Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

jak kolego kupowałem w marcu b6 i powiedziałem sobie jedna wizyta u sprzedawcy z allegro jeśli jest git to biorę a jak nie to Niemcy :)

wyjazd do Chojnic ze znajomym co klepie auta i się zna, oczywiście wcześniej sprawdzenie po vin przebiegu i o dziwo okazał się cały, gościu miał w ofercie jeszcze chyba 3 inne pasaty z takim samym wyposażeniem,

 

przebieg 120 tys produkcja czerwiec 2007 1.9 comfort +bisnespakiet czy coś takiego oczywiście nie bity, cena 45 tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyjazd do Chojnic ze znajomym co klepie auta i się zna, oczywiście wcześniej sprawdzenie po vin przebiegu i o dziwo okazał się cały, gościu miał w ofercie jeszcze chyba 3 inne pasaty z takim samym wyposażeniem,

No coż, to ja nie mam więcej pytań a sprawdziłeś może autentyczność vinu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja swojego mogę wycenić na 100 tysięcy. Ale co z tego jak nikt go nie kupi ?

Wycieniać trzeba realnie, co prawda mój 100tys. nie jest wart, ale też nie oddałbym go za 45tys. pln. Od początku do końca serwisowany w ASO, przebieg 91tys. km, żadnej ryski na aucie nie ma. Stan jak na swój wiek rewelacyjny. I jeżeli widzę auto podobnie opisane za 40 czy 45tys. pln to musi być coś nie tak. Nikt normalny nie sprowadzi i sprzeda za te pieniądze mając jeszcze kilka tysięcy zarobku na uwadze. No chyba, że trafił jelenia za granicą, który mu to auto za 35tys. sprzedał :). Mnie się jednak wydaje, że najwięksi jelenie mieszkają w Polsce ogladając te oferty i wierząc naiwnie w ich prawdziwość. Taka jest prawda.

Ale, jeżeli ktoś chce zaoszczędzić i kupić tanio, to nie widzę problemu, zaraz pojawi się na forum kilka nowych tematów typu: "Właśnie kupiłem auto..., pomóżcie..., *******..." itp. :).

 

przebieg 120 tys produkcja czerwiec 2007

Niedawno kolega kupił sprowadzonego golfa 5 z końcówki 2006 roku. Miał przejechane 175tys. km. To dość realny przebieg na ten rocznik, rzekłbym nawet, że to sporo. Jakież było jego zdziwienie, kiedy po podpięciu do mojego VCDSa sterownik silnika pokazał przebieg 235tys. km. Daje do myślenia? Auto w środku bardzo zadbane i to może bardzo zmylić.

Edytowane przez Matsil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się tak marzyło za 3 letniego passata (z podpisu) te 70 tys. dostać zakładając przebieg max 45 tys. (myślę, że będzie niższy) ale to niestety będzie nierealne... Liczę, że chociaż r-line pozwoli szybciej znaleźć klienta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sąsiad sprowadził w październiku B6 1.9 - 140 na blacie rok 08/2007. Dopiero 3tys przejechal i pytał się właśnie gdzie serwisuje auta (on wcześniej miał Renówkę i srał na nią) to mu poleciłem swojego gościa i już się umówił i wycenił to na 800zł. W ASO VW pytał i coś 1280zł. Mój Passior przeszedł rozrząd, hamulce i 5tys km przed sprzedażą przegląd w ASO, także mam spokój. Co 150tkm musisz go wymienić, zalecają po 120 ale do 150 można śmigać. W skrzyni masz nowy olej? to też kasa.

biszkopt w książce serwisowej jest napisane że olej w DSG był już wymieniany 2razy - przy 70tys (czyli 10tys za późno ;( i przy 120tys) Więc chyba ok.

Dziś jadę na przegląd do ASO i mi wszystko powiedzą co do wymiany i ile to będzie kosztować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wycieniać trzeba realnie, co prawda mój 100tys. nie jest wart, ale też nie oddałbym go za 45tys

No niemozliwe zaraz pojawią się komentarze, że jakiejś bajońskiej sumy żądasz:kciuki

 

Mnie się jednak wydaje, że najwięksi jelenie mieszkają w Polsce ogladając te oferty i wierząc naiwnie w ich prawdziwość.

 

Matsil! Ja to nawet mam wrażenie,że tu jest całe rykowisko z jednym wszakże wyjątkiem handlarzy (przepraszam powinienem napisać dealerów) altruistów ze wspomnianego wyżej miasta na Pomorzu, dlatego pytam o vin.

Edytowane przez 07mk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rojasek, faktycznie pokaż wreszcie tego demonicznego trenda

Nie koniecznie chce mi się jakoś dodawać go do wątku o Passatach.

 

(ciekawe ile osób jeszcze nie wyłapie ironi z tym demoniczny )

"Osoba głupia się nie pozna, a mądry powie ,że tak ma być". Trudno , na forum (jak zresztą na każdym) dzieli się na osoby inteligentne i te trochę mniej :)

 

Dobre żarty i ściema z tym demonicznym 140KM?!

Od dłuższego czasu twierdzisz że masz B6 przedstaw ją w opisie Mój Passat, bo coś to na wielką ściemę wygląda.

Nie rozumiem co insynuujesz? To ,że nie pokazuję swojego Passata w dziale "Mój Passat" oznacza ,że go nie mam ? Widać myślenie albo 27-latka, który chyba jednak chce się popisać przed kumplami co on tam nie ma albo masz jakiś kompleks. Nie wiem nie wnikam , i nie chcę w to wnikać.

 

 

 

 

Cytat:

Napisał Matsil Zobacz post

Wycieniać trzeba realnie, co prawda mój 100tys. nie jest wart, ale też nie oddałbym go za 45tys

No niemozliwe zaraz pojawią się komentarze, że jakiejś bajońskiej sumy żądasz

Koło 60 spokojnie może wołać za niego :) zadbany , ładny z dobrym wyposażeniem

 

 

Moim zdaniem w ogóle z niektórymi osobami jest coś nie tak! Jadą oglądać Passata za 39.000 tyś zł. z 2006 roku , i piszą bzdury ,że nie warto , bo taki i owaki. Ale nie pomyślą ,że za 39.000 może sobie kupić , ale składanego z dwóch!

Po prostu trzeba uważać i już. Podjechać do serwisu wydać może trochę grosza ale mieć pewność , co jest z nim nie tak :)

 

 

 

 

PS. Po prostu chłopaki się wstydzę tego TREND-a i już! O właśnie zmieniłem to demoniczne bo jednak ,niektórzy będą się głowić o co chodzi . Ehh

Edytowane przez Rojasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał heniek08 Zobacz post

wyjazd do Chojnic ze znajomym co klepie auta i się zna, oczywiście wcześniej sprawdzenie po vin przebiegu i o dziwo okazał się cały, gościu miał w ofercie jeszcze chyba 3 inne pasaty z takim samym wyposażeniem,

No coż, to ja nie mam więcej pytań a sprawdziłeś może autentyczność vinu?

 

dzwoniłem do serwisu podałem nr vin i podał mi kiedy był serwisowany i przy jakich przebiegach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem w ogóle z niektórymi osobami jest coś nie tak! Jadą oglądać Passata za 39.000 tyś zł. z 2006 roku , i piszą bzdury ,że nie warto , bo taki i owaki. Ale nie pomyślą ,że za 39.000 może sobie kupić , ale składanego z dwóch!

Po prostu trzeba uważać i już. Podjechać do serwisu wydać może trochę grosza ale mieć pewność , co jest z nim nie tak

Bardzo często kupuje passaty 2006 w okolicy 35 tyś. i jakoś ani jeden nie był "bity". Jeśli chodzi o rekordowe ceny to kupiłem kiedyś Sportline 2.0TDI bezwypadek, serwis na 190t km, mocca pierwszy właściciel za 30.000zł, był tez highline 2.0 TDI za 34.000 również bezwypadek i serwis. Także nie zgodzę się, że w niskich cenach są tylko bite i z przebiegami powyżej 300k km. Właściwie to ceny które aktualnie płacę za b6 oscylują w granicach 30-35tyś. 2005-2006r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HENIEK08

Który serwis Ci podał informacje o VIN przez telefon?

Może jakiś namiar, bo z tego co wiem główny importer KULCZYK zakazł przekazywania takich informacji przez telefon wszyskim ASO.

Edytowane przez sylwek1972

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
highline 2.0 TDI za 34.000 również bezwypadek i serwis.

To czemu nie zamienisz swojego 1.6 fsi na tego? :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To czemu nie zamienisz swojego 1.6 fsi na tego?

A dlaczego szewc chodzi bez butów? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No niemozliwe zaraz pojawią się komentarze, że jakiejś bajońskiej sumy żądasz

Idzie do brata za symboliczną cenę - z rodziny nie będę zdzierał ;).

 

dzwoniłem do serwisu podałem nr vin i podał mi kiedy był serwisowany i przy jakich przebiegach

To na jakis fajny serwis trafiłeś, w Warszawie przez telefon nikt tego nie poda, trzeba stawić się osobiscie z dowodem rejestracyjnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To czemu nie zamienisz swojego 1.6 fsi na tego?

Ponieważ diesle mają po 160 do nawet 220t km. A mój ma 60t km. Jest po pierwszym właścicielu, jak nowy, sedan i bardziej pasuje do domowego stylu jazdy czyli trasy po 5-20km. Przebieg roczy ok. 15 tyś. Tyle robi to autko, więc diesel nie miałby sensu.

Edytowane przez sebek1302

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To na jakis fajny serwis trafiłeś, w Warszawie przez telefon nikt tego nie poda, trzeba stawić się osobiscie z dowodem rejestracyjnym.

 

Berdychowski poznań kupowałem tam 2 lata temu golfa i po "znajomości" mi sprawdzili :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

We wtorek zamawiam swojego Passata (comforline, limuzyna, 140KM diesel) i mam dylemat odnośnie koloru nadwozia. Odrzuciłem srebrny reflex, czarny, mocca. W grę wchodzą dwa kolory:

 

- Szary island perłowy - Islandgrau (kod: C9C9) - to chyba taki kolor:

http://www.motor-talk.de/forum/aktion/Attachment.html?attachmentId=525755

http://www.motor-talk.de/forum/aktion/Attachment.html?attachmentId=526361

 

- silver leaf - metaliczny (kod: 7B) - niestety nie mam żadnego zdjęć

 

- może inny kolor (poza silver reflex, mocca, czarny) ?

 

Czy ktoś mógłby zamieścić linki do passata w tych kolorach (w szczególności silver leaf) ? Niestety żadnego nie widziałem na żywo, wszędzie tylko kolor reflex lub czarny. Jakie macie doświadczenia z brudzeniem się nadwozia i jak to widoczne jest na tym lakierze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ten pierwszy z drugiego zdjęcia ma kolor nijaki :), drugi znacznie lepszy. Mam aktualnie toyotę w takim kolorze i jest on o tyle praktyczny, że nie widać na nim zanadto brudu, więc jak się auto trochę przykurzy, dalej dobrze wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu abyś dokonywał wyboru (lub porównywał) koloru samochodu na podstawie zdjęć wyświetlanych na monitorze komputera. Nie chcę się wdawać w kwestie techniczne.

 

Najmniej brudzącym kolorem jest chyba jednak srebrny.

 

Porównywałem bezpośrednio srebrny leaf i srebrny refleks. Pomimo tego,*że byłem nastawiony na leaf wybrałem ten drugi.

 

Leaf wydawał się lekko przybrudzony w porównaniu do refleks.

Porównywałem zarówno w oświetleniu salonowym jak i w typowym świetle dziennym. Oczywiście to kwestia osobistych preferencji i dlatego sugeruję aby podjechać do dealera i poprosić o wzornik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak dla mnie ten pierwszy z drugiego zdjęcia ma kolor nijaki , drugi znacznie lepszy.

Zgadzam się , na drugim zdjęciu drugi samochód ma kapitalny kolorek.

Sam mam srebrny i nie narzekam, kwestia gustu, dlatego ciężko będzie Ci coś doradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sugeruję aby podjechać do dealera i poprosić o wzornik.

Wzornik widziałem, problem z tym że lepiej zobaczyć całe auto w tym kolorze a z tym jest problem bo w okolicy nigdzie nie widziałem ani Islandgrau ani silver leaf.

 

Może ktoś może dać kilka fotek swojego autka w kolorze silver leaf ? PLIZZZZZ

 

Może ktoś wie jaki to ten drugi kolor z tego zdjęcia http://www.motor-talk.de/forum/aktion/Attachment.html?attachmentId=526361 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności