Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

a w silnikach 1.8 lub 2.0 w benzynie co ile kilometrow robi sie wymiane rozrzadu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2.0 co 180kkm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Koledzy!

Na wstępie chciałem zaznaczyć, że to mój pierwszy post na forum więc z góry przepraszam za jakieś niedoskonałości w poście ;)

 

Mam do wydanie +/- 26tys. zł Czy w tej cenie w ogóle szukać B6-ek takich '05 '06 ? czy z góry odpuścić temat i lepiej poszukać B5 ? Rozrzut w cenach B6 jest ogromny, patrząc na ogłoszenia w otomoto czy mobile można w tej kasie znaleźć przeważnie jednostki 1.9TDI z dużymi przebiegami z czym się oczywiście liczę ale wertując od 3/4 ten wątek wyczytałem, że w tej kasie to ciężko znaleźć coś z czego będziemy zadowoleni podczas dłuższej eksploatacji...

 

Temat silnika też w tym wątku poruszany wiele razy ale co ktoś spytał to odp na inne pytania się mieszały i tak ciężko do czegoś dojść nie siedząc w temacie VW ;p Jeśli auto z 2005-6 to lepiej 1.9TDI czy 2.0TDI? Chodzi mi głównie o awaryjność ? Ojciec ma w swoim VW Sharanie 1.9 nastukane 300kkm i nic się nie dzieje ale paska ciężko znaleźć z tymi silnikami...

 

Po auto bezproblemowo mógłbym też jechać do Niemiec ale nie wiem czy cenowo to lepiej wychodzi jeśli prywatnie od kogoś to na pewno pewniej niż od handlarza ale cenny chyba wyższe ;>

 

Generalnie podsumowując chciałbym paska b6 diesla z pierwszych lat jego produkcji z DSG czy do 26/7tyś jest co szukać w ogóle czy warto oglądać takie jednostki z przebiegami (zakładamy ze realnymi ;p) 250kkm w górę ? czy to raczej będzie więcej stało niż jeździło ;p

 

Proszę o wyrozumiałość bo nie wiem ile powinien kosztować taki pasek żeby nie był podejrzanie tani ani mocno zawyżony ;) po ogłoszeniach mogę stwierdzić że 26tys. można znaleźć coś ciekawego ale pewnie to złudne wrażenie ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za te pieniądze,ciężko będzie znaleźć coś sensownego,ale nie jest to mission imposible,kwestia jak bardzo ktoś potrzebuje sprzedać,jest ich mnóstwo,więc szukaj i sprawdzaj bardzo dokładnie,jest szansa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma opcji aby ktoś doradził ze na sto procent za małe pieniądze kupisz super auto.

Zazwyczaj mała kasa na starcie oznacza albo przekroczony licznik albo historia wypadkowa.

Ja osobiście bal bym sie kupić od obcego takie auto bez pełnej historii w ASO.

Ale nie ma co oczekiwać ze ktoś kto sprzedaje auto za 26 tys sprzeda auto z pełna historia.

Oczywiście cuda sie zdarzają. Ale gdyby zdarzały sie często to ludzie by na forach nie pisali ze już od 2 lat szukają auta i lipa.

Po prostu zdrowy rozsądek trzeba mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne ;) święte słowa chłopaki ;) dzisiaj widziałem na otoM z kątów wrocławskich paska cena dobra, chłopak pisze ze realny przebieg można sprawdzać w każdym ASO tylko noo ten silnik się obawiam że będzie przysparzał kłopotów lepiej 140KM czy 170KM ? chodzi mi o awaryjność bo 140 mi spokojnie starczy ;) a własnie może wybrać się po takiego paska do naszych zachodnich sąsiadów ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to sprawdzenie historii.

Reszta to wrozenie z fusów.

I nie wierz w historyjki ze pojedzie z tobą do serwisu. On nic nie ryzykuje, to ty płacisz.

Jak twierdzi ze prawdziwy przebieg to niech poda vin.

Bez vinu nie ma co sie napalac.

A jeśli decydujesz sie na zakup b6 bez sprawdzenia historii po vinie to na serio jeden wielki totolotek z dużym prawdopodobieństwem trafienia ZONGA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć Koledzy!

Mam do wydanie +/- 26tys. zł

 

- czyli na zakup powinieneś przeznaczyć 16-18 tys, resztę zostawić na niezbędne wydatki, czyli "pakiet startowy".

 

Na B6 nie wystarczy.

(można kupić złom składany z trzech, ale chyba nie o to chodzi)

Na B5 tak, ale niełatwo będzie znaleźć niezajechanego.

 

Inaczej mówiąc - pomyśl raczej o mniejszym samochodzie.

Unikniesz nerwów i wydatków.

Serio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie sprawdziłem w serwisie po vin przebieg okazało się że samochód ostatni wpis ma w 2011r kwiecien na wymiane oleju z przebiegiem 78tyś a ja go kupiłem we wrześniu i miał na budziku 97tys

co o tym myśleć czy jest na forum ktoś z okolic Krosna żebyśmy mogli porównać swoje samochody

 

---------- Dodano o 21:27 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:32 ----------

 

No i cisza nastała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No weź kalkulator i sobie policz. Jeżeli podzielisz przebieg od wydania auta do ostatniego serwisu miesiącami, a później pomnożysz przez miesiące aż do momentu zakupu to będziesz wiedział czy jest ok czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary ile razy trzeba tobie mowic abys sprawdzil HISTORIE, cała HISTORIE.

nie tylko ostatni wpis. ostatni wpis jak chcesz to jutro ci za 300zł zrobie w serwisie ze bedzie mial 1km (jeden kilometr) - sprawdz CAŁĄ historie bo sam widzisz ze kupiles niby od pierwszego wlasciciela ktory przez 5 lat zrobil 60 tys a przez rok 20. Wszystko mozliwe ale podejrzane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego pezet 26 na samo auto ;) pakiet startowy ma swoj oddzielny budzet ;p

 

poza tym nie jestem uparty na passata ;) w grę wchodzi jetta i golf V ale to nie to forum chyba żeby o tym rozprawiać ;p

Edytowane przez dzejdzej21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to słusznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie masz racje luk z tym sprawdzeniem historii a nie ostatniego wpisu postaram sie to jakos zrobic ale patrzac na to normalnie to tylko jakis debil by cofał licznik aż do tak niskiego stanu nie sądzisz ale nie bedziemy sie w domysły bawić jak mi to ktos dokładnie sprawdzi to dam znać jaki jest stan faktyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie. Daj znać.

 

Niski przebieg jest możliwy.

Sam widziałem 5-letnie mondeo z przebiegiem 10 tys,

niedawno pokazał się 30-letni maluch z przebiegiem 100 km,

Ale takie przypadki zdarzają się ekstremalnie rzadko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie jest to możliwe bo jak zobaczysz na zawieszenie silnik i skrzynie to widac że to wygląda jak nowe mysle ze auto z przebiegiem 200 i wiecej ma jakies oznaki tego przebiegu np.lekkie przecieki itd ale postaram sie coś wyciągnąć z tej historii jak oczywiście coś będzie wiem że na pewno autko podlegało akcjom serwisowym więc coś powinno być zapisane szkoda że to taka tajemnica z tą historią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jesteś uparty. Mówiłem mój ma ponad 200 a wygląda jak nowy. Kolega ma Passata B5 z przebiegiem 500 tys. wygląda lepiej niż niejeden z przebiegiem ok 170 tys. Nie sugeruje się tym tylko sprawdź jak już mówiłem całą historię. Znam przypadek że auto w czasie ostatniej wizyty miało 120 tys. a kilka przeglądów wcześniej było 280 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój miał 200 i zero wyciekow i przepocen.

Po co kombinować ?? Już kilka razy dostałeś namiary na kolegów z forum, którzy za pare dyszek sprawdza ci calutka historie. I nie będziesz musiał sie nikogo o nic prosic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam czepiacie się, niech chłopak ma passka z 05 r. z przebiegiem mniejszym niż 100k km, nie sprawdzaj bo nie będziesz spał po nocach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co bullet teraz to przesadzasz daleś namiar i napisałem do kolegi ale odpisał że nie sprawdzi bo s włoch nie maja historii ale oki postaram się i tak na własną rękę podjechać do serwisu i poprosic o sprawdzenie poza tym gdyby się okazało że jednak ma więcej to i tak będę spał spokojnie ale gdyby się okazalo że ma tyle co ma to przy sprzedaży będę pewny gdyby ktoś miał wąty i tylko o to mi chodzi więc nie musicie się tak ze mnie śmiać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności