Skocz do zawartości
wasil1

Czyżby zmierzch CB?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak u was, ale u mnie w Łomży zapanowała moda instalowania CB przez policjantów z ruchu drogowego w radiowozach. I to, uwaga, za własną kaskę! Sam w piątek byłem świadkiem następującego zdarzenia: policjant z ruchu drogowego ładuje do bagażnika pojazdu służbowego klamoty, a z CB słychać, że: droga na Grajewo wolna. Policjant przyspiesza załadunek i mamrocze: zaraz dam ci wolna, poczekaj chwilkę, zaraz tam będę. Nie muszę dodawać, że policjanci rozmawiają przez CB i wprowadzają kierujących w błąd. Ech, wszystko schodzi na psy, ups, tak jakoś wyszło :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj nie dobrze dzieje się w polskim państwie nie dobrze :rotfl::rotfl::rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Elblągu na pewno pomyka taki samochód nieoznakowany z CB na pokładzie, czyli to jakiś proceder uprawiany na większą skale ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wbrew pozorom używanie CB-radia przez kierowców jest policjantom na rękę :-)

i jeśli mieliby go używać, to na pewno nie do zakamuflowania swojej obecności - tylko ujawniania lub pozorowania jej

wystarczy krzyknąć jedno zdanie i od razu kilkanaście samochodów zwalnia do przepisowej prędkości - o to im przecież chodzi

A mimo to trafia się masa ludzi bez cb, którzy zasuwają ostro i można im wlepić mandat, nie ma więc deficytu. i wszyscy są zadowoleni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas w 3city to też spotykany proceder, zawsze jak pytam o drogę robię to kilka razy-chodzi o potwierdzenie nie tylko przez jednego kierowcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie zawsze robię również jak The_Saint,

ale jak jeden źle odpowie (wprowadzi w błąd) to odzywa się cała masa mobili, która poprawia info :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem w Auto Świecie czy motorze ze oni cb mogą mieć ale nie mogą wprowadzać innych w bład. Jak znajde tą gazete to zrobie zdjęcie artykułu. Wiem ze była mowa o nieoznakowanych autach policji i pod koniec napisane było ze nie mogą na CB wprowadzac w błąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto im udowodni, że wprowadzają w błąd :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona
Nie wiem jak u was, ale u mnie w Łomży zapanowała moda instalowania CB przez policjantów z ruchu drogowego w radiowozach. I to, uwaga, za własną kaskę! Sam w piątek byłem świadkiem następującego zdarzenia: policjant z ruchu drogowego ładuje do bagażnika pojazdu służbowego klamoty, a z CB słychać, że: droga na Grajewo wolna. Policjant przyspiesza załadunek i mamrocze: zaraz dam ci wolna, poczekaj chwilkę, zaraz tam będę. Nie muszę dodawać, że policjanci rozmawiają przez CB i wprowadzają kierujących w błąd. Ech, wszystko schodzi na psy, ups, tak jakoś wyszło :hyhy:

 

I co w związku z tym :?: Na Śląsku jakieś 50% nieoznakowanych (i nie tylko) radiowozów ma zamontowane CB. Nie raz i nie dwa słyszałem jak ktoś woła panów z primery czy octavi żeby podjechali do wypadku bo mają bliżej - i wiesz co :?: O dziwo przyjeżdzali...

Sami policjanci bardzo pochlebnie wyrażają się o radiotelefonach oraz o ich użytkownikach, więc naprawadę nie rozumiem w czym problem.

 

A kto im udowodni, że wprowadzają w błąd :?:

 

a co niby mają im udowadniać :?: Przecież nie jest to karalne....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kichu0

A może my zaczniemy montować do swoich aut policyjne radiotelefony? Ciekawe co oni na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Nic nowego. ITD ma CB już ponad dwa lata.Pytać kilku ludzi o drogę a nie jednego i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A kto im udowodni, że wprowadzają w błąd :?:

 

a co niby mają im udowadniać :?: Przecież nie jest to karalne....

 

no i o to właśnie mi chodzi, nikt nikomu nie może nic udowodnić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może my zaczniemy montować do swoich aut policyjne radiotelefony? Ciekawe co oni na to.

Plicyjne radiotelefony to na pewno nie, ale skanery nasłuchowe już bez problemu. I dopóki nie jesteś pomocą drogową to możesz jeździć ze skanerkiem :) Tzn. o ile nie wykorzystujesz tych informacji do uzyskania zysku ani nie przekazujesz ich nikomu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ostatnich dniach sierpnia wracając do domu po bezdrożach między nowym dworem a ożarowem mazowieckim zobaczyłem w brudnej tylnej szybie xenony, a że wjeżdżałem w teren zabudowany, zapaliła się czerwona lampka i wyheblowałem tak, że ten xenon mało nie zaparkował mi w bagażniku...

 

sekundę później usłyszałem:

 

- passacik, jesteś na radyjku?

- no jestem jestem - odpowiadam

- no, 90 / 50 było...

- panie władzo, wyhamowałem przecież? :rotfl:

 

Wyprzedzili, pojechali... beżowa vectra 3.2 z anteną na stałe przewierconą na środku dachu... :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Śląsku jakieś 50% nieoznakowanych (i nie tylko) radiowozów ma zamontowane CB. Nie raz i nie dwa słyszałem jak ktoś woła panów z primery czy octavi żeby podjechali do wypadku bo mają bliżej - i wiesz co :?: O dziwo przyjeżdzali...

Sami policjanci bardzo pochlebnie wyrażają się o radiotelefonach oraz o ich użytkownikach, więc naprawadę nie rozumiem w czym problem.

 

Biedrona nie wciskaj kolegom ciemnoty, bo to że połowa radiowozów na śląsku ma CB, nie jest prawdą. Chyba że chodzi ci o te radia na policyjnej częstotliwości czy nie wiem o co.

To, że żeś 2 razy słyszał że octavie wołali, to jeszcze o niczym takim nie świadczy.

Ilekroć widze nieoznakowane auto z videorejestratorem, to "przeważnie" lub "z regóły" tudzież "zazwyczaj" CB radia nie ma, a już napewno anteny na dachu. Owszem, primera miewa, ale też nie zawsze. (Mówię o tej w okolicach D.G. i SO) O oznakowanych nie wspomne, aczkolwiek oczywiście są wyjątki tyle że na pewno nie 50-procentowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności