Skocz do zawartości
Kamel

[ skrzynia] Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie dotyczące wymiany oleju i filtra w automatycznej skrzyni biegów.

 

Czy można to zrobić samodzielnie czy trzeba się udać do warsztatu? (mam tu na myśli jakieś dodatkowe czynności poza samą wymianą, bo wymiana wydaje się być w miarę prosta).

Znalazłem gdzieś w necie opis poszczególnych czynności przy wymianie i wydaje się to być prawie, że jak wymiana oleju w silniku.

 

Jaki olej należałoby wlać?

Czy MOBIL ATF 220 będzie dobry?

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość autologus

właściwy olej do skrzyni to ESSO LT 71141 takim powinien byc ale jaki masz nie wiadomo ma kolor troche żółty ja kiedyś zmieniłem z takiego na czerwony ATF i sprzęgło do wymiany

ale jak masz czerwony to lej czerwony nie zmieniaj bo to zbrodnia na skrzyni a wymiana to łatwizna tylko filtr dobrze zamocuj i nie oszczędzaj na filtrze to podstawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DCV

Wie ktoś może gdzie znajduje się wlew oraz spust oleju w tej skrzyni?

I ile trzeba wlać tego oleju?

Jakie ma znaczenie ten olej żółty lub czerwony?

 

Jak by ktoś miał jakieś fotki, rysunki schematyczne to bardzo bym o nie prosił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy nie łatwiej będzie ww wymianę oleju w Waszych ASB zrobić w specjalistycznym warsztacie, gdzie sama wymiana często jest bezpłatna, np. w AutoJózefów ( www.autojozefow.pl )?

Tak samo jak wymiana oleju w skrzyni, bezpłatna jest również diagnostyka skrzyni!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość agjp

Wymieniałem wczoraj sprawa bardzo prosta. Zjęłem osłonę miski skrzyni automatycznej. Na cztery śruby klucz 10 schodzi miska olejowa skrzyni .Widać po zdjęciu filtr siatkowy ,tez proste w zdjęciu i założeniu. Olej nalewasz przez miarkę. Ale spuszczasz przez odkręcenie miski olejowej .Uszczelka pod miskę jest na tulejkach też trzeba wymienic. Mi ktoś do skrzyni nalał oleju silnikowego. Widać było czerwony olej na wierzchu a pod spodem gęsty sliski olej silnikowy. Nie wiem czy to odniosło skutek samochód został w warsztacie dzisiaj sprawdzę

Edytowane przez agjp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrowienia dla debila co nalał 15w/40 do skrzyni:mad: Ja na twoim miejscu zleciłbym w jakimś dobrym i pewnym warsztacie wymianę oleju całego. Wymiana o jakiej piszesz i którą wykonałeś jest tylko częściowa, zawsze zostaje w dyfrze jeszcze chyba 2l, którego niby nigdy się nie wymienia a jednak miesza się po wymianie z nowym i dlatego właśnie nigdy się nie zmienia rodzaju czy koloru oleju-jaki fabryka dała niech zostanie, bo później dzieją się cuda. Prawdopodobnie w twoim przypadku jeśli ktoś doj^&ał silnikowego to jakiś procent jego też już jest w dyfrze i tam zostanie do całkowitej wymiany. Zobaczysz co powie ci mechanior. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wymiana o jakiej piszesz i którą wykonałeś jest tylko częściowa, zawsze zostaje w dyfrze jeszcze chyba 2l, którego niby nigdy się nie wymienia a jednak miesza się po wymianie z nowym

 

Kolego jesteś pewien tego co piszesz? Olej w dyfrze nie ma prawa zmieszać się z olejem atf ;) Jeżeli się zmiesza to skrzynka do remontu, uszkodzony simering ;)

Skrzynia ma 2 oddzielne komory na olej, do dyfra leje się zwykły olej przekładniowy a do skrzynki automat-atf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monter, może się pomyliłem, jeśli tak to szacuneczek, bo znasz się na rzeczy i to wiem, ale powiedz, bo bardzo możliwe, że teraz pokiełbasiłem dyfer z jakąś inną częścią/komorą skrzyni, w której właśnie zostaje ta pewna część oleju atf, której się nie wymienia, a miesza się z nowym w czasie pracy. Jeśli faktycznie nie mam racji to z góry przepraszam, że wprowadziłem w tej kwestii w błąd

 

ps. w książce pisze o ilościach oleju podczas wymiany: 3l, a całkowita wymiana 5,6l, chodziło mi właśnie o to i myślałem, że ta różnica znajduje się w dyfrze

Edytowane przez kacza1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wymieniałem wczoraj sprawa bardzo prosta. Zjęłem osłonę miski skrzyni automatycznej. Na cztery śruby klucz 10 schodzi miska olejowa skrzyni .Widać po zdjęciu filtr siatkowy ,tez proste w zdjęciu i założeniu. Olej nalewasz przez miarkę. Ale spuszczasz przez odkręcenie miski olejowej .Uszczelka pod miskę jest na tulejkach też trzeba wymienic. Mi ktoś do skrzyni nalał oleju silnikowego. Widać było czerwony olej na wierzchu a pod spodem gęsty sliski olej silnikowy. Nie wiem czy to odniosło skutek samochód został w warsztacie dzisiaj sprawdzę

 

 

Witam.

też przymierzam sie do wymiany oleju, uszczelki i filtra, stąd moje pytanie? Ile oleju musiales wlac? 3 czy 5,6 l? Ile kosztowała ciebie uszczelka i filtr do automatu? (Prawdopodobnie mam typ 096 CFK wg książki )

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fijak9

mam passata b5 98r. 1.9Tdi 115km chcialbym się zapytac ile oleju do atf wejdzie?? mechanik u którego ostatnio bylem powiedział za ok 6l? nie za duzo? A moze powiem dlaczego zastanawiam się nad wymianą oleju...kupiłem auto ponad roktemu nie wiem kiedy właściciel wymieniał a po drugi dzieje się coś dziwnego...przy przyścieszaniu na niskich biegach obroty idą do 3000 ale nie przeglada się to na szybkość. Mechanik podejrzewa ze to wina oleju w skrzyni....co o tym sądzicie??

 

//to jest dział B3/B4, poszukaj w dziale B5

Edytowane przez artmin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pol6969

Jak mi wiadomo to wchodzi 3,5 l oleju .też będę wymieniał olej,cena oleju 4l,- 80zł., filtr,- 60zł plus robocizna u mechanika.

Edytowane przez Pol6969

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki olej stosuje się do skrzyni dmx w silniku afn 4 biegowy automat i czy wymienia się go wogole.:)

 

i ile tego oleju tam wchodzi :D

 

i jeżeli ktoś ma prosił bym o schemat skrzyni na [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniasz 3,5 bo ponad 2 zostaje w sprzęgle hudrokinetycznym które nie ma akurat w vw spustu lub też korka.Całkowita wymiana możliwa jest tylko po zdemontowaniu skrzyni i odessaniu oleju ze sprzęgła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki olej się stosuje. i co ile sie takie wymiany robi w skrzyni dmx w silniku afn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu, jesteś w dziale B4. Choć skrzynie są podobne, to pewnie czymś tam się jednak różnią. Skrzynia o symbolu DMX to nie jest pełna nazwa, patrząc na rocznik to może być skrzynia 02 z jakąś tam dodatkową literką. Instrukcji poszukaj sobie tu:

http://volkswagen.msk.ru/index.php?p=page05

a olej to pewnie jakiś full syntetyk, idź do jakiejś hurtowni olejów i tam zapytaj, co się zalewa do takiej skrzyni. Na pewno zrobią to dobrze w ASO. Mozesz się też pokusić o ten olej:

http://www.allegro.pl/item878112583_esso_lt_71141_automat_bmw_audi_vw_w_wa_promocja.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość olenka

Do problemów ze skrzynia automatyczna polecam warsztat AutoJózefów przy ulicy Cichej.Tanio,solidnie, w zeszlym tygodniu wymienialam tam olej a wczesniej pomogli mi z automatem w VW Touareg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności