Skocz do zawartości

Sztomel

  • Liczba zawartości

    845
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Statystyki sprzedającego

  • 0
  • 0
  • 0

O Sztomel

  • Urodziny 04.10.1970

Informacje osobiste

  • Imię
    Tomek
  • Płeć
    Mężczyzna
  • Miejscowość
    Rybnik

Samochód

  • Silnik
    Nie passat
  • Rok produkcji
    1999

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

  1. Stałą i znaną bolączką zapieczenia się hamulców w tych samochodach jest tzw. "pływający" zacisk hamulcowy. Powodem jego zapiekania się są zacinające się prowadnice w jarzmach trzymających zacisk hamulcowy, po których porusza się zacisk hamulcowy. Co jakiś czas powinno się sprawdzać czy prowadnice nie mają tendencji do zapiekania się (najczęściej z winy uszkodzonej uszczelki gumowej - osłony prowadnicy w jarzmie układu hamulcowego). Efekty zapieczenia się prowadnicy często powodują trzymanie zaciśniętych klocków na tarczach hamulcowych co powoduje zmulenie dynamiki samochodu i niejednokrotnie przez niektórych użytkowników jest to odbierane jako efekt źle pracującej turbosprężarki w silnikach TDI i benzynowych z Turbo a logi wtedy niczego niepokojącego nie pokazują. Zapieczenie układu hamulcowego najczęściej jest rozpoznawane wtedy kiedy klocki hamulcowe zetrą się już do tego stopnia, że słychać tarcie metalu o tarcze hamulcowe. Sam miałem taki przypadek więc opisuję, że wiąże się to ze znaczącym odczuciem spadku mocy silnika podczas przyspieszania, większym zużyciem paliwa itd. i ogólnym zmuleniem samochodu - trzymających tarcz hamulcowych przez klocki nawet nie zauważyłem specjalnie przy staczającym się swobodnie samochodzie z lekkiego wzniesienia. Identycznie ma się sprawa kiedy zapieka się samoregulator hamulca ręcznego. Warto zatem wjechać samochodem na podnośnik i spojrzeć jak pracują zaciski hamulców z przodu i tyłu oraz czy i jak reagują samoregulatory hamulca ręcznego po jego zwolnieniu w układzie hamulcowym na tylnych kołach. PS. Przepraszam forumowiczów, którym nie odpisywałem na stare wiadomości PW gdyż dawno nie logowałem się na tym forum i pewnie większość zapytań jest już dawno nieakatualna.
  2. Moim zdaniem wtryskiwacz sterujący na 3 cylindrze już kuleje bo ma wysokie dodatnie korekcje - oczywiście w grupie 013 go nie widać bo stary sterownik silnika tego nie pokazuje ale wysterczy sobie porównać wartości ujemne na 1 i 2 garze i słabe dodatnie na ostatnim czyli czwartym. Podmień wtryskiwacz 3 cylindra od kolegi na forum i się przejedź i zloguj.
  3. Wartość podiśnienia ma tu kluczowe znaczenie gdyż tylko ono reguluje aż : ciśnieniem doładowania, pracą zaworu EGR i klapą gaszącą oraz sprawnością układu hamulcowego więc aż czterema wartościami - w tym dwoma pierwszymi - (pierwszym najistotniejszym dla dynamiki silnika, drugim o tyle o ile - ekologia lub nie gdy EGR jest zamknięty, w trzecim tylko ma wpływ na sposób gaśnięcia silnika a w czwartym znaczenie istotne bo wpływa na efektywność hamowania auta). Każda nieszczelność w układzie podciśnienia musi zostać usunięta bez dwóch zdań.
  4. a ja Ci napiszę, że i przy drugiej próbie logowania silnik załapał tryb awaryjny przy 3780 obrotach. Turbo przeładowuje z winy zakleszczania się zmiennej geometrii turbosprężarki a przy tym kąt synchronizacji aż prosi się o poprawę bo jest zbyt przyspieszony (-3,3). Tylko czwarty cylinder wykazuje mniejszą sprawność względem pozostałych - nie ma wielkiej różnicy bo tylko +1 z groszami na plusie zauważ, że to nie są dwie kolejne próby tylko ciągle wklejasz ten sam log (data i czas jego wykonania).
  5. Ja na Twoim miejscu zrobiłbym log dynamiczny w taki sposób : podpiąłbym podciśnienie bezpośrednio z pompy tandemowej (czyli podwójnej - pompy paliwa i podciśnienia) do gruchy przy turbo i zlogowałbym grupę 011 i 003 jednocześnie od 1500 do 2500 obrotów na 3 biegu by mieć obraz tego jak mierzy przepływka - wartość w grupie 003 na poziomie poniżej 1100 mg/skok świadczy o zwalonej przepływce. Poza tym w Twoich logach grupy 011 w trybie Basic Settings turbo powinno uzyskać 1200 mbar a nie 1100 - moim zdaniem podciśnienie jest zbyt słabe niż powinno.
  6. Jest jeszcze drugi serwis dysponujący odpowiednim sprzętem a mianowicie serwis w Kobiórze k. Pszczyny woj. śląskie. Mój znajomy jeżdżący Borą na silniku VP zachwalał niesamowicie - super niskie ceny za sprawdzenie wtryskiwaczy - 10 zł od sztuki czyli 40 zł za komplet i sprawdzone obydwa ciśnienia - jako jeden z niewielu poza Nadarzynem, który sprawdza ciśnienie wstępne i zasadnicze - nie wiem - osobiście nie miałem okazji sprawdzić. Czytałem również recenzje na necie i znalezłem też opinie niepochlebne. Jeśli ktoś zna lub miał przyjemność albo nieprzyjemniość to warto wspomnieć.
  7. Barometric Pressure pokazuje w 010 wskazania zaniżone o co najmniej 300 mbar czyli zamiast 1009 to pokazuje 600 parę mbar i to jest przyczyną obydwu błędów, które pokazuje sterownik silnika. Koledzy już wcześniej napisali, że ingerencja w sterownik silnika pomoże czyli rozebranie jego obudowy i sprawdzenie w nim wężyka ciśnieniowego oraz wyczyszczenie go z resztek oleju zapobiegnie takim błędom na przyszłość i mają rację.
  8. Sztomel

    Prosze o analize 1,9 atj

    Kolega wyżej napisał to co miałem napisać ja. Przepływka nadaje się do wywalenia lub rozwiercenia - trzeba w niej nawiercić otworek to jeszcze pozipie trochę http://www.bmw.pun.pl/viewtopic.php?id=139
  9. z elektryki nie błyszczę więc Wam nie podpowiem (wiem co to układ zamknięty, szeregowy, równoległy itp. ale w kable nikt wam nie wejdzie z forum i z tym sobie musicie poradzić we własnym zakresie).
  10. Chyba ktoś, kto wgrał Ci wsad do Twojego sterownika silnika miał dobry humor albo sporo promili we krwi patrząc po wartościach zadanych np. w grupie 003 albo sam obrabiałeś logi w Paint"cie bo wartości są wręcz wzorcowe - jaja sobie robisz czy ktoś inny ?
  11. Wg mnie to również środkowy log jest logiem 000BS i wartość 0038 - trochę niska wartość ale widziałem, że te silniki mają taką ustawioną fabrycznie. Jak chcesz to możesz przyspieszyć tę wartość ustawiając ją na 49-51 jednostek. Zimny silnik będzie lepiej odpalał.
  12. O to zapytaj w serwisie podając im numer VIN Twojego samochodu bo z tego co wiem to AR zostały wycofane chyba w grudniu 2011 roku a zamiast nich montują chyba BX.
  13. Kierownice spalin mogą tylko i wyłącznie trzeć o skrzydełka wirnika części gorącej i to wtedy jeśli sztanga jest zbyt wydłużona bo wtedy kierownice ustawiają się w pozycji minimalnego doładowania czyli maksymalnie otwarte i pod dużym kątem do wirnika. Po uruchomieniu silnika sztanga jest wciągana w górę w stronę gruchy i nie ma wtedy mowy o tarciu kierownic o wirnik więc jakim cudem nawet na niskich czy też średnich obrotach silnika turbo nie uzyskiwało większego ciśnienia a wartość masy powietrza była strasznie niska ? Patrzyłeś jak wyglądają skrzydełka wirnika i jaki jest luz pomiędzy nimi a muszlą gorącą ? Przy takiej usterce skrzydełka powinny być już spolerowane.
  14. Na podstawie tych logów co wkleiłeś wyraźnie widać, że masa zasysanego powietrza w logu 003 jest nieadekwatnie zbyt duża w stosunku do ciśnienia doładowania w 011 i tak samo z dawką paliwa w 008 i to z całą pewnością nie jest wina pompowtryskiwaczy a tym bardziej nieszczelnością na nich.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności