Skocz do zawartości
Gość Krawcol

Jakie macie opony ZIMOWE w swoich Passatach plus opinie

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie mam pytanko mam u siebie w passacie b5 koła zimowe o srednicy 195/65/15 na feldze stalowej i chciałbym je wymienic na alusy letnie które posiadam z skody superb 205/55/16 czy moge bez problemów załozyc takie felgi ??? i nic sie nie bedzie działo ???

Paweł superb to bliżniak passata jesli felga ma rozstaw śrub 5x112 to na bank bedą pasowały ja mam letnie w takim rozmiarze 205/55/16 ori felga oraz zimowe na stali 195/65/15 najwazniejszy jest rozstaw śrub Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok jutro bede zakładał i zobacze roztaw raczej na 100% ten sam dzięki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Continental t830: 195/65/15 91t

+ bezproblemowe ruszanie na śniegu

+ świetnie prowadzi się na mokrej/suchej nawierzchni

+ bardzo ciche

 

- cena - około 40% droższe niż np. fulda.

 

Od siebie dodam że kiedy ludzie nie mogą gdzieś podjechać to na tych oponach się tam wjedzie.

Kilkakrotnie uratowały "dupsko". Prędzej ktoś we mnie uderzy niż ja w kogoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecam Continental t830: 195/65/15 91t

+ bezproblemowe ruszanie na śniegu

+ świetnie prowadzi się na mokrej/suchej nawierzchni

+ bardzo ciche

 

- cena - około 40% droższe niż np. fulda.

 

Od siebie dodam że kiedy ludzie nie mogą gdzieś podjechać to na tych oponach się tam wjedzie.

Kilkakrotnie uratowały "dupsko". Prędzej ktoś we mnie uderzy niż ja w kogoś.

 

W pełni popieram-mam takie same i jak na razie są idealne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.B5 1,9 TDI 110PS

2.Firestone Winterhawk

3.195/65/15

4. standardowa

5 nowa

6.pozytywy: bardzo cicha (jak letnia), idealna na mokrej nawierzchni i na błocie

7.negatywy: słabsza na lodzie

8.Dobra opona za rozsądną kasę. Naprawde warto. Oceniam że to troszkę wyżej niż średnia półka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! osobiście jeżdże na oponach 195/65/15 DĘBICA FRIGO 2 i nie mogę złego słowa powiedzieć. Mam je od nowości i maja już chyba 3 lub 4 sezony smigają aż miło. POLECAM!

 

popieram wypowiedz w 100% ! Również pomykam na tych oponach z tym że 205/55/16, za nową opone płaciłem 280pln i na prawdę jestem bardzo zadowolony (wcześniej miałem Michelin Alpin Pilot) wg. mnie Dębica Frigo 2 w niczym nie ustępuje !

Edytowane przez eldo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na niskie ceny opon zimowych w sezonie letnim postanowiłem się w takowe uzbroić już teraz i kupiłem nowe opony Goodyear Ultragrip 8 w przystępnej cenie. Oczywiście jeszcze ich nie testowałem z wiadomych powodów :) Mój ojciec posiada wcześniejszą generację tych opon i z doświadczenia wiem że są naprawdę dobre. Jak zacznie się zima to dam znać jak się sprawują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie dokładnie zamówiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A gdzie dokładnie zamówiłeś?

 

Dokładnie u tego gościa:

http://moto.allegro.pl/195-65r15-195-65-15-goodyear-ug8-zimowe-2012-4szt-i2563791770.html

 

Gość ma same pozytywne komentarze a towar jak najbardziej zgodny z opisem. Polecam

PS. teraz jest nawet o jakąś dyszkę czy dwie taniej więc jeszcze na piwko zostanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jestem teraz na kupnie opon na jedną oś- dokładnie przód.

I potrzebowałbym opinię i sprawdzony model opony.

Na przód chciałbym kupić opony z którymi nie będzie problemu z wyjazdem na górkę, mieszkam w dolince i codziennie pokonuję dość stromą górkę/ki jadąc do pracy.

Rozmiar: 195/65 R15

Myślałem o tych

Continental WinterContact TS830

 

czyli te które polecają powyżej- chyba że mają jakieś wielkie minusy?

Może głośne bardzo?

 

prosiłbym o propozycje takich w cenie ok 500zł za 2 szt.

 

W późniejszym czasie planuję kupić znów na tył [chyba że lepiej teraz na tył] i też zastanawiam się czy ten sam model kupić, czy może inne ?

 

 

EDIT:

Aha, i jeszcze jedno.

 

Jak to jest z tym indeksem nośności/prędkości.

Do mojego zalecany jest "..V" , coś może być nie tak jak założę z indeksem prędkości T ?Wiadome, te z indeksem V są o dość dużo droższe :/

Edytowane przez Memciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że Continetal'e to dobre opony więc śmiało można je brać.

Tu masz link do testów opon zimowych, sam wybierz:

http://www.oponeo.pl/artykul/test-opon-zimowych-adac-2011-2012-w-rozmiarze-195-65-r15

 

W teście tym opony o których myślisz wypadły najlepiej, te co kupiłem ja (Goodyear) są drugie.

 

Indeks T jest do prędkości 190, indeks V jest do 240, a wątpię żebyś w zimę osiągał takie prędkości, więc generalnie różnicy nie ma. Bierz te które tańsze.

Po za tym wszystko co chcesz znajduje się w google.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, testy testami, ale w praktyce lepiej wychodzi jak naprawdę opona się sprawuje.

I dlatego wolę zapytać :)

Ale chyba wybiorę te Continental albo tą co ty masz Goodyear'ke UltraGrip 8 :)

 

Myślałem też o UNIROYAL MSPLUS 66, ale nie słyszałem konkretnej opinii o nich, jedynie że ponoć bieżnik szybciej się zdziera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Conti 830 w passku B6 i golfie 6 już po 2 zimach - są godne polecenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cztery sezony śmigam na Michałkach Alpine i według mnie są dobre i tanie (195/65/r15) , na dodatek całkiem ciche jak na zimę. W połączeniu z 4x4 auto idzie po wszystkim :)

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej w tym wątku pada nazwa: Continental, Michaline, Goodyear. Którekolwiek wybierzesz będzie to dobry wybór. Ja polecam Goodyear bo na nich jeździłem i mnie nie zawiodły. Koledzy polecają inne też bardzo dobre opony, może nawet lepsze. Wybór należy do ciebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że na przód kupię inne a na tył inne.

 

I raczej jedne z nich będą to Continetale te TS830.

drugie może te Goodyearki, tylko które lepsze na tył- by tyłkiem nie zarzucało i ogółem z tego co wiem to na tył w zimę daje się lepsze.

 

Dziękuje wszystkim za swoje opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja ze swej strony mogę polecić markę na której pomykam już od kilku sezonów tzn. Michelin model Alpin A4 poprzednio były modele A2 i A3 .Jako że pracuje na wulkanizacji co roku z kolegami wrzucamy na swoje autka inne modele i robimy porównania mogę śmiało polecić wcześniej wymieniane Conti TS830 i Goodyear UG8 . Jeśli komuś zależy na ciszy to dobrym wyborem mogą być Semperit SpeedGrip2 ciche i skuteczne.

Generalnie każda zimówka jest dobra przez pierwsze 2-3 sezony potem już bywa różnie , nie polecam nalewek niby mają bieżniki znanych firm ale bywa różnie z ich jakością i zachowaniem na mrozie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.B5FL 1,9 TDI 101PS

2.UNIROYAL MSPLUS 66

3.195/65/15

4. stalowa

5 nowa

6.pozytywy: cena, i dobrze sobie radziła w zimie

7.negatywy: brak

8.Dobra opona za rozsądną cenę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duzo jezdze i cos na temat opon moge powiedziec. Na dzien dzisiejszy nie zamienie moich zimowek CONTIVIKINGCONTACT na zadne inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Duzo jezdze i cos na temat opon moge powiedziec. Na dzien dzisiejszy nie zamienie moich zimowek CONTIVIKINGCONTACT na zadne inne.

 

Bardziej by nam się przydały przykłady, na jakich jeździłeś i dlaczego akurat te są według ciebie najlepsze, oraz czas [przez ile sezonów zimowych] je użytkujesz. ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności