Skocz do zawartości
Gość Krajny

Jak zdjąć kierownicę ??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam podobny problem co kolega wczesniej pisał! chciałem przestawić kierownice wszystko cacy zrobiłem, i przestawiłem o jeden ząbek więc nie byłem pewien czy o jeden starczy więc podpiąłem kleme, i postanowilem sie przejechac... by zobaczyć, a nie zakładałem poduchy i teraz mi się świeci głupia kontrolka :(:( to jak ja mam w końcu zresetować ten komputer? I na jakie to będzie miało skutki jak go zresetuje? cały komputer tzn co jeszcze się zresetuje? czekam na pomoc! Czym szybciej tym lepiej!! Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bledy poduszki wchodza do pamieci niekasowalnej przez odlaczenie akumulatora. Musisz podjechac gdzies gdzie Ci z kompa skasuja BLAD !!!

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i już wszystko jest OK :)) Błąd został skasowany, a usługa kosztowała mnie 50zł :P Tylko eszce mam takie małe pytanko czy nie będzie to jakoś negatywnie wpływało na poduszkę? Dokłądnie chodzi mi o to, ze np przy jakieś stłutce poduszka moze nie wystrzelić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.bede wymienial kiera i gdy odlacze klemy to zresetuje mi sie radio i bede potrzebowal kodow?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odlacze klemy to zresetuje mi sie radio

bardzo prawdopodobne

bede potrzebowal kodow

jeśli fabryczne to tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Tylko eszce mam takie małe pytanko czy nie będzie to jakoś negatywnie wpływało na poduszkę? Dokłądnie chodzi mi o to, ze np przy jakieś stłutce poduszka moze nie wystrzelić?

 

napewno odpali :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wojcio

Witam! duze jest ryzyko ze przy zdejmowaniu poduszki bez odpinania klemy moze ona wystrzelic albo cos bedzie działalo niewlasciwie??bo boje sie troche odpinac klemy gdyz nie znam kodu do navi;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wojcio

uff..i juz po zabiegu jak na pierwszy raz troche klopotu bylo ale poszlo pomyslnie i o dziwo wszystko dziala,dzieki za przydante materialy;):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpinales klemy???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odpinales klemy???

Lepiej odepnij, niż później składać rozkwaszony nosek.

Elektronika nie zawsze działa, tak jak Ty byś chciał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam wątek i widzę ,ze mam inne mocowanie poduszki. U mnie jest czteromienna kierownica i takie metalowe bolce mocujące.

fdac3d3ad2e2281em.jpg

 

Co prawda podczas wymiany nagrzewnicy zdejmowan była kiera ale akurat dokonał tego mechanik podczas mojej nieobecności.

Wczoraj gmerałem śrubokrętem w otworach z tyłu kierownicy ale bez większego powodzenia. Coś sie slizga, zseskakuje i nic. Moze ktoś ma doświadczenie w zdejmoaaniu tego typu kiery (poduszki) i mi pomoze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konrados, mam taką samą poduchę. Wkładasz cienki wkrętak w otwór z tyły kiery (wkrętak grubości max.3-4 mm, długość 10cm) wkładasz go jak najbliżej osłony kierownicy następnie podnosisz wktętak do góry powinieniesz odczuć, że haczy o pręcik trzymający poduchę. Podczas tej operacji trochę ruszaj poduchą. Jak puści zaczep odwracasz o 180 i robisz to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nakonr dzięki za informację. Dzisiaj będzie kolejne (mam nadzieję ,ze ostetnie) podejscie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wojcio

Wybaczcie ze znowu poruszam watek ale drazni mnie pewna "sprawa" :zdegustowany: ....mam pytanie czy ktos z was po zdjeciu poduszki i ponowynym zalozeniu mial wrazenie ze dostala jakiegos "luzu" ?? :/ (dokladnie o 3ramiennej mowa) bo Mi jakos teraz dziwnie "drzy" szczegolnie wstrzasy sa odczuwalne przy jezdzie po nierownoscia, a wydaje sie ze jest dobrze zatrzasnieta :zdegustowany: moze sprobowac ja jeszcze raz wymontowac i zakladac na nowa????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wojcio

Wybaczcie ze znowu poruszam watek ale drazni mnie pewna "sprawa" :zdegustowany: ....mam pytanie czy ktos z was po zdjeciu poduszki i ponowynym zalozeniu mial wrazenie ze dostala jakiegos "luzu" ?? :/ (dokladnie o 3ramiennej mowa) bo Mi jakos teraz dziwnie "drzy" szczegolnie wstrzasy sa odczuwalne przy jezdzie po nierownoscia, a wydaje sie ze jest dobrze zatrzasnieta :zdegustowany: moze sprobowac ja jeszcze raz wymontowac i zakladac na nowa????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wooosiu

:)Witam wszystkich na forum i pozdrawiam,nieawno miałem ten sam problem z "pstrykajacymi kierunkami" . Już sie uporałem z tym i pracuja jak nowe, klucz do odkrecenia śruby kierownicy to M12 ,Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vahu

Witam, czy kierownica trójramienna z poduszką bez problemu będzie pasować w miejsce czteroramiennej? Czy taśma od poduszki i inne rzeczy będą pasować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TheSamurai
Przeglądam wątek i widzę ,ze mam inne mocowanie poduszki. U mnie jest czteromienna kierownica i takie metalowe bolce mocujące.

 

Wczoraj gmerałem śrubokrętem w otworach z tyłu kierownicy ale bez większego powodzenia. Coś sie slizga, zseskakuje i nic.

Mam wlasnie ten sam problem. Kierownica czteroramienna, wkladam srubokrecik, cisne w gore i slysze tylko, jak trzeszczy obudowa:) Moze jakies wskazowki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś może jednoznacznie powiedzieć jaki jest rozmiar klucza torx potrzebnego do odkręcenia kierownicy w B5 ?

 

Wiem, że śruba to M18X1,5X18, ale jak się to przekłada na rozmiar torxa.

Największy jaki posiadam to 12, mniejszy 10. Czy mam dokupić inny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj demontowałem poduche i kierownicę cztero ramienną, z tego co widzę jest dużo pytań co do demontażu więc podczas tej operacji postanowiłem zrobić parę fotek.

Cały demontarz zaczynamy od tego co opisywał nasz kolega na pierwszej stronie:

:!:Jak zdjąć kierownicę:

 

Z tyłu kierownicy po bokach są dwa otwory (widać je tylko po przekręceniu kierownicy).

W górny otwór włożyć płaski (15 cm) śrubokręt to otworu (śrubokręt musi wejść na długość około min 3 cm) następnie pociągnąć rączkę śrubokręta do góry (w kierunku podsufitki) tak aby zeskoczył zatrzask poduszki. Zatrzaski (czarny plastikowy na poduszce) są na sprężynce (foto 3) po odpowiednim pociągnięciu śrubokręta poduszka powinna lekko zeskoczyć z zatrzasku (tak na około 1,5 do 2 cm). Zawleczka sprężynująca to ta na zdjęciu(foto 4 i 5) którą właśnie odchylamy płaskim śrubokrętem.

 

Po obróceniu kierownicy o 180° powtórzyć czynności w drugim otworze.

 

po czym ja wyprostowałem kierownicę, tu widok z lekko odchyloną poduszką - z 2ch stron uwolniona :) :

1a58155edb0d6b8d.jpg

2e9dde83c41dddfa.jpg

 

Następnie odpinamy 3 kabelki zaznaczone strzałkami 1,2 i 3 /kolejność dowolna :) /

997a4516169f7a0c.jpg

 

Następnie odkręcamy śrubę zaznaczoną strzałką potrzebna nam będzie końcówka SPLINE jak dobrze pamiętam 12, patrz foto:

c0e7d15c8442d3fe.jpg

 

Po odkręceniu w/w śruby, tak jak wcześniej pisał kolega zaznacz koniecznie najlepiej markerem linie, aby nałożyć w te same miejsce kierownicę:

d24e46a32fa860db.jpg

 

Kierownica zdjęta:

d7ddf0245153c50b.jpg

 

Operację przeprowadzono na takim AIR BAG-u jak fotka ponieżej:

1f81b625afbb63ae.jpg

 

Czas demontażu i ponownego montażu, 15 min :) samej kierownicy. Z manetkami to inna historia od tej pory :)

Pozdrawiam @ll

Edytowane przez przybora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności