Skocz do zawartości
Gość Skorpion31

Jak ustawić Climatronic w zimie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Skorpion31

Witam wszystkich.

Mam passacika B5 TDI 115KM 2000r. od niedlogiego czasu tzn. od grudnia 2005.

Mam pytanko odnosnie ustawien klimy. W taka pora jak teraz jakie sa naileprze ustawienia klimyatronica? Do czego sluza przyciski Auto i Econ? w jakim celu je nalezy uruchamiac?

Edytowane przez Du?y
Wyci??em pytanie dot. akumulatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jezdze zawsze w trybie AUTO, tak jest najprosciej. Ustawiasz temperature i reszta cie nie interesuje, climatronic sam rozdziela nawiew i pilnuje, by byla utrzymywana ustawiona temperatura. Guzik ECONO sluzy do tego, by wylaczyc sprezarke klimatyzacji. W trybie AUTO decyzja, kiedy wlaczyc lub wylaczyc sprezarke nalezy do samochodu. Sprezarka i tak nie startuje w temp ponizej +3 stopnie chyba, ze wlaczysz nawiew na przednia szybe - wtedy powinna ruszyc. Popraw mnie ktos jak sie myle, bo ja tego nigdy nie przetestowalem.

Jesli juz sie uprzesz, by manualnie ustawic climatronic to ustaw tak, by byl jakis nawiew na szyby - to pomoze ci zapobiec parowaniu szyb od srodka.

Co do akumulatora niech sie wypowie ktos z ropniakiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kubelt ( nie wiem jak z tym jest... ale nie udało mi sie w zimie jeszcze odpalić klimatyzacji tak żeby sprezarka ruszyła :) Przynajmniej nie słyszałem tego po obrotach itd... bo i tak zimne powietrze z zewnatrz dostaje nawet jak nawiew na szybe walniesz...

 

ja tez ogólnie uzywam AUTO... jak jest zimne auto itd... to przynajmniej nie wieje mi mocno itd... a w miare jak sie auto rozgrzewa climatronic samo sobie ustala prace wentylatorow i goni mi cieple powietrze super sprawa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Skorpion31

Dzieki panowie teraz wiem co sie z czym je :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość telegrzes

czesc mam podobny problem w pasku 1,8 20v z 1997 climatronik poprostu nie włączając nadmuchu na przednią szybe paruje jak niewiem a zaczyna parowac od strony licznika i coraz dalej a ustawienia nadmuchów sa takie dziwne ze nie da sie ustawic np na nogi i szybę czy np na wprost i szybe nie ma takiej opcji co robic moze ktoś wie ? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy szyby paruja rowniez wtedy, gdy climatronic jest w trybie AUTO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W styczniowym AUTO-ŚWIECIE napisali, żeby włączać klimę w zimie, żeby sprężarka była smarowana, bo wiosną czy latem można się zdziwić.

No i tu pytanie - skoro sprężarka nie włącza się pon. 3 stopni to co robić?

W AŚ radzili włączyć klimę w ogrzewanym garażu, no ale przecież nie każdy ma do takiego dostęp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gawronik
W AŚ radzili włączyć klimę w ogrzewanym garażu, no ale przecież nie każdy ma do takiego dostęp.

 

Jechać do jakowegoś markietu, cy cuś, co to on ma parking podziemny / zabudowany i próbować - powinno tam być powyżej magicznych +3stC Albo na myjnię automatyczną i jak się autko umyje i program skończy, to nie wyjeżdżać tylko sobie jeszcze sprężarkę klimy przesmarować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv

wszyscy mowia zeby puszczac w zimie klime.... a jezeli ktos nie ma mozliwosci i tego nie bendzie praktykowac to..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co z testem climatronica?? Przecież on testuje sprezarke słychać adekwatne cykniecie i opor na silniku.. wiec chyba wlaczy sprezarke i obieg na chwile moze to wystarczy zeby przesmarować lekko układ?? Jak myslicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzal ktos sytuacje z odmrazaniem przedniej szyby, o czym wspominalem jakis czas temu? Oki, wyprobujemy dzis na spocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oki, wyprobujemy dzis na spocie.

I jak tam próby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nikt mi nie przypomnial a ja zapomnialem :( Koncentrowalem sie na sprawdzeniu bledow w swoim kompie na VAGu. Trzeba bedzie to sprawdzic przy najblizszej okazji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariusz183

Jeśli chodzi o klimę to mam jeszcze jedno pytanie: dlaczego po włączeniu w tryb ECON zaczyna lecieć u mnie ciepłe powietrze?? Wiem, ze wyłącza się wtedy sprężarka ale czy w tym trybie nie działa chłodzenie kabiny?? Dotąd myślałem, ze AUTO od ECON różni się tym, ze w tym pierwszym sprężarka działa cały czas a w ECON tylko wtedy gdy jest taka potrzeba :647:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie - w trybie econ sprezarka nie dziala w ogole i wtedy temp leci nie nizsza, niz otoczenia.

W trybie auto sprezarka nie dziala caly czas, to zalezy od wielu czynnikow. Czasem mozna zauwazyc wlaczanie sie sprezarki po skoku obrotow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam kilka pytań funkcja Auto w klimatyzacji to rozumiem ze klimatyzacja działa i jest wieksze zuzycie paliwa a przy Econ tez jest wieksze zuzycie paliwa ??????

 

Istnieje tez mozliwość wyłaczenia funkcji Econ to wtedy jest tak jakby nie było wogóle klimy ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam kilka pytań funkcja Auto w klimatyzacji to rozumiem ze klimatyzacja działa i jest wieksze zuzycie paliwa a przy Econ tez jest wieksze zuzycie paliwa ??????

 

Istnieje tez mozliwość wyłaczenia funkcji Econ to wtedy jest tak jakby nie było wogóle klimy ????

 

Poczytaj forum jest bardzo świeży wątek na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam kilka pytań funkcja Auto w klimatyzacji to rozumiem ze klimatyzacja działa i jest wieksze zuzycie paliwa a przy Econ tez jest wieksze zuzycie paliwa ??????

 

Istnieje tez mozliwość wyłaczenia funkcji Econ to wtedy jest tak jakby nie było wogóle klimy ????

 

Poczytaj tu:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=37484

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Jacku Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko czyli podczas włączenia funkcji econ nie wzrasta zużycie paliwa.

A czy jest jakaś różnica miedzy funkcja econ a jak ona tez jest wyłączona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności