Skocz do zawartości
Gość jabol79

Temperatura silnika - szybkość nagrzewania

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie jest na 45.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym trybie gdzie wyświetla prędkość i pozostałem info tak? Prędkość masz na 16kanale?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj o 5 rano -22 , grzanie świec 2x i odpalam .Po ok.7km na szafie 90stC . Podczas dalszej jazdy i na postoju na wolnych obr. temp na wskażniku cały czas się utrzymuje j.w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie fakt spadku temp przy właczonym ogrzewaniu bo jest tu i taki wątek wiec te swiece od pogrzewania płynu są moze lekarstwem na wiele bolaczek,np słabe ogzrewanie,niedogrzewanie auta,spade temp na postoju i słynne bulgotanie.A w tu u kazdego jest inaczej u jednych temp momentalnie spada u innych a innym trzyma rowno 90!

Edytowane przez kermit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mam podobne bolączki tyle ze na postoju temperatura sie buja miedzy 45-90 C.. Powiedzcie mi czy w AFNie wystepuje swiece od podgrzewania plynu i ile jezeli istnieja..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurcze mam podobne bolączki tyle ze na postoju temperatura sie buja miedzy 45-90 C.. Powiedzcie mi czy w AFNie wystepuje swiece od podgrzewania plynu i ile jezeli istnieja..

Tak istnieją 3 poszukaj, a znajdziesz dokładne info co gdzie jak.

 

A wie ktoś może czy w 1,9PD AVF AWX i pokrewnych występuje coś jak te świece w AFN ? chyba czymś ten płyn w naszych pd`kach też jest dogrzewany, czy po prostu, sprawność nagrzewania się motoru została poprawiona jakoś i nie ma potrzeby dogrzewania? pytam z ciekawości... ponieważ obiło mi się o uszy, że w nagrzewnicy są jakieś płytki, które podobno działają na zasadzie tych świec jak w AFN.

Pozdrawiam Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie trapi ten problem.

Może jakieś foto zabudowy termostatu w 1.9 ATJ PD 115 kw 85km.

Jak go wymienić i czy trzeba spuszczać płyn z układu chłodzenia .

Czy podczas wymiany tych trzech świec do podgrzewania płynu chłodzacego

należ spuścic płyn ? Proszę o pomoc!

t_151586425_169.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ate pompy podciśnienia to do czego?!

Za nimi znajdująsię świece do pdgrzewania płynu w układzie chłodzenia

 

---------- Post added at 16:09 ---------- Previous post was at 16:07 ----------

 

Są trzy sztuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 10 km temp. 75 C* na postoju spada do 50-60 C*

Górna rura wlotowa do chłodnicy ciepła idzie zza silnika od strony kabiny.

Dolna rura ,która wychodzi z dolnej części chłodnicy zimna - biegnie do bloku silnika po prawej stronie oraz do zbiornika wyrównawczego(obie zimne ) Pomocy co w takim przypadku może byc przyczyną niedogrzania silnika . Dodam jeszcze że autko jest bez zabudowanych osłon dolnych pod silnikiem oraz górnej pokrywy. Temperatura powietrza -10 C*

215_P6273.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam dokładnie to samo !!!! nie pomogło wymiana czujnika temperatury termostatu ( orginały) dzieje sie tak całe czasy czy to zima czy jesień czy wiosna temperatura 90 stopni ,staje i mam właczone ogrzewanie i temperatura po chwili spada !!!! po podłaczeniu komputera odczyty były takie że gdy temperatura na wskażniku spadła to na kompie trzymała 89 stopni umnie akurat jest walniety chyba wskaźnik !!!!!

tez mialem tak, ze wskazowka temperatury na rozgrzanym silniku po zgaszeniu motoru i odpaleniu co jakis czas miala wahania (70-80 i nagly powrotdo 90). Po wymianie czujnika temp wszystko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki

 

---------- Post added at 21:40 ---------- Previous post was at 21:40 ----------

 

myslę co dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Arti291278

Mój pasek 1.9 TDI 110 km (afn) 90 stopni to jest po przejechaniu jakieś 7 km a ciepłe powietrze to już praktycznie po 1 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój pasek 1.9 TDI 110 km (afn) 90 stopni to jest po przejechaniu jakieś 7 km a ciepłe powietrze to już praktycznie po 1 km

 

popieram u mnie po 5 km 90, ale termostat wymieniłem, wczesniej po12km,

 

---------- Post added at 22:08 ---------- Previous post was at 22:00 ----------

 

swiece znalazlem, a jak je sprawdzic ,grzanie mam dobre ale z ciekawosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem i niestety nie ma u mnie na kanale 45 temp w Climatroniku:( wie ktoś gdzie mogę to znaleźć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba też wymienię termostat może ktoś udzieli mi kilka wkzówek jak się do tego zabrać. Ile kosztuje termostat .?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie szukać tych świeć? Tam na grodzi silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie szukać tych świeć? Tam na grodzi silnika?
Gdzie szukać tych świeć? Tam na grodzi silnika?

ż tyłu silnia w jego górnej częśći prz wkupompie w silnikach PD-tdi juz o tym pisaliśmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba też wymienię termostat może ktoś udzieli mi kilka wkzówek jak się do tego zabrać. Ile kosztuje termostat .?

Trzeba spuscić płyn, żeby wymienic termostat. A koszt? Około 80 zeta za Wahlera.

 

 

 

Gdzie szukać tych świeć? Tam na grodzi silnika?

Poczytaj: Świece układu chłodzenia ----klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności