Skocz do zawartości
Gość Krawcol

Jakie macie opony ZIMOWE w swoich Passatach plus opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam dwa typy, zastanawiam się nad:

 

Vredestein Snowtrac 3

Nokian WR D3.

 

Szukam jak najbardziej uniwersalnej, i w trasę i w górskie warunki przy bardzo częstych podjazdach na narty niekoniecznie po odśnieżonej trasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem 2szt nowych Nokianów WR D3 i założyłem na przód. Co do zachowania na mokrym czy suchym to przyczepność bez zarzutów, ale zauważyłem, że jeśli na asfalcie jest cienka warstwa wody to przy 140km/h stają się nieprzyjemnie głośne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłem 2szt nowych Nokianów WR D3 i założyłem na przód

W sieci spotkałem się z opinią że mają miekkie boki i nie są stabilne w zakrętach, a jak Twoje opnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rok temu kupiłem komplecik opon Frigo Directional. Rok temu zdały egzamin w 110% :) Dębica to jednak klasowe oponki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja w tym roku przetestuje Dayton DW510. Jak narazie nie ma śniegu i na suchym i mokrym spisują się pozytywnie. Nawet nie są głośne. Zobaczymy jak będzie przy niższych temperaturach i śniegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sieci spotkałem się z opinią że mają miekkie boki i nie są stabilne w zakrętach, a jak Twoje opnie?

 

Ja również czytałem te opinie przed zakupem, gdy opony do mnie dotarły od razu było widać, że są bardzo miękkie ale po założeniu nie odczuwam z tego powodu braku stabilności. Miałem na lato założone Michelin Energy 3-letnie i nie zauważyłem po zmianie różnicy w stabilności.

Może gdybym miał ich 4szt to by coś zmieniało, nie wiem. Dodam, że zawieszenie mam bez żadnych luzów, amorki też w świetnej kondycji i to zapewne też ma znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdże na zimówkach Kleber. Jeżdże od kilku lat na nich i złego słowa nie powiem.Ważne żeby opona była głeboko nacinana i bieznik wyglądał na zimowy a nie jak w niektórych lepszej niby marki troche zjedziesz i z zimówki robi sie letnia,twarda bo mało nacięta juz nie pracuje.Kleber ponadto ma przyczepna gume. Od jakości gumy bardzo dużo zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałęm wcześnie SEMPERIT SPEED GRIP 2 i teraz na ten sezon też kupiłem Semperit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co polecacie, zdecydowanie dominują opony kierunkowe. Mają jakąś przewagę na asymetrycznymi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już drugi sezon zaczynam na Dunlop SP Winter Sport 3D. Opona cicha, dobrze trzymająca w zasadzie w każdych jesienno-zimowych warunkach. Nigdy mnie nie zaskoczyly. Polecam tym którzy się zastanawiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dunlopy lecz teraz kupiłem w mega promocji od znajomego Nokian'y zobaczymy co pokaża jak śnieg będzie leżał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak należy analizować ten test ADAC? Czy ocena niższa to lepiej czy gorzej? Bo np. Continental ma średnią 2,1 a NOKIAN 2,5. To Która jest wyżej sklasyfikowana. Bo jeśli wyższa wartośc to lepiej (wyżej) to ostatni w tabeli Syron ma średnią 5,5. Jak Wy to "odczytujecie"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im mniej tym lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

michelin_alpin_3_f.jpg1. B5 FL sedan

2.michelin alpin 3:D:D

3.195/65/15

4.alus 15':P

5 bieżnikowana(nowa)

6.pozytywy -- nie szumią przy wysokiej prędkości, fajny bieżnik itp itd, wiecej nie mogę powiedzieć, gdyż mam je dopiero miesiąc. Poczekajmy na śnieg.

7.negatywy- puki co nie ma ?

8.Kupiłem w dobrej cenie 140zł/szt. Bieżnikowane w Olsztynie, gwarancja na 2 lata. Pożyjemy zobaczymy

Edytowane przez athlon306

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprzednie zimówki kumho kw7400 - bardzo fajne gumy.

 

obecnie nowe barumy polarisy ver. 3. narazie brak warunków do przetestowania, ale raczej będą się spisywać zgodnie ze swoją ceną.

 

z cenowo przystępnych warte polecenia są firestony winterhawki 2 evo. świetna guma! największe dla mnie zaskoczenie to popularność chińczyków goodride sw601, ale coraz więcej klientów zamawia je u mnie i po opiniach wychodzi na to, że to bardzo dobra opona dla ludzi szukających rozwiązania budżetowego, ale także dla kierowców jeżdżących spokojnie [niezależnie od prestiżu auta].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

co powiecie o zimówkach w rozmiarze 195/65 R15 FIRESTONE WINTERHAWK 2EVO, miał ktoś z nimi do czynienia, warto je kupić czy może dołożyć trochę i wziąć np FULDA MONTERO3 lub PIRELLI SNOWCONTROL SERIE III?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności