Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak pasuja. Silnik fajnie cicho pracuje, malo tez pali, to juz inna epoka niż PD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka pierdoła. Nie pierwszy raz widzę R-LINE'a ze zwykłymi kratkami pod halogeny. Tutaj przykładowy pacjent. Czy to możliwe, że pakiet mógł nie obejmować tego elementu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taka pierdoła. Nie pierwszy raz widzę R-LINE'a ze zwykłymi kratkami pod halogeny. Tutaj przykładowy pacjent. Czy to możliwe, że pakiet mógł nie obejmować tego elementu?

jak najbardziej tak. Sam mam takie auto kupione w salonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego , że nagrzałem się na cc to czy takie auto z przebiegiem 92k mil czyli 147kk z 2010r od pierwszego właściciela -firmy z pełnym udokumentowany serwisem jest warte zakupu. ?

Pytanie kieruje do tych , którzy może kupili auta z takim przebiegiem od 1 właściciela pełna historią.

Nie będę pisał co się psuje w tych silnikach bo jest tego pełno wszędzie i mam kumpla co głównie robi diesle i ma vcds i ze mną pojedzie ale chciałbym usłyszeć opinie innych .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z racji tego , że nagrzałem się na cc to czy takie auto z przebiegiem 92k mil czyli 147kk z 2010r od pierwszego właściciela -firmy z pełnym udokumentowany serwisem jest warte zakupu. ?

Pytanie kieruje do tych , którzy może kupili auta z takim przebiegiem od 1 właściciela pełna historią.

Nie będę pisał co się psuje w tych silnikach bo jest tego pełno wszędzie i mam kumpla co głównie robi diesle i ma vcds i ze mną pojedzie ale chciałbym usłyszeć opinie innych .

 

kolego ja jakieś dwa lata temu kupiłem Passata B6 CR 140 KM manual z przebiegiem 91 tyś mil z 2009 roku,od pierwszego właściciela oczywiście był to samochód firmowy w samochodzie zrobiłem rozrząd,przednie zawieszenie,no i serwis olej itd,auto sprzedałem z przebiegiem 113 tyś mil,dalej jest w rodzinie i świetnie się ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem passata 2010 z przebiegiem 250tkm i sobie bardzo chwale bo full service history

z niemiec wszystko co przyjezdza to tez ma przebiegi wieksze niz 200tkm

 

w naszych realich to niemalze trafisza "5" w totka ale w UK jak bedziesz sprzedawał to bedzie high milage.

 

z drugiej strony w UK passaty czesto maja high milage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja kupiłem passata 2010 z przebiegiem 250tkm i sobie bardzo chwale bo full service history

z niemiec wszystko co przyjezdza to tez ma przebiegi wieksze niz 200tkm

No prawie wszystko. Jeśli nie ma 200 tkm to musi mieć odzwierciedlenie w cenie. Teraz u mnie w firmie jest wymiana samochodów i ściągam od wszystkich zagranicznych pracowników ich Passaty (pracownicy lokalni w innych krajach, jeżdżą VW kupionymi tu w PL). Auto (wszystko 3 -letnie) używane w Hiszpanii to ~160 tkm, we Włoszech = 203 tkm, w Austrii = 137 tkm. Kolejne będzie z Włoch w czerwcu, jeszcze następne z Hiszpanii we wrześniu i spodziewam się, że każde z nich będzie wtedy miało min.~150 tkm.

Spójrzmy też realnie na sieć dróg tam, a nawet możliwości osiągania przebiegów w PL. Wczoraj zrobiłem trasę Kraków-Toruń-Kraków i wychodzi ~900km. Wystarczy raz w tygodniu coś takiego (nie doliczam bieżącego używania samochodu po mieście, odliczam czas urlopów itp) i spokojnie mamy ~40 tkm rocznie. Jeśli samochód jest na bieżąco serwisowany i kierowca jest sensowny, to taki samochód po kilku latach i tak jest w lepszej kondycji niż maszyna używana 80-90% przebiegu w mieście.

 

Ciekawostka - samochód z jakim przebiegiem sprawia najlepsze wrażenie i ma najfajniej działający silnik? Odpowiedź (moje subiektywne wrażenia): ten z 203 tkm z Włoch. Po prostu był używany jak powinien, w normalnym pełnym zakresie możliwości. Najbardziej "zamulony" jest ten z 137 tkm z Austrii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zakupiłem okazyjnie B6 i mam dwa pytania ponieważ nie szukałem ani nie jezdziłem innymi B6 nie mam jak porównać jedynie do B5

- Pierwsze pytanie mam odnośnie pierwszego biegu mam wrażenie że te autko nie ma przyspieszenia niby rusza ale porównując do B5 to w nim było to bardziej odczuwalne . Drugi bieg i dalej jest ok czuć moc i autko się zbiera ale ten pierwszy bieg jakoś tak dziwnie

- Drugie pytanie mam odnośnie klimatyzacji.Robiłem w trakcie kupowania testy klimatronika nie wykryto żadnych błędów

a chodzi mi o to że jak włączę klime nie słyszę kompresora,wiatraka, na kompie nie wzrasta spalanie tak jak to miałem w poprzednich modelach a chłodne powietrze leci wszystko ok klimatyzacja działa, czy tak w tych modelach jest???(dodam że na zewnątrz 25*C)

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawostka - samochód z jakim przebiegiem sprawia najlepsze wrażenie i ma najfajniej działający silnik? Odpowiedź (moje subiektywne wrażenia): ten z 203 tkm z Włoch. Po prostu był używany jak powinien, w normalnym pełnym zakresie możliwości. Najbardziej "zamulony" jest ten z 137 tkm z Austrii.

 

Michal zgadzam sie z Toba. Sam mam sytuacje, gdzie auto siedzi 2-4 tygodnie w garazu, a pozniej od razu robi trase typu 3000 km po autostradzie. Miasto malo kiedy. Nie raz mam wrazenie ze te 3000 km po autostradzie zuzywaja auto mniej niz 300 km po miescie (wiesz jak jest w Krakowie miejscami :)).

 

Na pewno kupowanie auta tylko przez pryzmat przebiegu nie jest najlepszym pomyslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest inny kompresor. Nie usłyszysz jak się załącza bo on praktycznie chodzi cały czas. Tylko jak wyłączysz klimę to w obiegu zamkniętym.

Wiatrak na chłodnicy powinien chodzić jak uruchomisz klimę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z racji tego , że nagrzałem się na cc to czy takie auto z przebiegiem 92k mil czyli 147kk z 2010r od pierwszego właściciela -firmy z pełnym udokumentowany serwisem jest warte zakupu. ?

Pytanie kieruje do tych , którzy może kupili auta z takim przebiegiem od 1 właściciela pełna historią.

Nie będę pisał co się psuje w tych silnikach bo jest tego pełno wszędzie i mam kumpla co głównie robi diesle i ma vcds i ze mną pojedzie ale chciałbym usłyszeć opinie innych .

 

 

 

tez się rozglądam w uk za cc lecz dalej nie podjąłem decyzji jaki silnik, kumpel z aso serwisu vw mówi ze w tdi'ku 170 bardziej niezawodne są, ja chciałem 1.8 tsi lecz on twierdzi ze te silniki są za słabe do tak dużego samochodu, wsumie mu się nie dziwie jak śmiga 340 konnym s4 :)

Edytowane przez peres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy w pasku cc domykanie szyb z pilota , składanie lusterek , coming/living home nie powinno czasem działać z pilota ???

Pytam bo wkońcu kupiłem cc i to wszystko mi nie działa .Robiłem skan przed zakupem błędów brak .

Lusterka składają się manualnie .Trochę jestem zawiedziony , ze to nie stantard no i wiem , że vcds - em idzie to aktywować no chyba , że się mylę. Czy ktoś może się wypowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam paska cc i malo o nich wiem ale wiem jedno że to passat i prawdopodobnie wszystkie czarne pudełeczka (czytaj sterowniki) pochowane pod tapicerka skoro nie sa widoczne to sa jak najbardziej te same co w protoplascie czyli w zwykłym pasku.

a tam nie było składania luster z pilota

domykanie szyb trzeba zaprogramować.

coming leaving home ustawiasz w board komputerze miedzy zegarami (tylko na postoju)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bullet za info.Nie wiem gdzie ale gdzieś tutaj o tym czytałem a lusterka skoro są manualnie to miałem nadzieję , że z pilota tez pójdzie. Jutro spróbuję to ogarnąć.Piszac zaprogramować masz na myśli vcds czy poprostu którymis z przycisków chodzi mi o szyby.

Edytowane przez fcbsoci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
samochod bedzie zabrany do aso na pelna inspekcje, diagnostyke

tylko jak jest z tymi sinlikami, jakie przebiegi wytrzymuja?

 

Panowie, podbijam temat. Też szukam teraz benzyny z racji krótkiej trasy do pracy (głównie miasto). Z jakim przebiegiem warto rozglądać się przy motorze 1.8 TSI ? pojawiła się na sprzedaż B6 z 2009 z przebiegiem 177 k km. warto? http://allegro.pl/show_item.php?item=4217191043

Edytowane przez marzar
link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie czy takie zestawienie kolorystyczne występowało w b6 czy jest coś kombinowane z wnętrzem139972877_6_644x461_vw-passat-b6-_rev010.jpg

146572339_2_644x461_vw-passat-b6-2007rok-dodaj-zdjecia.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deska powinna być od dołu beżowa. Wygląda na US.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mój gust kombinowane, bo słupki są białe, a powinny być beżowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie dzięki za odpowiedzi tez tak myślałem ze kombinowane coś ze środkiem. odpuszczam to auto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie posiadam Passata B4 2.0 115KM 1994r

Zastanawiam się nad kupnem Passata B6 Pojemności najwięcej 2.0 benzyna lub mniejszej pojemności. Rozważam też założenie gazu. Z jakim silnikiem najlepiej kupić a jakich silników się wystrzegać?

Na ten cel chcę przeznaczyć około 20 - 25tys.

Myślałem też nad :

- volkswagen jetta

- toyota avensis

Czytałem na innych forach że naprawy Passata B6 są dosyć kosztowne. Zastanawiam się czy będzie mnie stać na eksploatację i naprawy.

Czekam na sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności