Skocz do zawartości
mumin

Brak świateł mijania. 3b

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam ten sam problem.

Pewnego razu po długiej trasie w deszczowej pogodzie zaparkowałem przed domem na chwile by wypakować bagaże.Po 15 minutach wsiadlem odpaliłem auto i gdy włączyłem swiatła mijania mrugnely i zgasly(kierunki,pozycyjne,długie-w kazdym położeniu manetki działały prawidłowo). Myślałem że to żarówki ale to troche dziwne żeby przepaliły sie obudwie na raz (żarówki sprawdzone były ok). Więc pomyślałem ze to pewnie bezpiecznik się przepalił-moze od tej pogody deszczowej gdzies się dostała wilgoć i poszło zwarcie. Na nastepny dzień okozało sie ze bezpieczniki sa ok! Pózniej szukałem przyczyny w włączniku świateł lecz po rozebraniu go nie zauważyłem zaśniedziałych lub przepalonych styków. Juz wiem że w moim pasku nie ma żadnych przekazników odpowiadających za światła mijania. Więc gdzie szukac przyczyny??? Czy jest możliwość że wilgoć dostała się jakoś do komputera i to tam może tkwić problem???

 

Witaj,

 

Co było przyczyną braku świateł u Ciebie?

 

Dokładnie identycznie mi się dzisiaj przytrafiło i musiałem jechać na postojach z przeciwmgielnych rano jeszcze po ciemku :dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witaj,

 

Co było przyczyną braku świateł u Ciebie?

 

Dokładnie identycznie mi się dzisiaj przytrafiło i musiałem jechać na postojach z przeciwmgielnych rano jeszcze po ciemku :dupablada

Sprawdź włącznik świateł,a jeżeli to nie on jest winny to manetkę przy kierownicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich.tez mam problem ze swiatlami mijania.mam wersje skandynawska w ktorej po przekreceniu kluczyka swieca sie pozycyjne przod i tyl oraz mijania [przelacznik wylaczony].problemem jest to ze mijania zgasly a reszta swieci.po przekreceniu przelacznika jest ok.mial ktos podobny przypadek?????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich.tez mam problem ze swiatlami mijania.mam wersje skandynawska w ktorej po przekreceniu kluczyka swieca sie pozycyjne przod i tyl oraz mijania [przelacznik wylaczony].problemem jest to ze mijania zgasly a reszta swieci.po przekreceniu przelacznika jest ok.mial ktos podobny przypadek?????????????

Czyli włącznik jest OK a sterowanie padło.Albo się przyzwyczaisz do włączania świateł,albo naprawiaj moduł który tym wynalazkiem steruje-ja w tym Ci nie pomogę,nie zajmowałem się tym jak narazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam prosze o pomoc

przepadły światła mijania dorgowe dzialaja gdy przytrzyma sie przełącznik i nie dzialaja wentylatory co moze byc prosze pomorzcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam prosze o pomoc

przepadły światła mijania dorgowe dzialaja gdy przytrzyma sie przełącznik i nie dzialaja wentylatory co moze byc prosze pomorzcie

Odnośnie świateł-wszystko masz napisane w tym wątku-podpowiadam że może to być włącznik świateł,drogowe nie mają z nim nic wspólnego.A jak go naprawić: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/73467-Naprawa-włącznika-świateł-Passat-B5

możesz podmienić go z kimś na próbę czy to jego wina.Wentylator to na osobny temat w innym wątku ;)

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki Patryk.a wiesz moze jaki to modol?bo nigdzie nic nie widze.pisal ktos o przekazniku 173 ale go nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin246246

Wymieniłem włącznik ale mam nadal tylko pozycyjne, gdzie mam dalej szukać? Świateł mijania i długich nie mam, bezpieczniki i żarówki wszystkie są dobre. Wada zaczęła się od samodzielnego wyłączania świateł długich, problem narósł że przestały działać. Próbowałem przełączać w jedną i drugą stronę manetko. Po tym czasie zniknęły mi światła mijania i zostały mi tylko pozycyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Próbowałem przełączać w jedną i drugą stronę manetko. Po tym czasie zniknęły mi światła mijania i zostały mi tylko pozycyjne.
No to sobie sam odpowiedziałeś, gdzie leży przyczyna braku świateł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W naszych Passatach włącznik świateł to jednak stały problem - niestety konstruktorzy nie wiem czemu zrezygnowali z takiego wspaniałego wynalazku jakim jest przekaźnik... I tu proponuję naprawić ich błąd - koszty niewielkie - ok 30 pln i trochę pracy. Po pierwsze u mnie dużo lepsze światła i wcześniej na żarówkach napięcie 10.8 V no i spokój z awariami przełączników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zac79

Witam,i ja mam przygodę z światłami mijania do tego jeszcze padło podświetlenie tablicy.Po przeczytaniu kilku postów na forum zdecydowałem się wymienić włącznik świateł.Po wymianie zaczęło działać podświetlenie tablicy a świateł mijania nadal brak. Zaznaczę,że światła drogowe i przeciwmgielne są,bezpieczniki i żarówki ok.Proszę o podpowiedz gdzie dalej szukać przyczyny braku świateł mijania.Z góry dzięki

Edytowane przez zac79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie mam świateł mijania w moim pojeździe działają tylko pozycyjne. Widziałem że jest dużo tematów o tym ale nie znalazłem odpowiedzi. Sprawa wygląda tak:

- przekaźniki sprawdzone;

- żarówki sprawdzone;

- wymieniłem na nowy przełącznik świateł (ten po lewej od kierownicy) - brak efektu;

- kostka od przełącznika czyszczona i sprawdzana miernikiem więc nie powinno być z nią problemu;

- nie działają mi również światła przeciwmgielne z tyłu.

Światła zapalam poprzez zwarcie dwóch kabli bezpośrednio za przełącznikiem świateł (żółty i czerwony) i światła się włączają.

O dziwo bywa czasem, choć bardzo bardzo rzadko, że światła zadziałają na chwilę normalnie gdy przełączam przełącznikiem.

Do tego ostatnio zacząłem mieć problemy i nie mam też świateł drogowych ale to pojawiło się dopiero później.

Ktoś może mi podpowie jaka może być przyczyna ?

Edytowane przez cineksuw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam u siebie brak prawego światła mijania, żarówka ok, bezpiecznik ok, wł. świateł ok.

Czy to może być wina stacyjki? Ciężko przekręca się kluczem i jest już rozklekotana. Lewe światło lekko przygasa, mruga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam passata b5 97rok i problem taki ze nie swieci prawe swiatlo mijania to od pasażera.

Bezpieczniki ok prad przechodzi. Jak podam napiecie od postojowki to świeci gdy podlacze zolty kabel od tego wlasnie swiatla mijania załącza sie silniczek chyba od regulacji swiatel ale w drugiej lampie jak odlacze to zas włącza sie i wyje wruuuu hehe tak to opisze. Gdzie szukać przyczyny braku jednego światła mijania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączam sie pod temat. U mnie jest dokladnie to samo co opisuje kolega post wyzej tyle ze nie dziala mi z lewej strony to wsiatlo mijania. Gdzie szukac przyczyny? Czy ktos moze posiada jakis schemacik swiatel, moze jakis inny opis przewodow dochodzacych do lampy. Pomoglo by mi tez opis kolorow kabli dochodzacych do wtyczki lampy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popatrz na wyjsci z bezpiecznikow

najlepiej je zamien bo kiedys tz bylem pewny ze bezpiecznik ok byl a okazalo sie ze byl spalony niewidocznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmienilem i nic to nie pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to pomysl

jak 1 strona swieci to znaczy ze do bezpiecznikow (przynajmniej tego co swieci) idzie prad

i powinien isc do tego drugiego

 

sprawdz prubowka czy jest napiecie na bezpiecznikach

jak jest na obydwoch to przyczyna w uszkodzeniu przewodu co idzie od bezpiecznika do zarowki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz z kim to podmien włącznik świateł. Ja bym tutaj szukał winowajcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami gubią masę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności