Skocz do zawartości
Gość Krawcol

Jakie macie opony ZIMOWE w swoich Passatach plus opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Przejeżdziłem całą zimę na Bfgoodrich g-force winter 195 65r15 powiem, że rewelacja. Nawet w głębokim śniegu, nielekkim paskiem z nielekkim silnikiem nigdzie się nie zakopałem a były miejsca gdzie sie dziwiłem że opony uciągnęły po sniegu. Pozatym na suchym i mokrym mam bardzo pozytywne odczucia. Ciche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja jeżdżę na bieżnikowanych z jednego prostego powodu ,po 3 -4 sezonach zimowych gumy i tak trzeba wymienić bo robią sie twardsze i tracą swe właściwości,a ja nie zużyje ich w tak krótkim czasie .Jakością nie za wiele odbiegają od ori a cenowo jest różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! osobiście jeżdże na oponach 195/65/15 DĘBICA FRIGO 2 i nie mogę złego słowa powiedzieć. Mam je od nowości i maja już chyba 3 lub 4 sezony smigają aż miło. POLECAM!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! osobiście jeżdże na oponach 195/65/15 DĘBICA FRIGO 2 i nie mogę złego słowa powiedzieć. Mam je od nowości i maja już chyba 3 lub 4 sezony smigają aż miło. POLECAM!

 

A ja nie polecam, opony dobre jedynie na śniegu... w pozostałych przypadkach... jak to ładnie powiedzieć są lepsze opony :)

 

Z przetestowanych przeze mnie nie polecam jeszcze zimowej fuldy zawsze po założeniu przez kilka dni musiałem " hamować oczyma" :)

 

Polecić mogę Dunlop 3D i 4D obie są ciche i bardzo dobre we wszystkich możliwych warunkach

 

Pozdrawiam,

dialer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 Continentale T830. Rewelacja. Na suchym jak i na mokrym przyczepność bardzo podobna, bardzo ciche. Na sypkim śniegu na 2 drugim biegu mój 4motion wyrywa jakby byl na asfalcie - nie ma mowy o buksowaniu kół. Jeździlem ToyotąYaris na Kleberach - porażka. Szum opon był głośniejszy od pracującego silnika. Zdecydowałem sięna Continetale po przeczytaniu wielu testów w pismach motoryzacyjnych i opiniach użytkowników. Letnie też miałem Continentale ContiSportContact3 i naprawdę polecam te kapcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DUNLOP WINTER SPORT 3D drugi sezon rewelacja kiedyś jeżdziłem na kleberach tez był super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam MATADOR HP3 195/65/R15 :D Wczoraj pod Olsztynem mogłem je w końcu sprawdzić na śniegu - 110-120 km/h i trzymały sie drogi :D

Co do "czystego asfaltu" to są cichsze niż letnie, które miałem :bry2 I o wile cichsze niz zimówki innych firm, które wcześniej testowałem, czyli FULDA i DAYTON .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre opinie maja Continental T830 wszedzie głośno o nich i chwalą sobie je.........tylko gdzie jak śniegu nie ma :) dobrze że jeszcze zimówek nie założyłem bo bym je tak szybko ściagał jak je zakładałem---ehhehehe przeczułem sprawe że zimy nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość motocyklista

mam od listopada TS 830. bardzo ciche. wszystko jak do tej pory w porządku. ciekawe jak na śniegu się sprawują...?

 

---------- Dodano o 21:21 ---------- Poprzednia wiadomość o 21:19 ----------

 

mam wrażenie, że cichsze niż letnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie UNIROYAL ( model sprawdzę jak odbiorę jutro paszteta z nowym turbo :mlask ) i powiem, że bez rewelacji, szybko można stracić przyczepność na stosunkowo śliskiej nawierzchni.

Wcześniej miałem i gorąco polecam ( na pewno kolejnym razem je kupię ) SAVA ESKIMO 3 kierunkowe. Na almerze 2,2 Di przelatałem trzy zimy i dosłownie nigdy:

1. nie udało mi się zakopać, a dwie ostatnie zimy były mocno obfite w śnieg

2. stracić przyczepność ( nie mówię o ruszaniu )

3. na błocie pośniegowym jeździły jak przyklejone

4. wada? głośne, ale to chyba akurat przypadłość większości kierunkowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Good Year Ultragrip 7 - kupione w zeszłym roku i testowane w poprzednią zimę. Bardzo fajnie robiły na śniegu, teraz na mokrym też się trzymają i są przystępne cenowo.

Kiedyś przerabiałem tanie polskie opony, opony używane, opony bierznikowane i powiem, że mnie na nie nie stać. Kupiłem nowe i wiem, że mnie nie zawiodą, że starczą na co najmniej 4 sezony, czego nigdy nie jest się pewnym kupując tanie, używane, czy bieżnikowane.

Z GoogYearów jestem bardzo zadowolony. Na śniegu w mieście tylko 4x4 lepiej startowały.

W terenówce mam BRIDGESTONE DMZ3 i też fajnie robią. Tylko zaniżona szerokość w nich jest i guma bardzo miękka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu opon w rozmiarze 195/65R15 Co proponujecie?

Pod uwage biorę 2 opony

Continental T830

Bridgestone Blizzak LM 32.

Moje wymagania to dobra przyczepność , aby poradziła sobie pod górki w duzych sniegach, przyczepna na suchym i mokrym sniegu ......, dobra w prowadzeniu po zakrętach i w hamowaniu.

A może jakaś inna oponka co spełnia te wymagania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po kilku śnieżnych dniach mogę już co nieco powiedzieć o Nokianach WRA3, które zakupiłem w grudniu. :) Opony naprawdę dają duży margines bezpieczeństwa jeśli chodzi o ruszanie, hamowanie i jazdę na zakrętach. Wiadomo, że jak przegnę to w życiu nie utrzymają 200 KM w ważącym 1560 kg Passacie, ale przy rozsądnej eksploatacji są ba bardzo duży plus. :)

 

Oczywiście wszystkie próby przyczepności miały miejsce przy wyłączonym TCS/ESP. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam Continental Winter Contact, kupiłem razem z alufelgami opony z 2010 roku, prawie nówki były i sprawują sie bardzo dobrze.

Do mojego drugiego auta kupiłem natomiast nowe Goodyear UltraGrip 8, w testach wypadały bardzo dobrze i stąd mój wybór.

Generalnie najlepiej kupować opony przed sezonem. Ja jak sie rozglądałem za zimówkami nowym to cena dosłownie rosła z dnia na dzień jak się już rozpoczął sezon.

Dlatego jak ktoś planuje kupić opony na lato, polecam to zrobić bardzo niedługo, można zaoszczędzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyczepna na suchym i mokrym sniegu ......, dobra w prowadzeniu po zakrętach i w hamowaniu.

 

Jak dla mnie, Bridgestone Blizzak LM 32, spełnia te wymagania

Już drugi sezon na A3 z silnikiem ASZ. Przewidywalna w uślizgach i w jeździe na wprost.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...jak ktoś planuje kupić opony na lato, polecam to zrobić bardzo niedługo, można zaoszczędzić.

Jeżeli chcecie naprawdę tanio kupić dobre opony letnie to należałoby kupować je pod koniec sezonu letniego lub na początku sezonu zimowego. Wtedy hurtownie chcą wyzbyć się opon letnich z magazynów i gotowe są sprzedawać je z minimalną marżą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jeżdżę na Michelinach Alpine 4 .Potwierdzam że są ciche,na śniegu nie miałem ich okazji wypróbować.Na suchym asfalcie auto prowadzi się bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak dla mnie, Bridgestone Blizzak LM 32, spełnia te wymagania

Już drugi sezon na A3 z silnikiem ASZ. Przewidywalna w uślizgach i w jeździe na wprost.

 

jakiej firmy masz to a3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie mam pytanko mam u siebie w passacie b5 koła zimowe o srednicy 195/65/15 na feldze stalowej i chciałbym je wymienic na alusy letnie które posiadam z skody superb 205/55/16 czy moge bez problemów załozyc takie felgi ??? i nic sie nie bedzie działo ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności