Skocz do zawartości
marecek

1.8T 300hp project [stage II: 306 koni]

Rekomendowane odpowiedzi

Tak marecek to jest to. Koło zamachowe jest alu. Obawiam się jednak, że przez to mam kłopoty. W piątek jadę sie dokładnie dowiedzieć tam, gdzie mi to zakładali.

 

Jak auto odebrałem po przeróbkach dało się odczuć niesamowity grip na sprzęgle. Teraz mam wrażenie, że razem z tym grzechotaniem troche się ślizga czy co...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jozin-bis

Marecek czy masz jakąś osłonę termiczną turbiny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żadnej... ale przy moim 1.0 bara tam się naprawdę niewiele pod maską dzieje... ;) Jakoś nie mogę się ogarnąć finansowo do dalszych modyfikacji - wtedy osłona będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok przeczytalam , fotki widzialm i ..... jestem pod wrazeniem .... od taka cicha woda ;) no no autko slicznie sie prezentuje wizualnie ale to co w srodku hmmm :D piekne :D nie jeden bedzie zaskoczony na drodze co passat potrafi :D

 

Marek wytrwalosci w uzyskaniu totalnego konca potworka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, czy jesteś w stanie określić wymiary fmica, który "wejdzie" w zderzak z jak najmniejszą ilością przeróbek i który bedzie w stanie pociągnąć K04-15 (puki co K03). Znalazłem oferte uniwersalnych fmic'sow i sa takie z wlotami po bokach. Cena waha się od 220 do 300 funtków. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

t_0001079.jpg

 

na początku tego tematu Zoltar napisał, że fmic ma 600x300x75. Na focie widzisz ogrom przeróbek - podpiłowane wzmocnienie czołowe...

 

nie widziałem natomiast przodu w 3B. Więc może się okazać, że u Ciebie nie ma aż tyle wolnego miejsca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój jest dużo mniejszy ale łatwiej zamontować 110 funciaków ,zależy jaka moc cię interesuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałem przeoczyć te rozmiary... jednak dzięki. Mam mniej więcej obraz co tam wchodzi :)

 

Interesuje mnie jeszcze K04-15 a ile z tego uda się wyciągnąć to nie mam pojęcia. Nie chcę zbyt wielu przeróbek pod maską - nie chcę wyciskać wszystkiego. Chcę, żeby samochód był równie szybki co niezawodny.

 

Jeżeli chodzi o FMIC'a ... zauważyłem ostatnio ze po przeprogramowaniu ECU w ciepłe dni po ostrzejszym butowaniu tracę trochę mocy itd. Stąd następny w kolejce jest FMIC a musi być taki, który pociągnie w przyszłości K04-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek jak idzie zakładanie sprzęgła? Na jaki zamach sie decydujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaje dwumas. Lecę ze sprzęgłem sachs performance, które ma wytrzymać omawiane400-450Nm. W sobotę odbieram zestaw i zostawiam auto u mechanika. W tzw. międzyczasie zacznę się rozglądać za jakimś odelżonym kołem zamahowym, jednomasowym... póki co nie widzę innej opcji. Rozmawiałem z kilkoma osobami w tej sprawie i poradzono mi, żeby jednak zostać przy tej awaryjnej dwumasówce. Przynajmniej do czasu, aż się rozleci... ;) Nie jest to jakiś masakrycznie duży wydatek, a i auto na komforcie zyska. Benzyna to nie dizel, gdzie moment rośnie bardzo gwałtownie od samego dołu, więc tylko przy bardzo umyślnym katowaniu ten dwumas faktycznie będzie dostawał po dupie...

 

 

EDIT:

...szybki update: w sobotę odbieram sprzęgło. W niedzielę auto ucieka do mechanika i po kolei: kolektor (przymocowanie od nowa, tym razem na wszystkie śruby), pompa paliwa (Zoltar przygotował nową obudowę do pompki, co by nie było problemu z brakiem paliwa), gleba (supersport przejęty od Ojca :P) i tech sachsik performance w końcu się pojawi pod lewą nogą. Jak się uda, to zobaczymy się na zawodach w Rzeszowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze tego na oczy nie widziałem, ale już jest, bliziutko, w poniedziałek będzie zakładane:

 

16f26c3b9debf7fcmed.jpg:) :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze widze... Tarcza nie ma tych spreżynek ? ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy dobrze widze... Tarcza nie ma tych spreżynek ? ;>

 

Sprężynki są w dwumasie i dlatego tarcza jest sztywna.

 

marecek, czy ta tarcza jest grubsza od seryjnej, a jeżeli nie to mógł byś podać jaką grubość ma nowa tarcza?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, nie miałem tego w garści. Siedzę po drugiej stronie Bałtyku, ale jak tylko będę w domu, to podam wymiar ;) No problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no najs :) ZF skąd ja to znam :) Ciężarówki (moja 2 pasja) Spodziewasz sie moze jakiegos wzrostu mocy po wymianie? Kiedys mówiłes ze sprzegło nie wyrabia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no przecież tylko po to zmiam sprzęgło ;) 340 Nm to żaden niuton ;) Poza tym nie dało się auta schamować, stąd te "marne" 286 koni... Oczywiście wykresik będzie tego samego dnia co wymiana sprzęgła... wystarczy rozkręcić na 1.4 bara ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ze tak Cie Marku jeszcze zapytam co potem ? Co planujesz dalej ? Koniec tunningu czy turbo od tira ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ZoLtaR_

pewnie Marek pojezdzi tak z 2 tygodnie na 1,5 bara i stwierdzi ze za malo koni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pół roku passat marka 700 koni a marek mówi "kurna mało tych źrebaków, ZOLTAR ładuj silnik od jumbojeta" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałem czekać tyle czasu, bo się okazało, że ktoś kupił takie sprzęgło w Toruniu i moje powędrowało w tamte rejony (bo tak działa system). Zoltar - wiesz coś o tym? :P:D:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności