Skocz do zawartości
Gość PAWCIO

układ kierownicy-WSPOMAGANIE

Rekomendowane odpowiedzi

Bo obecny ma kolor mułu

Zielony po jednym dniu będzie miał taka barwę....a szajsowaty plastik z którego zrobiony jest zbiorniczek jeszcze bardziej pogłębia barwę mułu ;).

Zaraz pewnie ktoś dopisze ze ma zielony inny czerwony a jeszcze inny że żółty...fakt jest taki że nawet jak byś nalał wody to będzie lepiej niz by miało nic w układzie nie być.

Kupisz Mobila lub Febi lub nawet to Prestone to w sumie jeden czort.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie w moim passacie 1.9 tdi jest zamontowana taka pompa

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/94bf31e299f23ef2.html

mam okazję kupić pompę tyle że ta pompa ma inne osadzenie kółka i czy będzie ona pasować

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b4b7e185819b40ca.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie będzie pasować to przełożysz osadzenie i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak zmienić to osadzenie, trzeba ze starej pompy przełożyć mocowanie kółka do nowej pompy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trzeba ze starej pompy przełożyć mocowanie kółka do nowej pompy?

Używasz ściągacza lub wkręcasz w piastke śruby te zapierają sie o jakiś metal oparty o korpus popy lub można nawet zaprzeć sie bezpośrednio o korpus, pos zdjęciu piastki obracasz ja o 180 stopni i wbijasz z powrotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam niedawno zakupiłem passata b3 1.8 cl i piszczy w nim pompa wspomagania znajomy od którego nabyłem auto mówił mi ze już parę lat tak jeździł bo mu to nie przeszkadzało, dzisiaj postanowiłem tam zajrzeć. Odpaliłem wsadziłem za kierownice znajomą i kazałem jej kręcić , wyraźnie było widać że pasek kreci się szybciej niż pompa i to wywołuje ten pisk . Teraz mam pytanko czy pompa zawodzi czy po prostu do wymiany pasek i febi 6162?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pasek kręci się szybciej niż pompa to spróbuj naciągnąć pasek pompą pewnie się poluzowała a jeśli mówisz że tak jeździsz dłuższy czas to pasek może być już kiepski więc ewentualnie wymiana nie zaszkodzi

pompa wytwarza ciśnienie w momencie skrętu kierownicą więc daje obciążenie ale pasek nie powinien się ślizgać

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzisiaj odpalając mojego paska usłyszałem wycie pompy wspomagania. Wycie jest coraz głośniejsze w momencie skrętu w lewo lub prawo. Postanowiłem sprawdzić płyn itp. Okazało się iż płynu jest ledwo na dnie zbiorniczka a przewód od zbiorniczka jest mokry. Czy w takim przypadku nie zapowietrzył mi sie układ. Kręcić mogę lekko lecz te wycie mnie denerwuje. Czytałem iz nie szczelny układ może powodować takie objawy. Czy się mylę. Proszę o podpowedź. Może wymienic już płyn na nowy przepłukać ukłąd bo troszke ten płyn jest ciemny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie płynu jest ze 2 mm ponad max trzeba będzie trochę ująć. Jak naciągnąć? Jest może na forum jakaś instrukcja ze zdjęciami lub jakieś zdjęcia które mogą być pomocne? bo nie mogę takich znaleść chodzi mi o śrubę która jest odpowiedzialna za naciągnięcie pompy jestem lewy w tych sprawach a chcę się nauczyć żebym na przyszłość nie musiał latać po mechanikach i płacić im kosmicznych pieniędzy za jakąś błachostkę u jednego pytałem ile wymiana pompy jak zakupie nową powiedział 150 zł drugi 60 zł bo oczywiście nie mieli wątpliwośći nawet nie zaglądając pod maskę czy pod samochód, ze pompa jest zatarta ja osobiście myślę że pompa jest ok bo jeśli przez kilka lat jeździ i dalej jej działanie jest odczówalne to jest sprawna przez te około trzy lata by pewnie się urwała . wiec jeśli możecie podpowiedzcie mi jak naciągnąć lub ewentualnie wymienić pasek . Pasek mam wąski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy w takim przypadku nie zapowietrzył mi sie układ

Mozliwe bo pewnie zaczał łykac powietrze zamiast pynu....wymień płyn lub dolej jak wiesz jaki i powinno przestać ale aby sie upewnić to zajrzyj jeszcze do działu B5 choćby TUTAJ.

Jak naciągnąć?

Lepiej od razu kup nowy pasek i poczytaj TUTAJ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki właśnie o to mi chodziło PoZrO! Pomógł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do was pytanie czy dużo jest roboty aby wymontować przewód między pompą wspomagania a maglownicą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam do was pytanie czy dużo jest roboty aby wymontować przewód między pompą wspomagania a maglownicą?

jest trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dużo jest roboty aby wymontować przewód między pompą wspomagania a maglownicą?
jest trochę.
Prawie jak wymiana magla

Przesadzacie, da się to zrobić bez opuszczania sanek...chyba nie widzieliście gorszych przypadków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przesadzacie, da się to zrobić bez opuszczania sanek...chyba nie widzieliście gorszych przypadków.

Uważasz , że mało roboty z tym ? czyli tzw takie 5minut pod blokiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli tzw takie 5minut pod blokiem

Bez przesady, dzień wystarczy,no oczywiście garaż i kanał by sie zdało mieć--- w innym aucie walczyłem trzy dni z samym maglem(dzien wyjmowałem, drugi regenerowałem, trzeci wkładałem a czwartego walka z geometrią)...ciasnota że hey...Pasek w porównaniu z tamtym to betka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie odpukać w niemalowane oczywiście / jeszcze ze dwa razy i będzie jak wymiana kół w F1 qwa nie życzę nikomu :( z racji tego , iż mega niewygodnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności