Skocz do zawartości
Gość rad-28

kasowanie informacji o servisie??

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Payek

Witam

Ja u siebie próbowałem sposób podany powyżej, ale oprócz napisu "service" nie pojawia się nic. Żadnych "---" ani niczego takiego. Po przekręceniu pokrętła od zegara w prawo na wyświtlaczu pojawia się ponownie przebieg całkowity oraz dzienny. Czy coś mam "skopane" ?

________________________________

Passat 3B 2000 Sedan 1,9 TDI (90KM)

[email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MaciekGT

U mnie metoda Suchego prawie zadziałała, tzn po pokazaniu się ------- odpaliłem silnik, potem go zgasiłęm i wszystko było OK. Bez włączenia silnika (czyli jedynie właczenie zapłonu), po wyjęciu kluczyka ze stacyjki insp powracała.

Pasek z 1999r ale kupiony w Polsce w salonie... :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam - u mnie też trzeba było włączyć silnik - samo włączenie zapłonu nie wystarczyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiork

Witaj kolego , mógłbyś przesłać mi na maila ten programik do kasowania inspekcji...? Dziekuję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś wie jak ustawic żeby ponownie pokazał komunikat serwis za okreslona liczbe km ,bo skasowac umiem i nawet załaczam 4 zera do wpisania ilosci km ale nie wiem czym zatwierdzic ,ustawiam caly czas za 1 km i nic z tego juz pomysly mi sie wyczerpały :zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiśćie poskutkowało . Suchy masz leb dzięki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja skasowałem u siebie, przynajmniej tak mi się wydaje bo zrobiłem zgodnie z instrukcją i wszystko się zgadza. Pytanie mam takie, czy ustawia się ilość przejechanych kilometrów do następnego serwisu i czy czy mimo że kasuje przeglądu to będę musiał za jakiś czas odwiedzić ASO:628:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po skasowaniu komunikatu, zaczyna ci liczyć od nowa. Musiałbyś tylko sprawdzić VAG-iem - jaką wartośc masz wpisaną w komputerze, czyli co ile ma wyświetlać ci komunikat o serwisie. Średnio jest to co 15 tkm, ale przy serwisie LONG life - jest 30 tkm :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki kolego. Ważne jest to że nie trzeba jeździć i kasować w ASO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yanik44

witam zaświeca mi sie kotrolka oleju na żółto porzedzając jednym długim piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiip. wymieniłem olej bo i tak musiałem ale kontrolka nie zgasła , zaoala sie ciągle gdy uruchamiam silnik.

 

Co zrobić by tą inspekcję usunąć passat b5 rok 1999 z komputerem na środku lewa strona zegar prawa licznik kilometrów.

 

prosze dajcie znać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam zaświeca mi sie kotrolka oleju na żółto porzedzając jednym długim piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiip. wymieniłem olej bo i tak musiałem ale kontrolka nie zgasła , zaoala sie ciągle gdy uruchamiam silnik.

 

Co zrobić by tą inspekcję usunąć passat b5 rok 1999 z komputerem na środku lewa strona zegar prawa licznik kilometrów.

 

prosze dajcie znać

 

Kasowanie inspekcji olejowych i diagnostycznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yanik44

No fajno dzięki zaraz lecę do passacika i prubuje to w/w sposób skasować. Ale wspomne że dziś byłem u Elektromechanika (znajomy,siedzieliśmy godzinę) i próbowaliśmy skasować ten błąd VAG-iem i nic nie pomogło, dalej sie pokazuje. Pokazuje również że jest jakiś błąd tzn. usterka mechaniczna. I tu się zaczynają schody: jaka, gdzie i czy czasem nie wiązać tej świecącej kontrolki oleju na żółto z tą właśnie usterką???....:633:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wyskoczył ma napis "servis za 3 tys km" i czy ja posiagajac kabelek moge sprawdzic o co mu chodzi? bo ustwil to poprzedni wlasciciel a ja nie mam pojecia po co mam jechac do serwisu...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Wyskoczył ma napis "servis za 3 tys km" i czy ja posiagajac kabelek moge sprawdzic o co mu chodzi? bo ustwil to poprzedni wlasciciel a ja nie mam pojecia po co mam jechac do serwisu...?

 

Na wymianę oleju. Wystarczy żebyś poczytał wątek to byś wiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał yanik44 Zobacz post

witam zaświeca mi sie kotrolka oleju na żółto porzedzając jednym długim piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiip. wymieniłem olej bo i tak musiałem ale kontrolka nie zgasła , zaoala sie ciągle gdy uruchamiam silnik.

 

Co zrobić by tą inspekcję usunąć passat b5 rok 1999 z komputerem na środku lewa strona zegar prawa licznik kilometrów.

 

prosze dajcie znać

Kasowanie inspekcji olejowych i diagnostycznych

 

 

witam.

z tego co się orientuje to jak wyświetla sie komunikat o "serwisie olejowym" to nie towarzyszy temu żadna kontrolka (tylko komunikat).

a żółta kontrolka oleju (konewka) to czujnik poziomu oleju.

więc albo nie masz oleju, albo czujnik ma jakieś zwarcie.

kiedyś miałem podobnie czasem zapalała się żółta konewka przy przekręceniu zapłonu, nie zawsze czasami.

pomyślałem oleju ni ma, sprawdziłem, stan ok. więc czujnik do d....y bo olej jest albo go nie ma, a z tego co kontrolka gada czasem olej jest a czasem go nie ma.więc????????dziwne.

w między czasie wyświetlił sie serwis olejowy, skasowałem komunikat, wszystko ok ale co jakiś czas żółta konewka się wyświetlała, pomogła wymiana czujnika poziomu oleju.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kamil8000

witam wszystkich a może ktoś wie jak kasować ten "Service jetzt" w nowych B6 ??? tam nie ma żadnego pokrętełka do pokręcenia w prawo a próbowałem tylko wciskać to nic się nie dzieje ???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yanik44
witam.

Z tego co się orientuje to jak wyświetla sie komunikat o "serwisie olejowym" to nie towarzyszy temu żadna kontrolka (tylko komunikat).

A żółta kontrolka oleju (konewka) to czujnik poziomu oleju.

Więc albo nie masz oleju, albo czujnik ma jakieś zwarcie.

Kiedyś miałem podobnie czasem zapalała się żółta konewka przy przekręceniu zapłonu, nie zawsze czasami.

Pomyślałem oleju ni ma, sprawdziłem, stan ok. Więc czujnik do d....y bo olej jest albo go nie ma, a z tego co kontrolka gada czasem olej jest a czasem go nie ma.więc????????dziwne.

W między czasie wyświetlił sie serwis olejowy, skasowałem komunikat, wszystko ok ale co jakiś czas żółta konewka się wyświetlała, pomogła wymiana czujnika poziomu oleju.

Pozdr.

 

fajno, dzięki za radę co do tego czujnika oleju. Muślę że będę musiał spuścić olej i ten czyjnik (sensor) odręcić, wyczyścić a jak to nie pomoże to wymienić.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam passata 2002 rok i zrobiłem tak jak jest napisane. Zajeło mi to niecałe 10sec i po sprawie!

Proponuje stosowac te metodę :)

Żeby było śmieszniej to serwis VW Gajewska w Warszawie za skasowanie tego komunikatu chciał 150 zł - to jest złodziejstwo

pozdrawiam

 

A może spróbuj w ten sposób.

- przy włączonym zapłonie naciśnij i przytrzymaj przycisk regulacji licznika okresowego pod prędkościomierzem

- włącz silnik i puść przycisk. Na wyświetlaczu powinien pojawić się komunikat serwisowy.

- obruć w prawo przycisk minutowy do regulacji zegara cyfrowego (w przypadku kiedy występuje zegaz analogowy należy go wyciągnąć) i na wyświetlaczu pojawi się wskazanie "service - - -".

- wyłącz zapłon i wskaznie powinno być cofnięte.

Powodzenia, u mnie zadziałało.

 

 

 

 

 

dzieki bardzo Artur ale własnie tak zrobiłem i pomogło jesli bede mógł w czymś pomóc to chetnie to zrobie pozdro

Edytowane przez krzysios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności