Skocz do zawartości
Gość wasert

Problem z odpalaniem [pompa czy akumulator]

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wasert

Witam, witam (mam Passata 1,9 TD, 92r)

 

Poradźcie mi... Przymrozki już ida i po nocce gdzie temp. schodzi do -1st z odpalaniem mojego Paska rano już jest ciezko. Czasami muszę go 2x podgrzać za nim odpale a jak już kręci rozrusznik to pod maską słyszę 'stuki' tak z 2-3x i odpala (wydaje mi sie że to w rejonach silnika). Rozrusznik normalnie kręci i wydaje mi się że może pompa wtryskowa ma źle ustawiony początek. Poza tym jak odpale to kopci mi na biało, nie robi chmury dymu tylko lekko kopci na biało. A może to wina akumulatora, że już jest wykończony, obecnie mam 65Ah i już chyba wykończony po byłym właścicielu.

 

Poradźcie mi co to może być, może ktoś z was miał już taki objaw.

- Jeżeli miałbym jechać na ustawienie początku wtrysku to macie jakieś namiary na kogoś dobrego w Warszawie i ile coś takiego może kosztować.

- A co do akumulatora to zamierzam kupic 75Ah i czy taki będzie odpowiedni do mojego auta, na co miałbym zwrócić uwagę przy zakupie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz akumulator i zrób coś takiego odłącz czujnik temperatury wtedy komputer dostanie informacje że jest -35C i załączy swiece bo swiece w 1,9 TDI załączają sie gdy temperatura przekroczy -5C tak ma ustawione komputer a to że kontrolka sie swieci dłuzej to nic nie znaczy podłącz zarówkie 12V jeden koniec do masy a drugi do kapturka który wchodzi na swiece i zobacz czy żarówka sie zaswieci po przekręceniu kluczyka pewnie nie.U siebie zauwazyłem podobny problem i zamierzam zacząć od akumulatora,tylko u mnie nie ma narazie tych stuków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam nie ma komputera

Poczytaj linki od sasety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szczepanmas

Mnie chyba też czeka wymiana świeczek,bo muszę dwa razy grzać rzeby odpalił.Gdy dwukrotnie podgrzeję świece to pali na pól obrotu rozrusznika,a do tej pory palił idealnie po jednokrotnym grzaniu.Okazuje się że lekki przymrozek najlepiej testuje świeczki :|:|

Biały dymek - może to para wodna? :hyhy: U mnie też wali jak z komina dopóki się nie nagrzeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sh4d0w

W zeszlym tygodniu wyprowadzilem sobie diode i microwlacznik na kolumne kierownicy dzieki czemu przy temperaturze (w okolicy zera) widze czy swiece grzeja, jesli nie, wciskam pstryczek i sam grzeje sobie silnik - odpala na dotyk :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a od kiedy to silnik ADZ 90 KM nie ma komputera sterującego pompą wtryskową i resztą silnika toczysty diasel ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ADZ?

Witam, witam (mam Passata 1,9 TD, 92r)

AAZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

1.9 TD ma motor AAZ i nie ma żadnych komputerów :)

 

Wiecie od jakiś 2-3 tyg. mam problem z zapalaniem. Wcześniej się specjalnie nie dziwiłem bo miałem kiepski akumulator. Dzisiaj kupiłem nowy (Dynac 82Ah, 880A), no i auto postało na dworze ze 4-5 h i musiałem chechłać...

 

Jak byłem u Gościa u którego kupowałem aku to wszystko mi pomierzył (ładowanie itd) i mówił że mam upływ prądu na kablu między alternatorem i rozrusznikiem, że 1 świeca żarowa nie grzeje i że rozrusznik jest głośny, myślę że te rzeczy nie mają dużego wpływu na zapalanie.

 

Ja osobiście to podejrzewam że jest jakiś problem z dopływem paliwa, coś nie trzyma i paliwo się cofa...?

 

Doradzicie coś?

 

Dzięki za wszelkie info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od jakiegoś tyg mam problem, przy odpalaniu świeci mi się lampka akumulatora, po odpaleniu nie gaśnie dopiero jak dam mu trochę obrotów to gaśnie, tyle że dziś nie odpalił wcale. Za pierwszym razem coś zatrybił ale za drugim zero reakcji jakby akumulator siadł. Nie wiem akumulator nie jest pierwszej młodości ale wcześniej nie miałem z nim problemów przy odpalaniu, a może to świece lub przewody?? Do tego mam przerobioną stacyjkę odpala na przycisk, może tu coś jest nie tak. Proszę o odpowiedzi ew linki na forum chociaż przejrzałem sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak byłem u Gościa u którego kupowałem aku to wszystko mi pomierzył (ładowanie itd) i mówił że mam upływ prądu na kablu między alternatorem i rozrusznikiem, że 1 świeca żarowa nie grzeje i że rozrusznik jest głośny, myślę że te rzeczy nie mają dużego wpływu na zapalanie.

chyba mają.. posłuchaj tego gościa...

 

przy odpalaniu świeci mi się lampka akumulatora,

ma się świecić

po odpaleniu nie gaśnie dopiero jak dam mu trochę obrotów to gaśnie

na Twoim miejscu poczytałbym o alternatorze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dzisiaj wykręciłem wszystkie świece i okazało się że 2 kiepsko grzeją. Kabel kupię jutro i wymienię, świece kupie na allegro NGK (żadnego badziewia już nie zamontuje), co do rozrusznika to raczej zostawię to co mam, nowy to pewnie ze 4-5 stów kosztuje a używka to może być gorsza od tego co mam. No chyba że znajdę jakiegoś gościa który zajmuje się regeneracją.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co do rozrusznika to raczej zostawię to co mam

 

Jak tulejek nie ma to nawet aku żelowy z tira ci nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Teraz sprawdzałem to odpala nie najgorzej... Wymienie w następnym tyg te świece i powinno być dużo lepiej.

 

Co do rozrusznika: Radzisz wymianę? Czy te tulejki można samemu wymienić, o ile to jest to?

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał,jeżeli masz trochę pojęcia i chęci to nie ma problemu ,zawsze kasa zostaje w kieszeni i zadowolenie z wykonanej naprawy oraz nauka na przyszłość. W ubiegłym tygodniu robiłem u siebie ,ale to tak przy okazji,ponieważ wyjmowałem alternator i wymieniałem łożyska w alternatorze. Pozdrawiam-Józek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Z tym nie ma problemu, robię wszystko sam przy aucie. Tylko jeszcze jedno pytanie czy te tulejki kupię w zwykłym sklepie motoryzacyjnym czy serwis?

 

Czy też może jest coś takiego jak zestaw naprawczy?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróboj wstawic jakiś duzy aku np 90-100A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

To nie problem AKU, mam, nowy 82AH i 880A prąd rozruchu. Jak pisałem wcześniej w tygodniu będę miał nowe świece i wtedy zobaczymy.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dzisiaj postanowiłem posprawdzać bezpieczniki i przekaźnik od świec... i jako było moje zdziwienie gdy się okazało że w ogóle nie ma założonego bezpiecznika (50A) od świec żarowych tylko jakiś magik spiął przewody na krótko... ech specjaliści...

Wyjąłem i ponownie włożyłem przekaźnik no i jest lepiej z zapalaniem, jeszcze tylko nowe świeczki i ewentualnie regeneracja rozrusznika...

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jednak przekaźnik też jest walnięty... jak się go poprzegina trochę to niby załącza.

 

Koledzy kupić nowy zamiennik czy używany oryginał ?

 

Dzięki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności