Skocz do zawartości
waldek40

[silnik] poduszki silnika

Rekomendowane odpowiedzi

witam i proszę o pomoc w doborze poduszek silnika, z przednią nie ma problemu bo mam w widocznym miejscu nr poduszki 1HO 199 611 chodź o takim numerze nie znalazłem ani w katalogu inter carsu to znalazłem taką 1HO 199 609B jak mniemam różnica pomiędzy tymi poduszkami jest taka że moja stara poduszka jest niebieska a ta druga ma kolor zielony ( nie gumy tylko części metalowej lakierowanej pod kolor auta ) natomiast mam problem z doborem poduszki lewej( tej po stronie skrzyni biegów) bo ani tam zajrzeć nie można ani od góry ani od dołu ażeby rozszyfrować numer , mój passat to model B4 kombi z 03, 1994r silnik 2E skrzynia manualna, może ktoś wymieniał takie poduszki i pamięta nr.poduszki i producenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Numer katalogowy lewej poduszki (tej pod skrzynią) w Twoim samochodzie to 3A0199402.

Numer katalogowy prawej poduszki (tej pod silnikiem) to 357199262A.

Zadzwoń jeszcze do Auto - Gietka . W tej chwili mają w Warszawie tylko jeden sklep (na Płochocińskiej 91), ale zawsze dostawałem u nich to czego szukałem i to w dobrych cenach (taniej niż w Inter Cars). Polecam :ok:

Numer przedniej poduszki w Twoim autku to rzeczywiście 1HO199609B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też czeka wymiana, to może i mi ktoś ułatwi życie...

Passat B3 variant 2.0 kat 136 PS, skrzynia manualna

Jakie ja mam zakupić...?? :niepewny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo :cwaniak: :

Poduszka przednia (przy chłodnicy) - 357199279B (poduszka z tłumieniem olejowym)

Poduszka lewa (pod skrzynią) - 357199381C (poduszka gumowa)

Poduszka prawa (pod silnikiem) - 535199262 (poduszka z tłumieniem olejowym)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zalicytować, więc wolę się jeszcze upewnić (nie podają numerów :kwasny: )

Przednia: http://www.allegro.pl/item254412011_poduszka_silnika_vw_golf_ii_i_iii_passat_od_ss.html

Lewa: http://www.allegro.pl/item254287125_poduszka_skrzyni_biegow_vw_golf_passat_nowa_od_ss.html

Prawa: http://www.allegro.pl/item254287124_poduszka_silnika_vw_golf_ii_i_passat_88_95od_ss.html

I także do mojego autka górne mocowanie amortyzatorów przód: http://www.allegro.pl/item254939829_poduszka_gorna_amortyzatora_vw_golf_passat_od_ss.html

oraz tuleja tylnej belki: http://www.allegro.pl/item250433754_tuleja_tylnej_osi_vw_passat_88_okazja_od_ss.html

Jakby ktoś zorientowany miał chwilę czasu na sprawdzenie tego, i potwierdzenie/zaprzeczenie, to byłbym ogromnie dźwięczny :padam:

P.S. I jak z jakością tych towarów???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześko, byłem w tym auto gietka i kupiłem te dwie( na firmę czyli z małą jakąś zniżką ) poduszki jakieś włoskiej firmy za przednią zapłaciłem 70- zł a za lewa skrzyni zaśpiewali 84zł czyli razem 154zł w drodze powrotnej do domu cały czas nurtowała mnie tak wysoka cena tej małej poduszki, podjechałem do foty pan był tak miły że sprzedał mi ową małą poduszkę za 50 zl firmy febi a za przednią 60zł też febi czyli obie za 110zł następnie powrót na Płochcińską i zwrot poduszek zaoszczędziłem 44zł, następnie udałem sie do takiego małego warsztatu ( niby znajomy ) a zaśpiewał mi 120zł za wymianę, zaproponowałem mu 100-we oj panie pewnie trzeba będzie podnosić silnik do góry i takie tam :[ stwierdziłem że poszukam gdzie indziej szybki telefon i we wtorek jestem omówiony na wymianę koszt wymiany dwóch poduszek50-60zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na wymianę koszt wymiany dwóch poduszek50-60zł

 

to sie facet narobi za marna kase i tyle :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zaoszczędziłem 44zł

Nigdy nie twierdziłem, że "Gietka" jest najtańszy (choć tańszy chyba od "Inter Cars"), a co do cen w "Fota" to bardzo miła wiadomość, tym bardziej, że jedną z ich hurtowni mam dość blisko siebie (na Gocławiu, ul. Perkuna 85) :hurra: .

Gratuluję zakupu :ok: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześko, noooooooooo chyba bliżej mnie :przestraszony: , czyli wniosek ze obaj mieszkamy niedaleko siebie :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na wymianę koszt wymiany dwóch poduszek50-60zł

 

to sie facet narobi za marna kase i tyle :P

 

kiedyś wyjmowali mi poduszkę przednią w celu sprawdzenia czas jaki im to zajęło to od 3-5 minut max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

waldek40, przednią - tak, łatwo się wyjmuje, ale rusz tylną - tam jest gorsze podejście :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem bo ciężko nawet tam zajrzeć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiem bo ciężko nawet tam zajrzeć

 

Dla chetnego nic trudnego. ciezko sie zabrac ale kolo polosi sa otwory przez ktore dobrze jest dostac do sruby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wrazie czego podpowiem mechanikom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok operacja przeprowadzona, poduszki wymienione nic już nie szarpie po puszczeniu nogi z pedału gazu, walnięta była poduszka lewa, wymiana dwóch poduszek+ustawienie zapłonu+sprawdzeniu luzów na tylnych łożyskach zajęło mechanikowi jedną godzinę, fakt trochę sie męczył z tą jedną poduszką ale dobrze do tej czynności mieć klucz nasadowy łamany o metrowej długości wtedy można poduszkę odkręcić z góry, mnie ta cała operacja kosztowała 50 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to taniocha :hurra:

Mi wczoraj z alledrogo przyszły poduszki.

W sobotkę planuję zabrać się za wymianę (3 sztuki)

Niestety nie mam takiego klucza... :kwasny:

Ale może jakoś sobie poradzę... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Oxon

Mnie też czeka wymiana poduszek... :zalamany: Passat B4 1994 Kombi 75KM, skrzynia manualna. Czy może mi ktoś podać ilość poduszek (silnik, skrzynia) i ich numery??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy może mi ktoś podać ilość poduszek (silnik, skrzynia) i ich numery?

Przepraszam, ale nie mam tak dużo czasu, żeby wszystkim wyszukiwać numery części.

Ale wystarczy zajrzeć na stronę http://www.vagcat.com/ , zarejestrować się (rejestracja darmowa) i znaleźć potrzebne rysunki i numery części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość karol983

A ja mam też pytanie dotyczące poduszek. Niedawno wymieniłem wszystkie poduszki pod silnikiem bo przenosiło drgania na "budę"(przynajmniej 2 z nich były mocno pokiereszowane). Wszystko fajnie po wymienie jest o wiele lepiej jednak nadal przy niektórych odbrotach odnosze wrażenie, że cos nadal przenosi drgania na "budę". Powiedziano mi, że najprawdopodobniej ktos kto je zakładał źle je założył. Ponoć przy wymienia trzeba podnieść silnik do góry i tak długo celowac żeby poduszki "weszły" lekko bez przeszkód, nie wolno naciągać ich żeby sie tylko zmieściły!!?? Czy ktoś spotkał się z tym problemem. Z góry dziekuje za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności