Skocz do zawartości
chris_45

ustawienie klimatronika zimą

Rekomendowane odpowiedzi

Tak więc zabezpieczenie sprężarki nie zależy od czujnika temperatury zewnętrznej - podającego sygnał na klimę.

A w jakiej odległości jest ten czujnik od silnika :?: Po postoju dłuższym czujnik może pokazywać nieco wyższą temperaturę, bo będzie łapać ciepło z komory silnika...

Damian, przeprowadź swój test ponownie przy -10st. na dworze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze czujnik temperatury zewn. jest w zderzaku, ale skoro pokazywało nadal 2 stopnie a sprężarka się włączyła, wiec zabezpieczeniem sprężarki jest coś innego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale skoro pokazywało nadal 2 stopnie a sprężarka się włączyła

Chyba, że tak... Ale sprawdź to jeszcze, jak będzie chłodniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale skoro pokazywało nadal 2 stopnie a sprężarka się włączyła

 

To może masz walnięty czujnik i ci źle pokazuje temp. Mi poniżej 4 stopni nigdy jeszcze się sprężarka nie włączyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A w jakiej odległości jest ten czujnik od silnika
Czujnik temp zewn. jest między zderzakiem a chłodnicą.

 

obraz541.th.jpg

Edytowane przez J@ceq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co mi wiadomo, sprężarka zawsze włącza się gdy jest włączony nadmuch na przednią szybę

 

No właśnie NIE ZAWSZE. Poczytaj więc jeszcze raz

 

A więc tak, mamy już taki temat:

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=571

 

wg. niego (małe streszczenie):

 

Sprezarka i tak nie startuje w temp ponizej +3 stopnie chyba, ze wlaczysz nawiew na przednia szybe - wtedy powinna ruszyc.

 

też to zauważyłem, jest temp. ujemna w trubie AUTO sprężarka nie działa ale jak dam na szybę to przekaźnik cyknie i sprężarka działa

 

przycisk nawiewu na szybę przednia wymusza włączenie klimy niezależnie od temperatury na zewnątrz przynajmniej takie są moje informacje z autopsji

 

Potwierdzam u mnie jest tak samo tylko ze yyy temp wynosila +1,5 stopnia a nie -20

 

Padła również propozycja

 

Panowie a co z testem climatronica?? Przecież on testuje sprezarke słychać adekwatne cykniecie i opor na silniku.. wiec chyba wlaczy sprezarke i obieg na chwile moze to wystarczy zeby przesmarować lekko układ?? Jak myslicie ?

Edytowane przez bojownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem i sprężarka - pomimo włączenia nawiewu na szybę - nie włączyła się. A potem juz było tak, jak pisałem wcześniej. Wiec stwierdzenie, że nawet jak jest ujemna temperatura i się "wymusi" włączenie sprężarki, poprzez włączenie nadmuchu na szybę - jest blędne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie nie w każdym modelu jest to tak rozwiązane.

Zatem masz rację, NIE ZAWSZE i nie w każdym modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie

jak opanowac odparowywanie szyb w aucie climatronikiem

strasznie jest to denerwujace jak zaparuja szyby

 

odnosnie wl sprezarki dzis mimo wl nawiewu na szybe klima sie nie wlaczyla

wczoraj bylo 4.5 C i dzialala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr kabinowy/przeciwpyłkowy wymieniałeś?

Klima na auto, nawiew na szybę, powinien działać wtedy osuszacz.

Sprawdź czy masz drożne przewody odprowadzające wodę pod maską (pod aku, i obok kompa), być może wilgoć dostaje się do środka, pod dywan kierowcy (tego nie widać, dopiero jak się ściągnie tapicerkę, można zauważyć, że moduł komfortu jest np. zalany). A jak do tego szwankuje Ci np. centralny, albo alarm, albo oświetlenie, to na bank masz tam wodę. Woda = wilgoć.

Edytowane przez bojownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podszybie wyszyszczone z badziewia filtr wymieniony w czerwcu

woda nie dostaje sie do kabiny dywan suchy

 

jak szybko działa osuszacz?

jutro trasa 650 km wiec będzie działał cala drogę może to pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klima na auto, nawiew na szybę, powinien działać wtedy osuszacz

Nie wiem jak u was ale u mnie jak dam nawiew na szybe to wylancza mi sie funkcja auto i pole gdzie jest napis AUTO nic nie ma. Z tego co mi wiadomo to tylko na ECON sprezarka nie chodzi. Jedynie co na funkcji AUTO moge robic to regulacja sily nawiewu. Edytowane przez capslock82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w madzie działał do 1 minuty i było sucho, na moich oczach odparowywało, w passacie tak do 2-3 minut, pewnie też mam coś zapchane, filtr albo coś, ale nie ma tragedii więc nie wymieniam.

Dywan możesz mieć suchy, woda gromadzi się w dołku w którym jest moduł komfortu, jeśli nie osiągnie odpowiedniego poziomu dywan będziesz miał suchy a woda i tak będzie, najlepiej to sprawdzić zdejmując tapicerkę pod dywanem (znaczy się odginając).

 

capslock - chyba tak właśnie jest, ale wydaje mi się, że nawiew na szybę jaki i tryb auto włącza osuszacz automatycznie. Musze to jeszcze sprawdzić. Tak czy inaczej w zimie jeżdżę na auto i szyby nie parują.

Edytowane przez bojownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

odnośnie klimatronica jak używać funkcji auto i econ chodzi mi o sugestie odnośnie jazdy zimą i latem.

 

passat 1.9 TDI 2000r kombi

 

jestem NOWY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnie. Jedni cały czas jeżdżą na AUTO, inni włączają tylko wtedy - kiedy potrzeba. Zasada jest taka, że zimą przynajmniej raz na parę dni trzeba włączyć klimę, żeby się przesmarowała. ja na przykład używam klimy tylko wtedy, gdy jest za gorąco w samochodzie, czyli przeważnie latem. No i włącza sie też w celu szybkiego odparowania szyb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To do wypowiedzi Danek75 dodam tylko że klima nie załączy się jeśli temperatura na zewnątrz jest mniejsza niż 4°C. Ja osobiście jeżdżę cały rok na Auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To do wypowiedzi Danek75 dodam tylko że klima nie załączy się jeśli temperatura na zewnątrz jest mniejsza niż 4°C.

Ale jak trochę pojeździsz i komora silnika się nagrzeje to klimę włączysz :D Sprawdzałem przy -2 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu ja nie mam tego 45 kanału mam tylko 44 kanały :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale jak trochę pojeździsz i komora silnika się nagrzeje to klimę włączysz Sprawdzałem przy -2

Mi sie nie zalaczyla przy +1C, mimo ze od pol godz. na blacie 90C ;)

 

Mozecie sprawdzic u siebie w tryb. diagn. climatronica grupa 11 (klapa od regul. temp. powietrza) jaka macie wartosc po nagrzaniu wnetrza. Zaraz po odpaleniu mam wartosc 0, co jest normalne, bo wnetrze zimne i klapa ustawiona na max. grzanie. Im robi sie cieplej w srodku tym wartosc rosnie do gory. U mnie dzisiaj przy zewn. 0-1C po nagrzaniu wnetrza oscylowala wokol 60-70. W trasie tydzien temu bylo kolo 90 przy zewn. temp. 3C. W lecie zas wynosi 255 co jest tez normalne bo maxylnie schladza wnetrze ;)

Jezdze na ECON 18C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi sie nie zalaczyla przy +1C, mimo ze od pol godz. na blacie 90C ;)

 

Jak już się nagrzał, to u mnie przy -2 się włączyła. Oczywiscie zaraz po odpaleniu niHu... HU.... nie dała się włączyc. Nie wiem czemu u ciebie nie startuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności