Skocz do zawartości
Gość adriankolek@poc

Irytujace pasy bezpieczenstwa!!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ptysiek_h

 

Hmmmm.....jedziesz do serwisu i mowisz:

-Jezeli nie zapinam pasow (bo np jestem w stanie blogoslawionym i nie musze zapinac) ;) to czy moge prosic pana mechanika o ustawienie buczka tak zeby po chwili sie wylaczal?

Bo u mnie w Passacie buczy caly czas a u kolegi w innym Passacie po chwili buczek milknie.

 

Ot cala fachowa terminologia,a i maz moze sobie spokojnie obejrzec mecz w tv i wypic piwko,bedac swiadom ze zona fachowo poradzi sobie w serwisie :P

 

Mąż na "pifko" ma czas :hyhy: a z meczyków to ostatnio 2 miechy śledził puchar świata w rugby (kiedyś był w reprezentacji kraju), a co do pojechania i powiedzenia ze mi buczy i prosze wyłączyć to ja mam przykre doświadczenia - miałam jakiś czas temu Golfa IV i jak mi się 2 dzidziula urodziła to pojechałam do ASO żeby poduche na przednim siedzonku odłączyć i tak mi odłączyli że dowiedziałam sie przy odsprzedazy autka że uszkodzili cos tam za 2 tysia i na dodatek poducha wcale nie odłączona była:( takim to sposobem zmieniłam ASO i wszelkie pstryczki przełączniczki itp. są w moim obecnym aucie nietykalne:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, czy ktos zapina pasy, czy nie, to jego osobista sprawa. Co do tego, że poduszka zabije kogoś, gdy się pasów nie zapnie - to bym oscylował, bo jest chyba coś takiego, ze poduszka aktywuje się dopiero po zapięciu pasów. Czy w każdym aucie, jak jedzie np: tylko kierowca, to przy zderzeniu wystrzelą wszystkie czołowe poduszki i zablokują się wszystkie 4 pasy bezpieczeństwa :?: Nie sadzę :kwasny:

A w twojej kwestii, to rozwiazaniem jest jeszcze kupno dwóch zużytych pasów na szrocie i odcięcie metalowych zatrzasków. dalej juz wiesz, co z tym zrobic :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piki

no co ty Danek, skąd ty takei pomysły wziales? poduszki nie sa uzaleznione od zapietych pasów, walą odrazu!

Wiem z autopsji bo raz na poduszce wylądowałem majac niezapiete pasy i wtedy poduszka mi pomogla bo gdyby nie ona wylecial bym przez przednią szybę a tak to tylko mnie klata bolala bo nią się na poduszkę nadziałem ;) no i jeszcze stluklem glowa lusterko :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie mów, ze zewnetrzne :rotfl:(żartowałem)

 

piki - napisałem, ze : "... bym oscylował... i że CHYBA... " - czyli nie byłem tego pewny. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poduchy raczej wywalają wszystkie niezależnie od tego czy są pasy zapięte czy nie. Przecież jest wyłącznik poduchy pasażera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącznik :?: A niby gdzie, bo ja nie widziałem. Jeśli jest, to nie we wszystkich. A pasy z pironapinaczami też wszystkie strzelaja :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest konfigurator passata, wyposażenie standardowe, podpunkt bezpieczeństwo, pozycja Deaktywacja poduszki powietrznej pasażera.

Co do strzelania wszystkich napinaczy to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do strzelania wszystkich napinaczy to nie wiem.

Napinacze wystrzelają, tylko tam gdzie są zapięte pasy, a z tym co Danek pisze, to jest to prawda-nie wiem od czego to zależy, ale w niektórych modelach nie zapięte pasy=brak wystrzelonych poduszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napinacze wystrzelają, tylko tam gdzie są zapięte pasy

Tak mi się wydawało jako logiczne. Jeśli poduszki nie strzelają to mogą rzeczywiście byś sprzężone z czujnikami czy ktoś siedzi czy nie (tak jak sygnalizacja nie zapiętych pasów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam przegladałem to forum i nic nie znalazłem na interesujacy mnie temat a mianowicie sygnału powiadamiajacego o koniecznosci zapiecia pasow bezpieczenstwa.chyba nie jestem jedyna osoba ktora chce to wyłaczyc? chciałem odłaczyc czujniki w siedzeniach ale zwatpiłem jak zobaczyłem ile tam idzie przewodow i teraz pytanie ktora to moze byc kostka z przewodami?? moze ktos juz probował podobnych zabiegow??

 

Potrzebny jest dostęp do VAS lub innego VAG-COM'a. Trzeba wejść w sterownik deski (17) wybrać Kodowanie (07) odjąć 02 (jeżeli masz 5 cyfr) lub 2 (jeżeli masz 4 cyfry) od pierwszych (-ej) wartości i to wszystko.

Zobacz sobie tutaj

 

Na przykład w Niemczech niektóre warsztaty żądają pisemnego potwierdzenia właściciela.

Czujników nie odłączaj bo ci na pewno błąd wywali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, jak usunac pipanie gdy nie mam zapietych pasow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie vag ci tylko pomoze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaleźć stare pasy i odciąć z nich tą końcówkę co się wpina, może będzie pasowała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znaleźć stare pasy i odciąć z nich tą końcówkę co się wpina,

Oczywiście jeżeli jesteś w ciąży lub masz zaświadczenie od kardiologa :dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najlepiej jezdzic w pasach a jesli juz to bardzo ci tak przeszkadza to jedz do aso i wylacza ci to pipkanie podlaczajac kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo jeździć poniżej 20km/h, u mnie tak to działa z tego, co zauważyłem. I tak zawsze zapinam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, jak usunac pipanie gdy nie mam zapietych pasow.

 

Nie usuwać i jeździć z zapiętymi pasami...A tak na poważnie VAG w łapki i działasz,nie wiem czy w serwisie to zrobią ;)

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logujesz sie do Instrument, potem kodowanie i odejmujesz 2 od całej wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wchodzisz w licznik,potem długie kodowanie- pomocnik długiego kodowania i tam znajdziesz. Z pikaniem bedzie wyłaczona od razu kontrolka pasów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez vaga mozna w ale tylko fotelu kierowcy nalezy wypiąć małą czarną wtyczke w miejscu gdzie idzie wiazka od fotela (tuz pod fotelem mala czarna plastykowa klapka) pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności