Skocz do zawartości
Tomi B

Najdalsza podróż PASKIEM

Rekomendowane odpowiedzi

Niektórzy mi próbują wmówić że on nie da rady ale ja wierze że da

Da ale 4dni przestojów będzie :D nie wierzę w cuda nawet zadbany.

 

Ostatnio trasa OLSZTYN-HOLM (Nowegia) byłem na rybach u brata, wypad udany, drogi malina, niestety prędkość w Norwegii było trzeba trzymać , w końcu tempomat się przydał do czegoś. W Szwecji jak zwykle można zasuwać zero policji jak to u nich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gołdap -> Warszawa -> ... -> Split Chorwacja (30km za Split) i z powrotem w sumie około 4500 km z kręgiem po polsce ;) wyprawa bez najmniejszego problemu !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znam Pana który do Rzymu pojechał sc :D Fiat dał radę a VW miałby nie dać ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój rekord to 1800 km w 24H WOLVERHAMPTON (UK) - KRAKÓW (sierpień 2007) samochód wtedy to vauxhall vectra 1,6 16V (2001 rocznik)

Czas przejazdu 23 godziny z jakimiś tam przerwami oczywiście :) Póżniej ta sama trasa 24 godziny tylko że powrót. I tak około 3 razy tym autem, dodam że wcześniej tą samą trasę parę razy pokonałem starą mazdą 323.

 

Ciekawy widok miałem kiedyś na przeprawach promowych : w kolejce czekał gość w seicento (pewnie budowlaniec) z PL z całym autem po brzegi wypakowanym oraz uwaga : drabiną na dachu oraz łatą budowlana która wystawała przez otwarte okno w drzwiach. W dodatku gość miał około 2 metrów wzrostu (jak się chce to się da) Widok nie do opisania.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

PS> w okolicy Rzymu stoi fiat 126p na BIAŁOSTOCKICH rejestracjach;] Koleś sporo lat temu zajechał i tam nim się porusza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trasa ,Toruń- Hiszpania 2500km dolewałem tylko paliwo i płyn do spryskiwaczek :P spalanie srednie 6,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PS> w okolicy Rzymu stoi fiat 126p na BIAŁOSTOCKICH rejestracjach;] Koleś sporo lat temu zajechał i tam nim się porusza.

w Irlandii w mieście Cork jest jeden fiat 126p i trabant na dolnośląskich blachach

 

a paskiem najdalej to polska irlandia i powrót bez żadnych awarii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trasa Poznan - Riviera Makarska, przez Niemcy, okolo 1700 km w jedna strone, lokalne podroze na miejscu, potem powrot wspomniana trasa. Sprawdza sie pasek jako Langstreckenwagen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gliwice-Burgas przez Rumunie ok 1700km 24h na miejscu jakies 500km i Burgas-Gliwice cos koło 1600km przez Serbie 20h srednie spalanie na komputerze pokladowym 8l 4 osoby+ dziecko + bagaznik dachowy EH było super:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie tylko Podlasie-Toruń 400 km w jedną stronę średnie spalanie przy 2 osobach i średnim załadunku 5.4L/100 przy prędkości ok 110-130 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Pod Koniec Lipca chciałbym pokonać Trasę Sheffield(England) - Jastrzębie Zdrój(Polska) i z powrotem. Około 1200, 1500km w jedna stronę czyli 2400, 3000 w obydwie. Co musiałbym sprawdzić i ewentualnie naprawić w aucie żeby bezproblemowo dojechać? Passek sprawuje sie bezproblemowo turbinka ładnie śwista itp, ale wiadomo jak to bywa w tak długiej trasie. Już wiele razy forum mi pomogło i mam nadzieję że z waszą pomocą uda mi się przejechać całą europe bez najmniejszego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 razy Rugby(UK)-Grudziądz 1700km w jedną stronę, żadnych awarii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co musiałbym sprawdzić i ewentualnie naprawić w aucie żeby bezproblemowo dojechać? Passek sprawuje sie bezproblemowo turbinka ładnie śwista itp, ale wiadomo jak to bywa w tak długiej trasie.

Takie trasy to dla passata nie problem. Jak nic ci nie przeszkadza , albo nie zastanawia dlaczego tak a nie inaczej chodzi to mozesz spokojnie walic w trase. Ja jezdze duzo i glownie trasy, pilnuje przegladow i jak cos robie to zawsze pytam mechanika czy nie ma nic wiecej do zrobienia.

Sprawdz olej i cisnienie w oponach i w droge!

Ps. Nie da sie sprawdzic auta "przed trasa" a takich przypadkach najlepiej sprawdza sie ubezpieczenie typu assistance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie powróciłem z trasy okolice Liverpool-Krefeld-Bibione-Krefeld-Liverpool. Razem ponad 4000 tys kilometrów, dolewałem ciapy i pasek szedł jak złoto średnia prędkość 140-150km/h spalanie 7,3l/100km. Przejazd przez alpy niezapomniany :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
średnia prędkość 140-150km/h spalanie 7,3l/100km.

Czemu tak dużo Ci pali ? :zeco Widzę że mamy takie same silniki, ale mój przy takiej prędkości nie wyskoczył mi nigdy ponad 6 l/100km. Oczywiście mówię o średniej pokazywanej przez komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sprawdzalem po litrach. Zatankowalem do pelna przejechalem kilkaset kilometrow, ponownie zatankowalem do pelna i wyszlo 7.3l. Zadna strata jak na tak duze auto dwie osoby + bagaz.

A i jeszcze jedno alpy i bawaria dobre gorki a predkosci nie odpuszczalem :-)

Edytowane przez mruku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bytom- Zilina-Gyor-Budapest-Balaton-Zagrzeb-Crikvenica .Na miejscu około 300 km .Powrót tą samą drogą z ominięciem balatonu . W sumie około 2500 km . Jak polecicie przez słowację uwaga na fotografów .

ps.już chyba cała europa ma autostrady , a my dalej w czarnej .........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio, pierwsza dalsza podróż Passkiem = Wrocław -> Gdańsk, Gdańsk -> Wrocław. Po 500km na dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maniek84

Jak co roku Rybnik - Ostróda - Rybnik =1100 km + śmiganie na miejscu jakieś 500 km

Średnie spalanie 7,5 - 8 litrów gazu na 100 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w sobotę ruszam ;) Carlisle (UK) - Iława, ok 2200km w jedną stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności