Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

a na automat to nie będzie źle wpływało ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie, nawet przy podnoszeniu mocy można zrobić chipa dla skrzyni biegów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha ok a coś o awaryjności tych silników możesz powiedzieć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz prawie 7 000 postów w tym wątku - znajdź trochę czasu i poczytaj. Jest też wątek, gdzie masz porównanie 140 KM vs. 170.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie 7000 postów to masa czasu żeby wszystko czytać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no właśnie 7000 postów to masa czasu żeby wszystko czytać!

 

odbyt1391171557911.jpg

 

:haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre dobre. Piotruś jak zwykle w samo sedno:)

:)

Oba silniki fajne. 140 troszkę mniej pali ale wolniej jedzie.

Takie oczywiste oczywistości.

Jak bedzie 170 to bierz a jak 140 to tez bierz:)

Ważne aby cała reszta była ok czyli przebieg i bezwypadkowość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś w tym jest. Niemcom chyba po raz kolejny udało się dokonać niemożliwego.Spieprzyli wtrysk common rail. W silnikach 1,6 padają jak muchy. Co ciekawe, częściej te montowane w B7 niż w B6. I nie ma znaczenia czy silnik siedzi w passacie, golfie czy skodzie

 

Aż trudno uwierzyć, przejechałem skodą z tym silnikiem 230 tyś KM przez 4 lata i do ASO jeździłem tylko na zmianę oleju , nigdy mnie nie zawiodła:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ze wszystkim, nie ma reguły Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj ktoś tu powtarza jakąś plotkę,lub pomylił silniki. Nie spotkałem się jeszcze aby komuś padł wtrysk w 1,6 tdi. Padały,ale w starych kiblach pompo wtryski w 170 konnych Simensa w B6.

Posiadam już trzecie auto w przeciągu 5 lat z tym silnikiem i w żadnym poza EGRem nic nie padło,bo EGR to w dwóch zmieniałem,a w Pasku mam wyłączony programowo przy tuningu.

Polo jak sprzedałem miał ok. 220 tys.

Golf 270 tys.

Passat ma 350 tys. i pierwszy raz słyszę aby w nich wtryski padały.

Robię naprawdę dużo kilometrów i to jest mój najbardziej niezawodny i bezawaryjny silnik.Dlatego zmieniam tylko modele aut,ale silnik zawsze zostaje ten sam. A nie ma lekko u mnie. Każdy po tuningu i sporo po mieście. Zero problemów z DPF em. Olej co 30 tys. km. wymiana. Śmiało mogę go porównać do zabytkowego 1,9 na pompie wtryskowej z mojego pierwszego Golfa 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani plotka, ani pomyłka. W tych silnikach wtryski piezo lubią padać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja twierdzę że nie,a bynajmniej nie jakoś wyjątkowo częściej jak w innych nowych CR.

A jeśli nawet mi siądzie po przebiegu 400 tys.km. to na Allegro ceny do 1,6 zaczynają się od 100 zł.

Mam znajomego co handluje częściami używanymi. To powiada tak cytuję ,nic im do tego silnika nie schodzi ,najbardziej niesprzedawalne części,a jest tego od groma. Najwięcej z grupy VW i najniższe ceny. Wręcz śmieszne bym powiedział.

Ja każdemu ten motor polecam,a już kila osób kupił i nie spotkałem się aby ktoś coś złego powiedział,wręcz przeciwnie.Same pozytywy za dobrą radę. Ostatnio to nawet sąsiad Golfa 7 zakupi z salonu za moją radą i jak mu dałem sie przejechać rzekomo słabym 1,6 jak na Passata.

TYLKO LAĆ I JEŻDZIĆ ,dobre paliwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przyszedł czas na zakup passata kombi B6, będzie służył na dojazdy do pracy i oczywiście wyjazdy weekendowe, wczasy i inne przewozy bagażowe ;-) nawet do UK dlatego chcę by można było nim podróżować bez wysiłku tak ze 160 na autostradach.

Budżet = 25k

Paliwo ???? chyba ON

Wersja w miarę możliwości najwyższa

Skrzynia marzyło by się mieć automat, jak automat to i tempoat, kierownica wielofunkcyjna

Nawigacja i radio fabryczne z tym że nawigacja nie musi być

Relingi nie musi ich być tak jak i haka

Tapicerka czysta ;-) skóra niekoniecznie, alkantara fajnie wygląda i dobrze by było taką mieć.

Teraz moje pytanie jest takie? Czy w/w budżet jest w stanie zagwarantować w miarę dobre auto czy niestety muszę czekać i składać więcej kasy.

Oglądam auta już od miesiąca i są jakieś tam sztuki ale co zobaczyłem to wszystko "bezwypadkowe igiełki", mam wrażenie, że dobre auta są sprzedawane poza ogłoszeniami.

Proszę o radę podpowiedź, może macie gdzieś kogoś co sprzedaje w miarę pewne auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nic złego chcieć jak najlepsze:)

Natomiast ten budzet nie pozwala na zbyt wiele.

Nawet jeszcze gorzej bo za te pieniądze Brdzie cieżko kupic cos co ma prawdziwe mniej niż 250kkm i co nie jest pomeczowe.

Zupełnie poważnie proponuje pomysleć o innym aucie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... Wagabunda, najbliższe Twoim wymaganiom "pewne" B6 widzę za 28.9k PLN, wiec tak jak Ci Bullet mówi, ciężko będzie w tym budżecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobre dobre. Piotruś jak zwykle w samo sedno:)

:)

Oba silniki fajne. 140 troszkę mniej pali ale wolniej jedzie.

Takie oczywiste oczywistości.

Jak bedzie 170 to bierz a jak 140 to tez bierz:)

Ważne aby cała reszta była ok czyli przebieg i bezwypadkowość.

 

zamierzam raczej kupić krajowe z polskiego salonu, więc trochę łatwiej chyba będzie go można prześwietlić, bo te wszystkie z zagranicy mają przejechane 184k to chyba jakaś makasymalna liczba kilometrów tam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm znaczy z motyką na słońce :dolamam a jak by zrezygnować np z alkantary i automatycznej skrzyni biegów, tempomat to jednak bym chciał mieć na autostrady, to może by się dało??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dozbieraj lepiej, bo okazji nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, znam kogos kto sprzedałby Ci takiego passata ze Skora, navigacja rns510 Xenonem, Alu 17 i nawet DYNAUDIO za 18 tys zł ale musiałbyś ze 3 tys włożyć w to aby autko Cie cieszyło. Jego stan jest adekwatny do ceny. Nie ma nic zA darmo. No i to sedan jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bullet widzisz kupno auta za 18k i wsadzenie 7k też daje 25k może to jest lepsza opcja na kupno passata za 25k, sztuka chyba polega na tym aby znaleźć passata za 18k w jednym kawałku a nie złożonego z kilku. Ostatnio widziałem sztukę niby bez wypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności