Skocz do zawartości
damian665

olej-zmieniać na mineralny??

Rekomendowane odpowiedzi

witam

2 msc temu kipiłem samochód i jeździ na półsyntetyku

przez te 2msc i 8kkm wzioł mi jakieś 0.5-07l oleju

 

i teraz nadchodzi wymiana i zastanawiam sie czy nie zmienić na mineralny???

 

może mi ktoś pomóc w podjęciu decyzji :niepewny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój tez gdzieś tyle bierze od wymiany do wymiany półsyntetyku oczywiście i nie zamierzam zmieniać to normalne ze trochę spali trochę wypoci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj tez przez 10 tys zjadl jakies 0,5l i ani mysle o minerale... polsyntetyk to jednak polsyntetyk...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

2 msc temu kipiłem samochód i jeździ na półsyntetyku

przez te 2msc i 8kkm wzioł mi jakieś 0.5-07l oleju

 

i teraz nadchodzi wymiana i zastanawiam sie czy nie zmienić na mineralny???

 

może mi ktoś pomóc w podjęciu decyzji :niepewny:

Jeśli coś dobrze działa to po co to zmieniać ? żeby zaoszczędzić 10zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomala

Witam

Jeżeli chodzi o zużycie oleju to normalka, każdy silnik bierze troche oleju a 0,5 czy nawet 1 litr to norma.

Jeżeli chodzi o olej to ja wlewam półsyntetyk Mobil Super S 10W40 i wymiana co 12kkm. Koszt 160 zł za 5l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakos ta marka GM do mnie nie przemawia, wez lepiej olej firm ktore sie zajmuja olejami castrol, mobil itp GM nawet aut dobrych nie robim ja jezdze na mineralu valvoline i nie narzekam, a nie wiem nawet w czym pomaga polsyntetyk w porownaniu do minerala, moje auto ma na zegarze 297kkm i pewnie bylo juz przekrecane (znaczy licznik)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vwmaniac

zima ma turbawka lepsze smarowanie na polsyntetyku :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nie robi sie z niego taka wielka galareta przy duzych mrozach a co za tym idzie latwiej odpalic auto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mineral do kosiarek i koparek, a nie do auta. nauczcie sie tego raz na zawsze. polecam mobil 10w40, place 100zl za 5l. obecnie po reanimacji jezdze wlasnie na GM, 5l za 60zl. podobno jest oparty na mobilu, narazie nie narzekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Ten GM to jest właśnie mobil tylko w innym opakowaniu - paczkowany dla GM - tak przynajmniej twierdzi sprzedawca u którego kupuję taki olej.Pozostań na półsyntetyku.Aczkolwiek z bardzo dziwną opinią:

mineral do kosiarek i koparek, a nie do auta
też zgodzić się nie mogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja leje mobil polsyntetyczny 10w40 kupuje go po 80 zl 4 litry i nie narzekam. Moj kolega jezdzi na GM i tez nie ma problemow wymieniamy co 10 tys. Jesli chce ktos tego mobila w takiej cenie to nie ma problemu moge zalatwic :) gg lub priv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez kupiłem autko jakies dwa miesiące temu i zbliza sie wymiana oleju, poprzedni właściciel twierdzi ze lał do niego półsyntetyk, ale ja bym temu człowiekowi niewierzył. Czy jest jakas możliwośc sprawdzenia czy olej zalany do niego to półsyntetyk ???. Samochód ma przejechane ponad 190 tyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpytam się od razu w tym wątku.

Gdy kupowałem auto ponad rok temu jeździło na oleju mineralnym Castrol GTX3 15w-40 i taki też leję przy kolejnych wymianach. Na liczniku ok. 200 tys. km, z pomiarów wynika, że silnik w bardzo dobrym stanie, zużywa ok. 0,5 l pomiędzy wymianami (co 10-12 tys. km).

Czy jest sens ryzykowania z przejściem na półsyntetyk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki polecicie olej półsyntetyczny???

i co ile w tym silniku jest wymiana????

co sądzicie o takim???

http://allegro.pl/item231246394_olej_opel_gm_10w40_5l_wysylka_gratis_.html

 

A nie masz przypadkiem na pokrywie zaworów takiej dużej srebrnej naklejki w kilku językach mówiącej o stosowaniu jedynie olejów spełniających normę VW 505.00 ??? I nie wnikając we właściwości oleju GM, zapewne nie dali tego oleju VW do przydzielenia normy. Choć nawet niektóre oleje znanych producentów tej normy nie spełniają (np. niektóre shell'e)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vwmaniac

ja lalem minerał elf ale dzisiaj dalem auto do remontu bo bral mi masakryczne ilosci oleju 1l/100km :krzeslem: po remoncie mam zamiar lać 10w/40 lotos polsyntetyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki polecicie olej półsyntetyczny???

i co ile w tym silniku jest wymiana????

co sądzicie o takim???

http://allegro.pl/item231246394_olej_opel_gm_10w40_5l_wysylka_gratis_.html

 

A nie masz przypadkiem na pokrywie zaworów takiej dużej srebrnej naklejki w kilku językach mówiącej o stosowaniu jedynie olejów spełniających normę VW 505.00 ??? I nie wnikając we właściwości oleju GM, zapewne nie dali tego oleju VW do przydzielenia normy. Choć nawet niektóre oleje znanych producentów tej normy nie spełniają (np. niektóre shell'e)

 

to znaczy jakie oleje spełniają tą normę?? bo ja nie znam sie

a Ty jaki olej lejesz do swojego???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja leje esso turbo diesel. Taki byl jak sciagnalem auto i taki leje i narazie wszystko ok i olej normy vw spelnia a bierze mi ok 0,5-0,7 miedzy wymianami co 10kkm a na liczniku 284kkm ;)

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vwmaniac
bierze mi ok 0,5-0,7 miedzy wymianami

 

To masz za***ście :cwaniak: czyli masz norme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak już o olejach, to ja leję półsyntetyk Mobil Super S 10W40 - 4 litry w cenie około 100 zł.

Jeżeli chodzi o olej to ja wlewam półsyntetyk Mobil Super S 10W40 i wymiana co 12kkm. Koszt 160 zł za 5l.

coś drogawo :[

 

Od ostatniej wymiany, czyli na jakieś 6000 km zużył 150 ml (0,150 litra) - myślę, że nieźle (dolewka do tego samego miejsca na bagnecie, co po wymianie). Na liczniku 196.754 km.

Pozdrawiam.

 

P.S. do rOmka - z Twoich zdjęć widzę, że mamy bardzo podobne (jeśli nie takie same) kolory naszych autek - superowne, no nie? :okulary2:;):ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności