Skocz do zawartości
sergiusz-

Co to za zawór czy to N75 ??

Rekomendowane odpowiedzi

Z ETKA tak wynika i z tego symbolu, który wcześniej podałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok nie wiedziałem i dlatego pytałem ,musze tylko w swoim bolidzie jeszcze znalesc ten czujnik i oznaczenie ,może po wymianie tego gó..a przestanie słabnąć przy 2500 tys obrotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy ja mam taki problem moj silnik to ahf i w moim n75 ktos grzebal jeden kruciec od wezyka podcisnienia byl ulamany i ciagle go przyklejam potem odpadl drugi wczoraj gdy wymienialem poduszke silnika odpadly znowu obudwa przykleilem wyjechalem ale zapomnialem podlaczyc przeplywomierz po podlaczeniu auto wyraznie jest slabsze moze ktos ma jakies pomysly i czy warto kupic uzywany n75 czy tez jakis nowy bo na allegro sa za 140 zl ale czy to jakies orginaly czy bubel ? i czy moze byc ze przez n75 auto moze byc raz slabsze a raz mocniejsze tzn turbo chodzi ale nie w pelnym zakresie przez ten zaworek ???

 

---------- Post added at 21:33 ---------- Previous post was at 21:24 ----------

 

a i jeszcze jedno pytanie czy n75 pasuje z kazdego tdi ?? nie wazne czy 150 koni czy tez 101 oczywiscie aby kostka pasowala ale czy wszystkie takie same ?? co sadzicie o kupnie uzywki z jakiegos angola lub rozbitka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość luksus2002

Witam

Chce wymienić zawór N75, mam vw passata 1.9TDI 115KM AJM z 1999r., spisałem numer ze starego zaworu zeby go znalesc na allegro a tu zonk, nie moge takowego znalesc. Jak ktos ma ten sam model to prosze o pomoc. Spisany model zaworu to Pierburg PA86-GF35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a i jeszcze jedno pytanie czy n75 pasuje z kazdego tdi ?? nie wazne czy 150 koni czy tez 101 oczywiscie aby kostka pasowala ale czy wszystkie takie same ?? co sadzicie o kupnie uzywki z jakiegos angola lub rozbitka ?

 

N75 pasuje z każdego rodzaju silnika pod warunkiem, że obsługuje on turbosprężarkę ze zmienną geometrią. Pasują rónież N75 z Opli, BMW, Fordów itd. Różnica w nich polega jedynie na : gdniazdku na wtyczkę (kwadratowe lub półokrągłe), rozmieszczeniu króćcy (czasami są wszystkie 3 z jednej strony, w nowszych są tylko 2 bo zamiast trzeciego zastosowano mikrofiltr zewnętrzny itp.) oraz różnicy w grubości króćcy na wężyki podciśnienia. Wszystkie są jednak zasilane 12 V i mają taką samą rezystancję pomiędzy pinami. Można zatem założyć dowolny a wężyki odpowiednio poprowadzić by pasowały długością pod króćce. Można z powodzeniem zastosować używany pod warunkiem, że będzie sprawny. Gdybym miał montować N75 w Passacie czy też A4 to wolałbym zakupić N75, w którym wtyczka zasilania i wszystkie 3 króćce wychodzą z jednej strony - łatwiej jest wtedy wypinać wężyki podciśnienia.

Zatem ta rada również jest dla Ciebie luksus2002. Nie przejmuj się oznaczeniem tylko rodzajem wtyczki a z pewnością będzie pasował i działał jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pacjent Passat 1.9TDI 110km co jest nie tak jak samochód odpalony chodzi na wolnych obrotach a sztanga od turbo drga cały czas? Prosze o Pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a sztanga od turbo drga cały czas? Prosze o Pomoc

 

jak mamy to rozumiec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
samochód odpalony chodzi na wolnych obrotach a sztanga od turbo drga cały czas?

 

Drga to znaczy co dokładnie? Próbuje gruche podciągnąć? Jeżeli tak to odłącz sterowanie od N75, zobacz jak się zachowuje sztanga i już zagadka będzie rozwiązana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności