Skocz do zawartości
waldek40

[silnik] poduszki silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Pod skrzynią to lewa, prawa jest od rozrządu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Własnie jestem po wymianie poduszki po stronie pasażera i mam mały problem po jej wymianie kierownica drży na wolnych obrotach(tak poządnie) a w czasie jazdy jest taki rezonans że aż mi "siedzenie" drży

Wcześniej przd wymianą tego nie było znaczy kierownica drżała ale mniej no i ten rezonans

Sprobuję z tym wydechem ale co ma wydech do drgania kierownicy?

Mam jeszcze do wymiany poduchę od skrzyni mam nadzieję że będzie lepiej w końcu chyba są one od tłumienia drgań silnika chyba że nie:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie polecacie poduszki do B4 1.9 TDI - chodzi mi o producenta, ewentualnie typ. (czy są olejowe do 1,9TDI - czy moze z benzyniaka da się?) wiadmomo że dostępne są od 40 do 150 zł za tą samą poduszkę w zależności od producenta. Bede wdzieczny za poradę.

Raz wsadziłem jedną poduchę harta i jużnie chce eksperymentów.

Zastanawiam się nad różnicą pomiędzy topran(hans pries) oraz Febi -

poduszek z toprana nie miałem a inne częsci tej firmy to jak się trafi.

Febik był zawsze ok a mnie zależy żeby było CICHO

Poradźcie jakąś sprawdzoną firmę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Panowie z racji tego, że rozwaliła mi się poduszka pod skrzynią, postawiłem dzisiaj samochód na warsztat i wymieniłem cały komplet. Odbieram dzisiaj samochód odpalam i szok wibrator, wszystko pierdzi i trzeszczy jak samochód stoi na luzie. Gdzie tkwi problem? Za twarde poduszki czy coś może być źle poskładane? Normalnie tak się telepie samochód, że jestem wkur*wiony bo w porównaniu do tego co jest to chodził zajebiście. Skrzynia chodzi ładnie, problem tkwi raczej w poduszkach silnika.

Pomóżcie bo mi samochód patologia dopadła;(. Silnik 1z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiej firmy poduszki?

Jak podróbki to się nie dziw, że stara rozwalona była lepsza niż nowy tani zamiennik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz w małym mieście mieszkam i mieli tylko jakieś tanie zamienniki. Ale w takim razie jutro jadę i kupuję coś z wyższej półki. Co polecasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już poszukaj co ludzie polecają. Ile ludzi tyle opinii.

Febi, Lemforder, Corteco, SWAG. Ogólnie pomiędzy zamiennikami a lepszymi jest przepaść cenowa.

Oddali Ci stare poduszki, może oryginalne są jeszcze w dobrym stanie?

Prawa tylna jest ciężko osiągalna dobrej firmy, ja u siebie założyłem TOPRAN i jest tak jak na starej rozwalonej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci polecam poszukać ori używek jeśli nie chcesz wydawać dużo kasy na dobre poduchy, bo jeśli już je kupować to tylko i wyłącznie Lemforder lub Febi. Innych firm nie znam. Przerabiałem to niedawno i wszystkie NoName poleciały na śmieci i pozakładałem ori używki w bdb stanie i jest elegancko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No widzisz w małym mieście mieszkam i mieli tylko jakieś tanie zamienniki. Ale w takim razie jutro jadę i kupuję coś z wyższej półki. Co polecasz?

 

Wstrzymaj konie kolego , skoro już masz założone wszystkie zamienniki to może spróbuj coś zaradzić (zanim wydasz następną kasę) : poluzuj mocowania poduszek i pozwól silnikowi tak popracować kilka minut , możliwe że poduchy były dokręcane bez wcześniejszego ich ułożenia. Druga rzecz jaka mi przychodzi do głowy to brak osłon (podkładek ) gumowych poduszki tylnej silnika - wtedy również może przenosić wibracje na budę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego kris, o jakich mówisz podkładkach? :) Czy coś między poduchą a jej osadzeniem powinno być? Bo jak ostatnio zakładałem ori to nic takiego nie było, ale mi za pierwszym razem poduchę wymieniał kolega i mógł jej nie założyć. Czy coś takiego powinno być, czy mówisz o czymś innym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy coś między poduchą a jej osadzeniem powinno być?

 

 

Tak , takie dwie gumowe podkładki gr.ok 5mm pomiędzy poduchą a uchwytem w którym jest mocowana - na zdjęciu widać je z obu stron.

 

231c8d81e077654e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha. Masz inną poduszkę, ja mam w 2e 94r taką

img20130313171724.jpg

 

i czy tutaj powinna być jakaś podkładka pomiędzy poduchę a osadzenie? Pewnie nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poniedziałek umówiłem się w warsztacie na zamontowanie swoich starych poduszek bo są jeszcze w takim stanie, że wchodzi w gre taka możliwość. Tylko boje się, że do poniedziałku się wnętrze rozpadnie:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zakładałem ori stare używki bo miałem taką mozliwośc i do nowych sensownych febi nie miały startu. Ale trafiłem też nową febi która wyglądała bliźniaczo jak kitowy topran i też trzepała autem TDI ma takie poduszki jak te kolegi z 94 roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności