Skocz do zawartości
ormowiec

próba garnkowa termostatu

Rekomendowane odpowiedzi

gotuj z ormowcem :)

a do rzeczy, mam nowy termostacik wahler i postanowiłem sprawdzić jak działa. Wg charakterystyki ma dwa punkty temperaturowe - 87 i 102*C

no i rzecz w tym że termostat zaczyna otwierać się w granicy 100*C, pełne otwarcie przy 103*C. Potem kiedy zgaszę gaz, temperatura spada, zaczyna zamykać się przy ok. 90*C. pełne zamknięcie przy 87*C. Tak ma być?? w większości katalogów pisze że temp. otwarcia to 87*C ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gotuj z ormowcem :)
:padam::padam::padam:

 

A tak na poważnie to tak właśnie powinno być, gwarantuje Ci to średnią temperaturę silnika około 95*C czyli w sam raz dla dieselka :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwieranie się termostatu w garnku z wrzątkiem, a w układzie chłodzenia to dwie różne sprawy.... Często jest tak że w samochodzie termostat się nie otwiera, a w garnku otwiera..

Tak samo dzieje się z za wcześnie otwierającym się termostatem.. w układzie chłodzenia słabo grzeje w kabinie przez termostat, za wcześnie się otwiera, ale w garnku otwiera się ok..

Mam podobny temat za sobą, porównywałem dwa termostaty, stary i nowy, w garnku otwierały się ok, ale w aucie stary termostat otwierał za późno, gotował wodę.

Znam też kilku mechaniorów którzy twierdzą że gotowanie w garnku niszczy termostat, że tak nie wolno robić..

 

Spróbuj zagrzać wodę do 90 i odczekaj pół minuty, powinien się otworzyć :cwaniak:

Chyba że trafiłeś na wadliwy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja juz kilka gotowałem i dopiero po 3-4 zalaniach wrzątkiem się otwierał, wcześniej nie. Zakładałem po tych kilu próbach i było :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale otwierał się przy 87 czy później? Ja go mogę trzymać na małym ogniu (temp. wody około 95 stopni) i nie otwiera się. Dopiero przy 103*C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gotowałem termostaty od vr6(80stopni) i otwierał się przy około 85.

Wiem tylko że gotowanie w garnku często jest mylne, najlepiej byłoby zamontować w aucie i sprawdzić :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że najlepiej zamontować i sprawdzić :) ale nie mam podnośnika ani kanału i żeby na takowy się dostać muszę dużo kombinować. Dlatego chciałbym załatwić sprawę za pierwszym razem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale otwierał się przy 87 czy później?

 

Tego to nie wiem bo nie miarzyłem temperatury ale chodzi o to zeby sprawdzic w czajniku lub szklance czy wogóle sie otwiera!!! Mi dopiero po trzeciej próbie zalania wrzątkiem się otworzył :) i chodził i dopiero zamontowałem.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[podłączę się do tematu gotowania :D ]

 

czy Termowłącznik wentylatora chłodnicy też trzeba testować na gorąco :P ?

 

Pozdrawiam :634:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zb.gniew

Gotowałem nie było takiej różnicy .oczywiście Ormowiec 87 to początek otwierania idź do sklepu i weź inny spróbuj go otwarcie w początkowej fazie jest minimalne (oszczędzaj na gazie,mały płomień),co do propozycji kolegów żeby testować w aucie to porównał bym ją do rozmowy cnotki o seksie -nie próbowała a gada. O losie Wszystkie termostaty próbujemy w ten sposób

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ustawimy termostat pod odpowiednim kątem, to w momencie otwierania się termostatu zobaczymy ciemniejszy pasek w miejscu szczelinki. Będzie to właśnie punkt otwierania się. Oczywiście próby robimy tylko na małym ogniu, ponieważ płyn w silniku nie ogrzewa się tak szybko, jak woda w garnku. Wystarczy go pogotować 2-3 minuty i na pewno powinien się otworzyć na ponad 5mm. Jeśli tak będzie, to wszystko gra.

Oczywiście gotujemy kilkakrotnie, by mieć jako taką pewność, że nie zacina się on nam.

Oczywiście powtórzyłem, ponieważ nie zgadzam się z tym, że gotowanie w garnku niszczy termostat. Niby jak???

Jazda samochodem niszczy bieżnik opon. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności