Skocz do zawartości
waldek40

[silnik] poduszki silnika

Rekomendowane odpowiedzi

niektórych odbrotach

 

Jakich obrotach opisz to lepiej.

 

ak długo celowac żeby poduszki "weszły" lekko bez przeszkód, nie wolno naciągać ich żeby sie tylko zmieściły!!??

 

A silnik powinien byc zawiesony w powietrzu..... Jak poduszki moga sie nie naciagac skoro w czasie pracy silnika sie same naprezaja i tlumia drgania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość karol983

Mam drgania między 1000 a 1300 obrotów i powyzej 2200. Poduszki wszystkie zmienione, jak juz wczesniej wspominałem. Układ wydechowy cały, oprócz rury, gdzie jest tłumik drgań(ale sciagana była i ta rura i wygląda cała OK). Już naprawdę nie mam pojęcia co to może byc juz byłem u kilku mehcaniorów i nadal nic. Wieszaki ad tłumików też dobre.POMOCY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam drgania między 1000 a 1300 obrotów i powyzej 2200. Poduszki wszystkie zmienione, jak juz wczesniej wspominałem. Układ wydechowy cały, oprócz rury, gdzie jest tłumik drgań(ale sciagana była i ta rura i wygląda cała OK). Już naprawdę nie mam pojęcia co to może byc juz byłem u kilku mehcaniorów i nadal nic. Wieszaki ad tłumików też dobre.POMOCY

 

Witam. Ja też mam wibracje i huczenie silnika w zakresie obrotów 1000-1100 oraz 2500-3500, tyle że nie w dieslu, lecz w benzyniaku. Pisałem już o tym na forum. Jak do tej pory nikt nie zdołał mi pomóc. Przeprowadziłem mnóstwo szczegółowych diagnoz w moim samochodzie i nie wykryłem przyczyny. Nie znaczy to, że rezygnuje. Nadal będę poszukiwał przyczyny tego stanu rzeczy. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość karol983

Dodam jeszcze że do tych drgań dochodzi straszne "buczenie' słyszalne w samochodzie, ja wiem że to disel ale ciszej miałem w polonezie(naprawdę)!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do tych drgań dochodzi straszne "buczenie' słyszalne w samochodzie

A czy przypadkiem te drgania i buczenie nie są skutkiem naprężonego układu wydechowego?

Miałem kiedyś (w innym samochodzie) podobne objawy i okazało się, że powodem był właśnie naprężony układ wydechowy!

Jeżeli wydech jest najpierw złożony, a dopiero później skręcony to nie będzie naprężony. W przeciwnym wypadku może wpadać w rezonans przy niektórych prędkościach obrotowych silnika.

Pomóc może rozkręcenie połączeń układu wydechowego, "ułożenie" go i ponowne skręcenie. To, że przed wymianą poduszek silnika nic nie hałasowało może oznaczać, że albo stare poduszki powodowały więcej drgań i hałasu niż wydech lub, że po założeniu nowych poduszek silnik na tyle zmienił położenie, że układ wydechowy "naprężył się".

U mnie (w tamtym wypadku) rozkręcenie połączeń tłumików i rur wydechowych, "ułożenie" wydechu i ponowne skręcenie, pomogło.

"Ułożenie" wydechu polega na parokrotnym poruszeniu (potrząśnięciu) układem wydechowym przy poluzowanych obejmach i dopiero wtedy skręcenie go.

Niestety niektórzy mechanicy zapominają o tym!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość karol983

Dzięki wielkie za rade przy najbliższym czasie spróbuję i tego. Co prawda jeden z mechaników próbował luzować rurę przy tłumiku drgań ale zobaczę może jeszcze gdzieś indziej spróbuję poluzować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co prawda jeden z mechaników próbował luzować rurę przy tłumiku drgań ale zobaczę może jeszcze gdzieś indziej spróbuję poluzować.

 

A masz wszystkie czesci "oryginalne" czy spawane wydechu ? Jesli wydech byl spawany moglo dojsc do wydluzenie lub skrocenia wydechu poprzez niedokladnosc mechanika. Wartowy mieniac elementy wydechu na zasadzie numer za numer czyli czesc o danym numerze na nowa ale zamiennik a nie spawac za wszelka cene :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość karol983

Właśnie zamiast katalizatora mam strumienicę ale przed jej złożeniem działo się tak samo. To nawet skłoniło mnie do wywalenia katalizatora(myślałem że może jest w środku gdzieś rozwalony).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzegorz k

Cześć

Przymierzam sie do wymiany poduszek przy okazji wymiany rozrządu. U mnie przenosi drgania szczególnie w zakresie 3000-3500 (94r-2.0E-manual)

Ale tak czytając powyższe wypowiedzi to mam pytanie czy ktoś może wie czy można założyć lepsze poduszki? Np. w miejsce zwykłych założyć takie z tłumieniem olejowym. Ktoś może tak zrobił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Np. w miejsce zwykłych założyć takie z tłumieniem olejowym. Ktoś może tak zrobił?

 

Jesli tylko wymiary sie zgadzaja (sa takie same jak oryginalen) to tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szczepanmas

Panowie,mam pytanie o poduchę skrzyni biegów.Czy trudno ją wymienić i jak się do tego zabrać?Chodzi o B3 1,9TD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

grzegorz k, w B3 w przypadku silnika 2E przednia poduszka jest na 100% olejowa a z tylnych ta za silnikiem (przynajmniej fabrycznie zakładana).

Ta po stronie skrzyni biegów jest zwykła, gumowa, w katalogu nie widziałem zamiennika hydro...

Jeśli za silnikiem masz gumową, to znaczy, że ktoś już wcześniej postanowił wymienić, albo w przypadku B4 zmienili podejście do sprawy (w co wątpię).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Np. w miejsce zwykłych założyć takie z tłumieniem olejowym. Ktoś może tak zrobił?

 

Jesli tylko wymiary sie zgadzaja (sa takie same jak oryginalen) to tak

 

trzeba wymienić całą przednia belkę poduszka ma inne mocowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie,mam pytanie o poduchę skrzyni biegów.Czy trudno ją wymienić i jak się do tego zabrać?Chodzi o B3 1,9TD.

 

Opcja szukaj na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

majek666, cytuj dokładnie!

Gdzie w tym topicu widzisz moje pytanie o wymianę poduchy skrzyni biegów?

:krzeslem::wpale:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
majek666, cytuj dokładnie!

Gdzie w tym topicu widzisz moje pytanie o wymianę poduchy skrzyni biegów?

 

szczepanmas, pytal to mu odpowiedzialem i nie wiem czemu wyswietlilo mi sie ze ciebie cutyje bo ciebie nie cytowalem. Nie rob z tego takiej wielkiej afery bo kazdy kto to czyta widzi o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wymianie poduszek, podaje koszty:

Przednia Febi-60zł

Lewa Febi-68zł

Prawa Myle-58zł

Robocizna 60zł.

Wszystki 3 poduszki kwalifikowały się do wymiany. Po wymianie znikneły mi drgania na kierowncy, drgania całego auta podczas gaszenia silnika, stuki i luzy całego silnika przy zmianie biegów. Ogólnie jazda stała się przyjemniejsza.

Przebieg mam 306tys więc jeżeli ktoś ma taki przebieg to też powinien wymienić poduszki pod silnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanie, jak ocenić czy poduchy są do wymiany nie wyjmując ich z samochodu?;-) Mam dziwne szarpania samochodem podczas przyśpieszania w okolicach 1800obr i zwalniania na biegu poniżej 1200obr.

Tom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Markus911
Jestem po wymianie poduszek, podaje koszty:

Przednia Febi-60zł

Lewa Febi-68zł

Prawa Myle-58zł

Robocizna 60zł.

Wszystki 3 poduszki kwalifikowały się do wymiany. Po wymianie znikneły mi drgania na kierowncy, drgania całego auta podczas gaszenia silnika, stuki i luzy całego silnika przy zmianie biegów. Ogólnie jazda stała się przyjemniejsza.

Przebieg mam 306tys więc jeżeli ktoś ma taki przebieg to też powinien wymienić poduszki pod silnikiem.

 

Możesz mi coś podpowiedzieć? Mam do wymiany poduszkę pod silnikiem (od strony pasażera). Oczywiście chće wymienić dwie. Czy to są poduszki nazwane przez Ciebie lewa i prawa? Która to jest poduszka nazwana przez Ciebie "przód". Pod skrzynią????

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja wymienialem ta przy chlodnicy i ona nie jest olejowa tlyko gumowa z takimi dziurami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności