Skocz do zawartości
Gość olszo

Czy napewno gaz sie opłaca????

Rekomendowane odpowiedzi

Gość olszo

Witajcie zrobiłem małą tabele o temacie czy na pewno gaz się opłaca,mam nadzieje że pomoże.

______________________________

 

A więc tak,dziś postanowiłem obliczyć i zobaczyć czy gaz sie opłaca i z tego mi wyszło że niestety nie!!!!(o ile dane które wyczytałem nie są błędne)brałem pod uwagę miasto i trasę.

 

 

Spalanie |średnia cena |Na 100km | Olej co 15tys.km

11L (trasa) |gaz.2,33zł za 1L |25,63zł |7,5L=82,50zł!!!!

6,3L (trasa) |benz.4,30zl za 1L |27,09zł |4,0L=44.00zł

 

23L (Miasto) gaz.2,33zł za 1L 53,59zł!! 7,5L+82,50zł!!!

12.3L (Miasto) benz.4,30zł za 1L 52,89zł 4,0L+44,00zł

 

 

 

 

Z tego wyszło że ludzie którzy bardzo dożo jeżdżą Passatem nie potrzebują silnika na gaz

ponieważ to jest zbędne i ponosi za sobą dodatkowe koszty!!!!Przy gazie straszliwie traci sie na oleju i na innych częściach które trzeba częściej wymieniać

 

 

 

Tabelka dotyczy silnika 2,0 16v (9a)DOHC 136km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

45 000 km rocznie spalanie gazu 10l/100 najdrożej po 2,15 zł/litr = policz

40 litrów benzyny na rozruch najtaniej po 4,14 zł/litr = policz

przy przedłużeniu badania tech ok 100zł więcej

eksploatacja jak przy benzynie + 3 razy wymiana 2 filtrów cena za całość 45 zł

45 000 km spalanie benzyny 8,5 litra benzyny po 4,14zł/litr = policz

To prawie 6000zł różnicy na korzyść gazu.

Skąd wyrwałeś swoje dane? Chyba nie chodziłeś na matematykę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olszo w Twoim przypadku faktycznie " bez sensu " ten Twój pojazd bierze wiecej LPG niż O2 ;) zauważyłeś różnice ?? bo ja widzę dwu krotną........dalsza treść postu wobec powyższego stwierdzenia nie ma logicznego wytłumaczenia do dalszego klepania w klawiature.

 

Pozdrowionka dla Wszystkich Gaziarzy i nie tylko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dołączył, jeszcze chłopak jest w szoku. Ale 6 punktów nabił. Zobaczę co napisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę w twoje kalkulacje i niedowierzam :przestraszony: 23 litry w mieście :?: Sądzę, ze raczej masz instalację nieszczelną i ci połowa spier... w powietrze. Albo coś masz nie tak z regulacją. No a to spalanie benzyny 6.5 litra na trasie, to nie wiem, jak to zmierzyłes, ale to niemożliwe, zeby przy takim silniku bylo takie niskie. To ja na autostradzie zejść moge do 7.5, ale to juz nie jest jazda. A co do gazu, to poprzedni pasek go posiadał, no i jakoś nie zauwazyłem, zebym wiecej na części wydawał. no moze raz na 3 miesiace wymieniałem filterek od gazu - nic wiecej. Olej normalnie co 15 tkm. A tak w ogóle to bym go z chęcia obejrzał - co tam masz namieszane.

No i co do swoich kalkulacji nt: opłacalnosci LPG, to niestety jeszcze raz to musisz skalkulować :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko chłopaki kolega Olsz nie ma gazu. Dane ma z księżyca. Zresztą z tematem motoryzacja raczej u niego nie bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj koledzy :rotfl: , po Waszych wypowiedziach chłopak nie będzie już lubił naszego forum :rotfl: on się tak starał, szkoda że się trochę pomylił :rotfl: Ja jeszcze tylko czekam aż ktoś założy temat: "Którą instalację gazową do mojego TDI" :rotfl::rotfl::rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olszo jezeli wszystko masz dobrze z samochdem to spalanie gazu jest 20-30 proc wyzsze od benzyny i wtedy sie oplaca, na bank nie jest to roznica 12.3L benzyny 23L gazu.Ja jezdze duzo i kiedys liczylem jak jescze byl gaz tanszy to rocznie jakies 9000zl bylem do przodu na gazie w porownaniu do benzyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Olszo nie ma gazu - dopiero planuje założyć. Dane ma z wyobrażni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurzyn zaloz CNG, bedzie mial woz lepszego kopa i litr kosztuje zlotowke costam jak w domu tankujesz(o ekologi nie wspomne). Tak ze bedziesz mial diesla super mega oszczednego, pozatym cng mniej spali niz ropy, w zimie ci nie bedzie filtra zapychalo, no wiecej zalet cng na szybkiego nie wymysle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MURGEN, wiesz ile waży wysokociśnieniowa butla do CNG do silników z zapłonem samoczynnym??? Wiesz że trzeba zabudować układ iskrowy??? Będę jeździł 2tonowym krążownikiem o mocy 115KM i wydawał tyle samo kasy co przed zabiegiem :rotfl::rotfl: . W autobusach, to się może i opłaca, ale nie w osobówkach.To tylko taki mały OT pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak on zamontował do merca sprintera, z ta waga ciut przesadziles. I bedziesz mial 125 konnego potwora ciezszego o 100kg. Czyli przy cenach ropy na 100km zaoszczedzisz a tak srednio liczac z 18 zl. Az mi zal ze diesla nie kupilem :/ Ale mu teraz slicznie silnik chodzi na gazie jak benzynka :ok:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pepo7

Też ostatnio zaczynam myslec nad LPG bo ostatnie wydatki na Pb to ponad 250zl m-cznie i po kalkulacji wyszło mi ze w ciągu roku zwraca mi sie koszt instalacji w 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pepo7 - a ty jeździsz tylko w niedziele czy co :?: 200 zeta to ja w tydzień przewaznie wydaje :zdegustowany: No czasami styknie na niecałe dwa tygodnie. Ale miesiąc za 250 złotych :?::przestraszony:

No i tez się zastanawiam nad jakąs "sekwencja" LPG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pepo7

Tyle wydaje bo mało teraz jeżdżę zimno i tylko praca dom w lecie oczywiście wiecej sie kręci i w tym sek ze bedzie sie dalej i czesciej krecic wiec LPG to jedyne rozwiazanie zreszta w poprzednim vw LPG dobrze sie spisywało i duzo smigało sie po Polsce .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomnij o cng - przetestowałem - PORAŻKA - poszukaj w moich postach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest jeszcze opcja rat na instalacje gazową w zakładzie. Każdy przed założeniem rozważa czy mu się opłaci ,zwróci przy nagłej sprzedaży wozu etc. Ja zamontowałem gaz na raty i przestałem liczyć opłacalność, gdy nadejdzie dzień sprzedaży będę negocjował cenę by "odzyskać" włożoną kaske . Instalacja kosztowała 2850 + wszystie koszty kredytu 150 . Całość rozłożona na 12 rat po 250 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio sobie policzyłem ile zaoszczędziłem jeżdżąc na LPG odkąd kupiłem pierwsze autko (Passat to już piąte przez 8 lat - wszystkie na gazie). I sam się zaskoczyłem moimi wyliczeniami, bo wyszło mi, że przez te 8 lat zaoszczędziłem 89 tysięcy zł. :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja ostatnio sobie policzyłem ile zaoszczędziłem jeżdżąc na LPG odkąd kupiłem pierwsze autko (Passat to już piąte przez 8 lat - wszystkie na gazie). I sam się zaskoczyłem moimi wyliczeniami, bo wyszło mi, że przez te 8 lat zaoszczędziłem 89 tysięcy zł. :hurra:

 

To ile ty rocznie robisz :?: A koszty instalacji odliczyłes :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rocznie robię około 70 tys. km, choć od roku już mniej. Kosztów instalacji nie odliczałem, bo w 4 na 5 aut jakie miałem kupowałem je już z instalacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności