Skocz do zawartości
Gość phans

Ubezpieczenie samochodu w Liberty Direct

Rekomendowane odpowiedzi

Czy tylko ja mam deja vu? Czemu posty kopiujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na czymś to musi się odbić... Ciekawe jak z wypłacalnością szkodową :D P.S. Nie chciałbym żeby wyrządził mi szkodę ktoś kto ma OC u jednego z operatorów direct: Axa, Liberty, Aviva czy inne Link4 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja tam idę do CUK-u jeśli ubezpieczam swoje auto wyliczają gdzie najtaniej i osobiście mam w HDI asekuracja

 

ja też miałem a teraz mam w MTU (moje towarzystwo ubezpieczeń) i płacę 400 z groszem. Jak dzwoniłem w maju to axa, LD, link4 mieli stawki około 500-600zł. to jest samo OC + NW bez AC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najgorsza jest ta zwyżka za wiek, tak było by całkiem tanio ja mam OC+ NW+ laweta w razie kolizji płacę 600 zł ale mam stare autko już 1.8 silnik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
P.S. Nie chciałbym żeby wyrządził mi szkodę ktoś kto ma OC u jednego z operatorów direct: Axa, Liberty, Aviva czy inne Link4

 

ja miałem ta wątpliwą przyjemność dochodzić przez 3 miesiące odszkodowania od link4 za wjazd w tył mojego Passata. w pierwszej kalkulacji policzyli około 1000 zł. jak w kalkulacji nie znalazłem światła tylnego(pęknięty klosz) wysłałem zdjęcie klosza i poprosiłem o włączenie do wyceny to mi obniżyli do 450 zł kwotę która mogą wypłacić. złodzieje!!! od teraz jestem już uczulony na wszystkie pseudo tanie ubezpieczenia typu direct. a ich klienci... no cóż w razie kolizji zawsze wzywam policję. raz się sparzyłem i już im nie ufam. a protokół policyjny ze zdarzenia jest niepodważalny w razie jakby chcieli machlojki robić w relacji ze zdarzenia.

 

osobiście mam polisę OC+NW+ asistance w TUW (towarzystwo ubezpieczeń wzajemnych) i płacę 389 na cały rok.( zniżki 60% plus coś tam za kontynuację opuszczają)

Edytowane przez kaczord

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też 5 lat temu przechodziłem masakrę z link4. gość mi skasował golfa II wyliczyli szkodę całkowitą na 3000zł gdzie auto kosztowało na giełdzie około 5000-6000. po 2 odwołaniach podneisli o 700zł i napisali że resztę mogę odzyskać sprzedając części z samochodu. nie pomagało nawet powoływanie się na przepisy że auto na złom trzeba zdać kompletne a za każdy brakujący kilogram jest kara do 10zł/kg. starciłem na nim dużo ale musiałem się zgodzić bo trzeba mi było szybko kasy na nowe;/ ale właśnie tak to jest ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, także lepiej dopłacić te pare złotych i mieć spokój, że w razie czego ktoś komu wyrządziliśmy szkode nie będzie musiał się wozić po sądach :) Chociaż jak znam życie to wielu będzie miało podejście typu: "a co mnie to obchodzi, niech się martwią, ja mam OC wykupione" :) Chociaż z drugiej strony to ktoś musiałby się zająć tymi firmami i ich pseudodziałalnościa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W naszym pięknym kraju 20 lat kapitalizmu odbija się komunijną oranżadą. Towarzystwa ubezpieczeniowe traktują nas jak klienta zachodniego, bo nasz pieniądz jest tak samo cenny, dopóki nie wykupimy polisy.Wszystko się zmienia gdy 3ba wypłacić odszkodowanie. Niestety nasz półświatek polityczny (niezależnie od ugrupowania) ma w głowie rożne pilne bieżące kłótnie i nie ma czasu zając się prawem, które skończyłoby z tą bandyterką.

Przykład:

Do niedawna jeśli ogłoszono wyniki przetargu np na drogę to zawsze jakaś firma przegrywająca przetarg składała odwołanie. Inwestycje ciągnęły się latami. Teraz żeby złożyć odwołanie 3ba dać zastaw w wysokości bodajże 10% wartości inwestycji. W przypadku 100 mln PLN to 10 PLN 3ba wyłożyć. jeśli odwołanie jest niezasadne wniosek jest odrzucany a zastawiona kasa przepada.

 

przenosząc to na ubezpieczenia

Załóżmy że szkoda jest rozliczana gotówkowo. Uwzględniono wszystkie czynniki tj lakierowanie części itd. Jednak jakimś cudem wycena jest na 1200 PLN. My uznajemy że to za mało bo przeprowadziliśmy wywiad i minimum kasy jaka pozwala na naprawę to 3000PLN. Ustawodawca daje szansę ubezpieczycielowi na poprawę wyceny w ciągu 7 dni. Następnie jeśli kwota z ubezpieczenia jest niesatysfakcjonująca idziemy do instytucji która zwie się np. rzecznik ubezpieczonych. Ta instytucja zapoznaje się z dokumentami i orzeka, że na podstawie opinii niezależnego rzeczoznawcy ubezpieczyciel poleciał z nami lub też ma rację.Gdy miał rację płacimy za rzeczoznawcę i nasz pech. Gdy jednak oszukano nas, ubezpieczyciel musi zapłacić podwójna wartość różnicy jaka wynikła z rozbieżności wyceny ubezpieczyciela i niezależnego rzeczoznawcy i pokryć koszty sprawy.

 

Chodzi o to, że w chwili obecnej ubezpieczyciel nie ma za wiele do stracenia. Zaniża kwoty i tyle. Sąd jest drogi i czasochłonny. Gdyby była powołana instytucja która ( jak NIK albo Rzecznik Praw konsumenta) mogłaby sama nakładać kary finansowe i by sypała tymi karami za każdy wałek, to wówczas mogłoby się coś zmienić. Niestety dziś prawo nie chroni słabszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze warto porównac kilka ofert firm ubezpieczeniowych i wybrac tą najbardziej optymalną w stosunku: cena-pakiet ubezpieczeń. Przez wiele lat kurczowo trzymalem sie PZU,ale teraz wiem ze to był błąd:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
od teraz jestem już uczulony na wszystkie pseudo tanie ubezpieczenia typu direct. a ich klienci... no cóż w razie kolizji zawsze wzywam policję. raz się sparzyłem i już im nie ufam. a protokół policyjny ze zdarzenia jest niepodważalny w razie jakby chcieli machlojki robić w relacji ze zdarzenia.

 

osobiście mam polisę OC+NW+ asistance w TUW (towarzystwo ubezpieczeń wzajemnych) i płacę 389 na cały rok.( zniżki 60% plus coś tam za kontynuację opuszczają)

Lepiej żebyś sam nie musiał się przekonać jakie to dobre towarzystwo (jeśli chodzi o wypłaty) ;) Co prawda nie direct, ale na jedno wychodzi. Więc poniekąd sam sobie zaprzeczyłeś (no może nie zaprzeczyłeś, ale nadal masz to "pseudo tanie ubezpieczenie") :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Od niedawna PZU też ma swoje Direct i od wakacji mają dobre stawki bo dużo ludzi poodchodziło od nich i teraz zaczynają się bić o klienta. Sam mam MTU i jak się skończy to idę do normalnego ubezpieczyciela już z odpowiednimi zniżkami.

Edytowane przez carlos770

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja tylko swoje 3 grosze wtrącę.......

 

ubezpieczenie OC - jest obowiązkowe....wiec nie ma znaczenia w jakiej f-mie się ubezpieczymy.......

 

ubezpieczenie AC - jest dobrowolne...więc niczym je zawrzemy....należy dokładnie sprawdzić....czym nas kusi TU przed podpisaniem......

 

 

wszelkie pakiety OC+AC+NNW+coś tam jeszcze + ubezpieczenie mieszkania, psa, roweru...itd......są obwarowane pewnymi zasadami, lub warunkami.....

 

co do OC sprawa jest prosta......

 

ale pamiętajcie że dla ubezpieczyciela, klient zawierający OC nie jest ważnym klientem......bo za jego szkodę oni muszą innym wypłacić......a i stawka niska.......

 

przy AC.....klient jest ważny (przy podpisaniu umowy).....później....wszystko zależy od tego co podpisał..........

 

w życiu jest tak że nikt nie chce wywalać pieniędzy bez sensu, a szczególnie jak ich za dużo nie ma (pomijam potentatów finansowych :D)...więc?

wybieramy w miarę tanią składkę......lecz...... nie czytamy (czasem się zdarzy) warunków ubezpieczenia.....

a tu........wariantów.....full................(nawet bez udziału własnego i amortyzacji)

lecz te wszystkie AC pakiety są obwarowane pewnymi innymi szczegółami, choćby takimi jak obowiązek przedstawienia rachunków (faktur) za naprawę.....(np. opcja warsztat)...

jest i kilka innych drobniejszych.....

 

temat jest jak rzeka.......

 

 

reasumując...

 

pamiętajcie że cena za OC - najmniejsza jest ok :)

mała cena za AC.....już nie jest ok......

 

a pakiety......są po to aby klient wykupił......tanio....całość i wpłacił składkę....

 

 

przecież nikt nie zakłada że będzie miał z AC szkodę..........:D

a jak już się zdarzy?.........................niech poczyta umowę AC......a później ........(każdy sam sobie dopisze..........................)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce się wymądrzać ale z doświadczenia wiem jedno - jak ubezpieczenie jest direct to i wypłata będzie direct - niestety w negatywnym tego słowa znaczeniu.

Kolega powyżej pisał o tym że tanie OC jest OK - jest tak tylko w momencie płacenia składki, ale już żaden z nas nie chce znaleźć się w skórze kierowcy którego stuknął ktoś z Directem lub innym podobnym tanim szmelcem. Poważne firmy wypłacają uczciwą kasę zarówno z tytułu AC jak i OC - chodzi im o to że wkrótce ten któremu likwidowali szkodę może zostać ich klientem i przynieść korzyści - tak kształtuję się polityka w rozsądnie zarządzanych firmach ubezpieczeniowych.

 

Pewien Zakład Ubezpieczeń też juz ma directa i przy okazji też już zszedł na psy jeśli chodzi o wypłaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawelkoszerski

Ja natomiast polecam autocasco w HDI Asekuracja. Cena okazała się dla mnie bardzo atrakcyjna i polecam zapoznanie się z ofertą tego ubezpieczyciela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast polecam autocasco w HDI Asekuracja. Cena okazała się dla mnie bardzo atrakcyjna i polecam zapoznanie się z ofertą tego ubezpieczyciela.

 

ciekawe jak bedzie z wypłate w razie ewentualnej szkody.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość teddy

Jak ktoś pisze, że udało mu się znaleźć tanią polisę OC, to zaraz na forum pojawiają się głosy "Zobaczymy, jak będzie z wypłatą". Czy przypadkiem nie przemawiają tutaj stereotypy? Czy każdy direct musi zaraz być nierzetelny? Ciekawi mnie, ile osób rzeczywiście doświadczyło wypłaty z tytuły OC z directa? Ja miałem taki przypadek. Chodziło o Liberty. I chyba rozczaruję wielu, jeśli powiem, że nie miałem problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już pisałem że doświadczyłem wypłaty a OC Link4. 4 odwołania a dostałem mniej lekko licząc jakieś 1500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tadekbaranek

A gdzie polecacie dobre i tanie ubezpieczenia dla samochodu? Nawet nie chodzi mi tutaj tak bardzo o ceny ubezpieczenia, tylko bardziej o zakres usług jakie dany ubezpieczyciel oferuje w tej umowie.

Edytowane przez tadekbaranek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się,że pośpiech to najgorsze co może byc podczas zakupu ubezpieczenia. Warto porównac oferty kilku firm i wybrac tą najbardziej odpowiednią. Często to co jest tanie,nie zawsze oznacza ze jest dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kpietak

Niedawno kończyło mi się ubezpieczenie. W PZU wyliczyli mi za samo OC

612 złotych, z ciekawości wszedłem na stronę Liberty Direct bo słyszałem ze tam

jest taniej dla leciwych i doświadczonych kierowców i po wyliczeniu wyszło 402 zł.

Poszukałem po necie kodow na dodatkowa zniżkę i po wpisaniu tego kodu

2011-76020744

dostałem jeszcze 50 zl za oc (podobno za ac kod daje 100 zl ale ja nie mam ac), zaczalem jednak "obniżać" dalej i po zapłaceniu całej składki karta kredytowa moje oc wyniosło

tylko 308 zl !!! Puki co to najtaniej co udalo mi sie trafic - drugie auto mam w mbanku jeszcze i tam za audice powiedzieli mi 420zl i miało to byc najtaniej jak tylko mozliwe. Chyba wiec Liberty nie jest takie złe... Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności