Skocz do zawartości
Tomi B

Najdalsza podróż PASKIEM

Rekomendowane odpowiedzi

Głogów (woj. dolnoślaskie) - Edynburg (Szkocja) - Głogów ( woj. dolnoślaskie) = 4000 km w 7 dni :P. Tylko Ja i nawigacja Sony :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4000 km w 7 dni

Tyle się w 4 dni robi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja najdalsza podróż to Częstochowa - Carnon koło Montpellier we Francji, około 100km od Hiszpanii, czas w sumie w tamtą stronę i powrót do Polski 6 dni. Cały wypad to 3 tygodnie ale z dzieciakami i ze zwiedzaniem. Kolega który musiał wracać wcześniej zrobił tą trasę w 1 dzień. Dla mnie szok!! w sumie to około 5000km wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2008 - wegry

 

porta westfalica - siofok i spowrotem

pic0001k.th.jpgdscn0677h.th.jpgdscn0664s.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh mało prawdopodobne

5000km / 24 h wychodzi średnio 208 km/h !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie jasno napisałem. Kolega wracał z Carnon do Częstochowy. A to nie 5000tys km tylko pewnie około 2000. Cały czas autostrada i jechał przez Niemcy. JA wracałem 3 dni i przez włochy. tyle, że jeszcze zwiedzałem sobie coś tam po drodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Półtora miesiąca temu Zajączkowo - Vacarisess (SP) - Zajączkowo - razem 5200 km, w tamtą stronę jako samotny kierowca 36 godzin z powrotem 30 godzin także w pojedynkę :)

Passacik odbył tą podróż bez żadnych problemów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu z Bytomia do Angli do Southampton i z powrotem wyszło 3400 km wszystko w 3 dni. Autko dało rade bez zająknięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się "pochwalę" Danzig-Munchen-Danzig 2200 km w 24 godziny Pasztetem B4 1.9 TDI mojego brata. W jedną stronę on kierował, a spowrotem ja. Ciągneliśmy stamtąd ciężką, 1 tonową, 8 metrową przyczepkę. I teraz najlepsze tankowaliśmy pod korek koło Świecka i wystarczyło paliwa na powrót do Gdańska :)

 

Nie była to moja najdłuższa podróż oczywiście, ale najbardziej niewyspana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trasa Warszawa - Kals tam i z powrotem 2560km :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chełm - Oslo. Trasa bez promu, cała droga na kółkach bez pływania promem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lobson

witam milosnikow dlugich podrozy;)

wroclaw - paryż (prze belgie) 1350 ,dwie godzinki snu i z powrotem na wrocek!

ubytek g12 3litry w dwie strony;(

pzdr pasko-maniacy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku Gdańsk - Florencja - Neapol - Sorento - Rzym - Wenecja - Wiedeń - Gdańsk, sam kierowałem :P 5tys km w 2 tyg zerwany kabel od czujnika grubości klocków, poza tym brak afer w aucie.

 

Poprzednie lata:

 

PL-Słowacja-Węgry-Rumunia Bukareszt-Constanca-Złote Piaski - Turcja (przejazdem do Grecji) - Kavala - Chalkidiki - Saloniki - Varna - przez Dunaj do Rumunii - Węgry - Słowacja - PL w sumie 7tys. km(2tyg. oczywiście 1 kierowca :P) W grecji padło oświetlenie wnętrza, jazda bez oświetlenia stacyjki w nocy (brak prędkościomierza :/) po powrocie okazało się że zwarcie w kablu oświetlenia tylnej zapalniczki przepala bezpiecznik...

 

Wwa- poznań- berlin - Antwerpia - Luxemburg -Paryż - Brugia - Berlin - WWa (niecałe 4tys km), awarie: spocone osłony przegubów do wymiany, luz na końcówce drążków

 

Gdańsk - Budapeszt - Zagrzeb - Zadar - Dubrownik - Peliesac - Korcula - Zadar - Zagrzeb - Wiedeń - Wawa (2tyg. 4,5tys km, 1 kerowca oczywiście), awarie: kilma zwariowała na chwilę ale wył-wł stacyjki i jedziemy dalej :) - btw. głupota że nie sprawdziłem stanu nabicia itp a było pustawo

 

W 3 lata przejechane w sumie 90tysi, wymienione:

-całe zawieszenie przód,

-filtry wszystkie po kilka razy (oleju, paliwa, powietrza, kabiny),

-silnik wycieraczek przód + regeneracja mechanizmu

-zregenerowany silnik wycieraczek tył

-nowe tylne "odboje" amorków

-łącznik metalowy elastyczny katalizator - turbina

-zawór EGR

-lampy przód (stare zmatowiały)

-kilka żarówek z kokpitu

-nowe opony zima i lato

-mechanizm opuszczania szyby prawej przód (urwana linka w starym)

-w trasie padł alternator - wymieniony na zregenerowany (hula już 2 lata :)

-nowy wentylator klimy

-kilka razy nabijana czyszczona klima

-nowy osuszacz klimy

-rozrząd+napinacze+paski+pompa wody,

 

Tak akurat w robocie sie nudze to sie rozpisałem :P

Generalnie auto nie najtańsze bo dużo drobiazgów ma ale odwdzięcza się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w tym roku miałem dwie pierwsze poważniejsze długie trasy

 

Szczecin - Praga - Szczecin ( przez Niemcy ) około 1300km - 10h mi to zajęło łącznie z 3 osobami na pokładzie ( wycieczkowicze :P )

 

tydzień temu Szczecin - Arnhem - Szczecin ( również przez Niemcy ) około 1600km - 16h mi zajęło, miałem odpocząć chwilę w Arnhem, ale trzeba było wracac od razu, także praktycznie bez przerwy.. 2 osoby na pokładzie i reszta zapakowana workami "ze wszystkim" po sufit.

 

na tej drugiej trasie, wracając, ominałem we mgle ten karambol na A2 co był w zeszły weekend, napewno słyszeliście.. miałem raczej szczęście, bo to sie stało dosłownie 15minut przede mną, przejechałem przez jedną wieś pod autostradą i zaraz spowrotem na A2, ale jak wróciłem do domku i ogarnąłem, że to właśnie było to, zrobiło sie ciepło ;)

 

planowane wyprawy na rok 2012.. Paryż i później Barcelona

 

w trakcie nic nie szwankowało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdańsk - Split (przez Monachium) i powrót, łącznie ok 5000 km. Usterek brak. Myślę, że jeszcze bardziej dumny ze swojego auta był właściciel poloneza trucka na białostockich numerach, którego tam widziałem. :) Taką maszyną chyba bym się nie odważył wyruszyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PL-Słowacja-Węgry-Rumunia Bukareszt-Constanca-Złote Piaski - Turcja (przejazdem do Grecji) - Kavala - Chalkidiki - Saloniki - Varna - przez Dunaj do Rumunii - Węgry - Słowacja - PL

 

kolego jak radziłeś sobie z noclegami ?

brałeś drożyznę jak idzie, czy zamawiałeś wcześniej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego jak radziłeś sobie z noclegami ?

brałeś drożyznę jak idzie, czy zamawiałeś wcześniej ?

 

Cześć,

Spałem 2 razy w aucie na stacji, akurat wyszło że w Rumunii oba, a tak to w złotych piaskach w bułgarii miałem kontakt do prywatnego domu gdzie spałem tydzień, rewelacja bo ludzie lokalni i tanio (w razie czego chętnie sie podzielę kontaktem).

Ze złotych piasków można było w 1 dzień przez Turcję do Kavali w Grecji - tam mieli po 45euro średnio, ale w kryzysie po tej cenie miałem 2 pokoje z wyjściem na ogródek :)

Raczej drożyzny nie brałem :P nie zamawiałem nic wcześniej, można obejrzeć gdzie jest najładniej i wtedy wybrać, wybór raczej duży, stresów nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

b5 ogólnie dużo robi u mnie kręcąc się, w tydzien ok 2 tys, a b6 najdalsza to Bolesławiec - Split (około 1550 km) w tedy w tydzien b6 zrobiła prawie 6 tys km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczecin-Salzbug-Dubrovnik-Podgorica (Czarnogóra) - Sarajewo - Ljubljana - Szczecin. W sumie 4700 km w 10 dni urlopu. Spanko z żoną gównie w passaciku przy rozłożonych tylnych siedzeniach. Praktycznie, żadnych awarii poza przerwaniem się kabla od czujnika grubości klocków przy którym ktoś wcześniej grzebał. Średnie spalanie 5,5 l/100km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności