Skocz do zawartości
darek120

Wymiana kierownicy z cztero- na trójramienną.

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Jestem wlasnie po wymianie kierownicy z 4ki na 3jke. Wszystko ladnie pieknie tylko poduszka ma lekki luz i troche odstaje. Zatrzaski nie sa uszkodzone, sprezynki na miejscu i wsio a jednak troche sie rusza. Jakies pomysly badz sugestie? Juz przez chwile myszlalem o podklejeniu jej do 'klaksona' ale troche prowizorka zalatuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio sam widzialem jak poduszka z 3 nie pasowala do innej 3. mozliwe ze jednak byly dwa albo 3 rodzaje poduszek i kierownic. jakis roznia sie miedzy soba wymiarami ksztaltem rozmieszczeniem zatrzaskow itp moze masz kierownice z poduszka z innej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasowac pasuje. Jest jednak nieco luzna. Chyba musze porownac z inna poprostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pasowac pasuje. Jest jednak nieco luzna. Chyba musze porownac z inna poprostu.

może jest tak samo jak w czteroramiennej... tzn sa dwa rodzeje zatrzasków poduszki, jedne są plastikowe a drugie metalowe. nie mierzyłem tego ani temu podobne.

duperel a poducha odstaje

Edytowane przez marcinL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kupilem na slepo i wszystko pasuje :) Glupi ma szczescie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się ktoś orientuje czy kierownica trójramienna od passata B6/GolfaV/Tourana pasuje do 3BG, w sensie czy najdzie na wieloklin z 3BG? A może ktoś robił taką przekładkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś zakładał do 3bg kierownice od polo powyrzej 02 roku?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakoś nie mogę namierzyć fotki nr.2.Podpowiedz gdzie ona jest:niekumam:niekumam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

chciałbym się upewnić, przeczytałem cały wątek- mój problem dotyczy taśmy,świeci bład mechanik powiedział ze musze nabyć taśme i on ją wymieni i tu jest mój problem- chce kupić taśme mam kupić obojętnie jaką tzn taką jak na zdjeciu

http://img141.imageshack.us/i/img79443de.jpg/

i nie przejmowąc się numerami? czy musi być idelana dobrana do danego modelu.

Moje auto 3bg 2001 kierownica trójramienna. Dzieki z góry za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy musi być idelana dobrana do danego modelu.

Chyba nie było różnych taśm w pasatach, ta z foto powinna pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki serdeczne za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko ladnie pieknie tylko poduszka ma lekki luz i troche odstaje. Zatrzaski nie sa uszkodzone, sprezynki na miejscu i wsio a jednak troche sie rusza.

 

Dokonałem właśnie zmiany kierownicy na trójramienną i mam taki sam kłopot. Czy ktoś z was zna jego przyczynę ? Póki co mam jeszcze przez chwile możliwość zwrotu kierownicy, więc będę wdzięczny za odp ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzies na forum czytałem ze były różne rodzaje zaczepów w poduszce i dlatego nie wszystkie poduszki pasowały do trójramiennej kiery , moze ktos to jeszcze Ci potwierdzi albo poszukaj na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem, szukałem, ale to jedyny wątek, w którym znalazłem o tym wzmiankę. Do tej pory słyszałem jedynie o różnych rodzajach zaczepów do czteroramiennej kierownicy, a co do dwóch typów poduszek do trójramiennej kiery, to w wypadku drugiego nie chodzi o ta poduchę z W8 ?

Edytowane przez JotEm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis wymienialem z cztero na 3 ramienna. poszlo super gladko ku nawet mojemu zaskoczeniu. nie odlaczalem nawet klemy z akumulatora ( ALE KONIECZNIE BEZ KLUCZYKA W STACYJCE). odlaczylem poduche z 4-ram.,potrzebny klucz 12 tzw.SPLINE, gwiazdka, odkrecamy i finito. wciskamy nowa kierownice i gotowe.Jest nabity znaczek na wieloklinie na kierownicy i na kolumnie takze ustawienie na wprost tez nie jest trudne.roznica w wygladzie kolosalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy poduchy o jakim numerze szukać aby pasowała do kiery 3 ramiennej? Po podobno nie wszystkie psują prawda to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasują wszystkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do polifta też? Ktoś tam kiedyś pisał ze kupił kiere i oddzielnie poduszkę i coś dostawało lub nie dało się spasować…wolę się więc upewnić:)

Jako ze poduszka i kiera w drodze odpowiedzcie jak rozwiązać problem kabelków od klaksonu. 1 pasuje normalnie a co zrobić z 2?

Edytowane przez 126tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic?

Nie prawdą jest ze każda poduszka pasuje:( kupiłem kierownice oddzielnie i poduszkę i poduszka nie pasuje do kiery lub odwrotnie:/ numer poduszki:3B0880201AJ jaki powinien być numer poduszki trojramiennej do B5FL?

Edytowane przez 126tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności