy mial ocynkowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wytłumaczyc ze b3 nie gnije? ani drzwi, ani klapa, progi wzielo tam gdzie pogiete... :| ocynk? przy wlewie jest zdrowe, nadziwic sie nie moge :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak wytłumaczyc ze b3 nie gnije? ani drzwi, ani klapa, progi wzielo tam gdzie pogiete... :| ocynk? przy wlewie jest zdrowe, nadziwic sie nie moge :/

dobre blachy, tak samo sprobuj sobie wytlumaczyc dlaczego Golf II ma lepsze blachy jak Golf III, ktory gnije na potege. inne blachy, inny ich gatunek, czy jak to tam nazwac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak inne blachy ale maskę mam na 120% w ocynku , z racji tego że mam maskę poobijana w kilku miejscach kamykami do gołej blachy i nic nie rdzewieje i widać charakterystyczny dla ocynku kolorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wal w sciane, wal, bo nie wiesz a sie wypowiadasz !

PASSAT B4 BYL W OCYNKU !!!

 

Shade, kolego, tobie też radzę baranka w ścianę:P jeżeli b4 były w ocynku to ten ocynk miały nanoszony pistoletem... Przez 6 lat przygotowałem do malowania(z zawodu) może z 50, może ze 100 b4 i wiem co mówię jak się wypowiadam, ocynku nie widziałem:D Może nie trafiłem na takiego w ocynku, a może ty nie rozróżniasz ori podkładu od ocynku :D W czasach 35i vw stosował podkłady które chroniły blachę równie dobrze jak ocynk, są serie b3 które wytrzymują więcej niż auta z ocynkiem.

 

Jak ktoś ma obity lakier do blachy i nie wychodzi rdza, nie świadczy to wcale że jest ocynk. Po podkładem wypełniającym jest jeszcze mgiełka szarego podkładu właśnie antykorozyjnego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kolega sprawdzał mi takim urządzonkiem do mierzenia powłok lakierniczych, na gołej blasze na masce i błotniku bo akurat miałem małego dzwonka i odprysł lakier. Ocynku nie stwierdził, więc ja też uważam że w moim passku blachy są nieocynkowane, napewno nie galwanicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cynkowania nie było, lecz stosowano cienkie powłoki metodą fosforanowania cynkowego i cynkowo-wapniowego, lub oksydowanie chemiczne, powłoka pod podkładem sugerowała by właśnie te metody, ale czy dotyczyło to VW tego nie jestem pewien. Jako ochronę profili zamkniętych stosowano metodę szwedzką ML to na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Shade, kolego, tobie też radzę baranka w ścianę:P jeżeli b4 były w ocynku to ten ocynk miały nanoszony pistoletem... Przez 6 lat przygotowałem do malowania(z zawodu) może z 50, może ze 100 b4 i wiem co mówię jak się wypowiadam, ocynku nie widziałem:D Może nie trafiłem na takiego w ocynku, a może ty nie rozróżniasz ori podkładu od ocynku :D W czasach 35i vw stosował podkłady które chroniły blachę równie dobrze jak ocynk, są serie b3 które wytrzymują więcej niż auta z ocynkiem.

 

Jak ktoś ma obity lakier do blachy i nie wychodzi rdza, nie świadczy to wcale że jest ocynk. Po podkładem wypełniającym jest jeszcze mgiełka szarego podkładu właśnie antykorozyjnego :D

to nie ja barankowalem sciane tylko TY :P, jezeli ten ocynk byl nanoszony nawet pistoletem to sam juz stwierdziles ze JEST TO OCYNK, nie jest kapany caly jak w najnowszych autach, ale jest to ocynk a roznice widac, bo jakosc samych blach w golfie III i pasacie B4 jest taka sama, z ta roznica ze passat mial jeszcze ocynk, wiec widac ile paskow "gnije" a ile golfow.

fakt faktem, ze w moim Golfie mk2 mam wgniota gdzie ognisko rdzy od 3 lat sie nie powieksza, tylko jest taki nalocik, w passacie jak sadzilem sie z gosciem o wine i jezdzilem przez ponad pol roku z wgniecionym bokiem, to pomimo nawet naruszonej warstwy ocynku tez rdzy nie bylo widu ani slychu, gdzie moj kolega w golfie mk3 mial juz takiego rudego, ze z kilometra bylo slychac jak zajadalo blachy. dlatego nawet ta cienka warstewka ocynku powoduje wieksza trwalosc. w nowych autach tez jak naruszysz warstwe ocynku bedzie ruda wpierdzielac.

 

a tak pozatym to bez napinki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to mój chyba na taśmie na te powłoki ani ocynki nie trafił :(

odpryski i zarysowania na drzwiach, klapie tylnej, dachu objawiają sie zaraz rdzą i bąblami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to powiem ze u mnie grzwi i progi sa jedzone i belki obok przedniej szyby jakiś kwiatków dostały a maska mimo jednej dużej rysy i doprysków od kamiani jak nowa..tzn rdzy nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności